Jaanus Karilaid: kas Reformierakond soovib Eesti välja viia NATO-st ja Euroopa Liidust?

Jaanus Karilaid

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ja Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid mõistab hukka Reformierakonna juhi Kaja Kallase ettepanekud panna rahvahääletusele Eesti väljaviimine NATO-st ja Euroopa Liidust.

“Kui Reformierakonna esimees Kaja Kallas väitis ajakirjanikele, et ei olnud teadlik oma fraktsiooni liikmete referendumiettepanekust liita Eesti Venemaaga, siis jättis ta mainimata, et on koos Kalle Laanetiga alla kirjutanud ettepanekutele panna rahvahääletusele Eesti väljaviimine NATO-st ja Euroopa Liidust,” ütleb Jaanus Karilaid, „tundub, et Reformierakonna juhtkond on nüüdseks kaotanud igasuguse mõõdutunde ning arusaamise sellest, mida nende tegevus võib põhjustada. Meediasse paisatakse hoogsaid epistleid, aga samal ajal antakse parlamendi menetlusse ettepanekuid, mis kahjustavad tugevalt meie riigi julgeolekut ning mainet.”

Jaanus Karilaid rõhutab, et Reformierakonna esimees peab nüüd andma põhjalikke selgitusi, miks suurim parlamendierakond on sellisele teele astunud. „Kaja Kallas on süüdistanud valitsuskoalitsiooni demokraatia kahjustamises ja parlamendi suukorvistamises, kuid samal ajal asunud koos erakonnakaaslastega Eesti julgeolekut õõnestama. Kui hakkame üles lugema oravate vastavaid ettepanekuid, on pilt üsna hirmus: rahvahääletus NATO-st ja EL-ist lahkumise osas; rahvahääletus Nõukogude Liidu taastamise osas; rahvahääletus, et Eesti kuuluks Venemaa mõjusfääri; rahvahääletus, et Eestis keelataks haridust anda eesti keeles,” loetleb Jaanus Karilaid.

“Oma võimuihas ja poliitilises mängurluses on reformierakondlased unustanud palju olulist. Reformierakond on tõstnud käe Eesti Vabariigi põhiseaduse vastu ning kahjustatud on Eesti rahvusvahelist mainet ja omariikluse alustalasid. Nende tegevus on läinud üle igasuguse piiri,” lausub Jaanus Karilaid.

9 kommentaari
 1. Bolšewik 2 aastat ago
  Reply

  Kui vanad komunistid pead tõstavad,tekib revolutsiooniline sittuadsioon.
  See pole hää.
  Peaasi,ei persident on rõemus ja käib vällämaal suusatamas.
  Tema on ainsana vaba. Meite mette.

 2. Asi 2 aastat ago
  Reply

  polegi selels, et need purupunased Kruuse, Laaneots ja Jaanson taolise ettepaneku tegid, vaid see, et sllise ettepaneku jaoks on vaja vastavat taset ja mõtlemisviisi. Ning see näitab juba iseenesest, mida nood 3 reeturit oma alateadvuses soovivad.

 3. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Reformierakond teeb mis tahab. Nad on suukorvistanud peavoolumeedia ajakirjanikud. Tegelikult nad vihkavad Venemaad aga see on ehk meeleheitlik katse võimule saada ja vene rahvusest inimesi meelitada nende poolt valima. Paljud on aru saanud et nende poolt välja mõeldud süüdistused on absurdsed–need mida nad on kokku klopsinud tublide inimeste suhtes et vabastada oma teed võimule. Aga see mis nad räägivad mind ei sega, teod on hullemad sest nad rikuvad inimeste tervist.

 4. Olgu 2 aastat ago
  Reply

  Meil on demokraatia ja las nad lobisevad. peaasi et ei riku inimeste tervist- Nad on nüüd narrimise peale üle läinud ja pärast ehk ajavad oma ütelused valitsuse kaela. Reformierakondlased kasutavad igat võimalust et valitsusele ära panna ja hääli saada. Ehk loodavad et need kes on NATO ja EL- vastased hääletavad nende poolt. Pandeemia tingimustes nad jätkavad oma lollusi. Kui aidata ei taha siis olgu vähemalt vait ja hoidku eemale.

 5. Eve 2 aastat ago
  Reply

  Ei soovi. Nende ainuke soov on võimule saada ja kasutavad selleks mitmeid mooduseid et inimeste mõjutada neid valima.Nende boss on Brüsselis ja arvataasti tahab saadaa presidendiks. Siis oleks järjest Reformierakonna presidenti järjest. Mida kõike ei tehta et võimule saada ja seda rasketes bandeemia tingimustes kus peaks praegust valitsust toetama. Elu hakkas juba paremaks minema reformierakondlaste valitsemist kus vaesus aina kasvas.

 6. Triin 2 aastat ago
  Reply

  Kas puudub väikseimgi võimalus neilt Venemaaga ühinemise ihalejailt ära võtta saadikupuutumatus ja anda KAPO uurida, kuidas ikka tulevad inimestele üldse pähe sellised oma riigi mahamüümise mõtted?

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Peale 1.05.2004, mil Eesti iseseisvus poliitiliselt sisuliselt kaotati, Reformierakonna ja Euroopa Komisjoni vahel s6lmitud, eesti ugri maarahva vastase, sobingu t6ttu, on olnud lihtsam 800 aastat anastajate poolt orjastatud Eesti ugrisid meelitada anastajate nutuvabamuurlaste pesumasinasse. Inimesed ei peagi koguaeg suutma m6telda riigi ja rahvusvahelisel tasemel. Kui nad naevad, et nende pere ei saa kaesolevas poliitv6imaldatuses hakkama, aga vabamuurlasena saab huppeliselt partemini hakkama, siis nad on MISIGANES tola n6us mangima (nagu naiteks Terras pealtnagija videos vabamuurlaste riitusest). On n6us (piltlikult?) kasv6i Narvas lapsi roovima ja maiustama.

   Selle kohta neilt vihje tuli vastavas “Kattemaksukontori” osas maletatavasti juba hulk aega varem, kui meil tekkis p6hjus seda ka tegelikus elus karta. Aga jarjestatus pole siin oluline, sest m6nikord saabub neilt seostatav vihje ka jarelmise seletusena.

   Ja kes vaidab, et seda pole teha lihtsam kaesolevas olukorras, kus katusorganisatsiooni “Meie (juudi) Eesti” kaudu on Narvas v6imule tulnud sisult LGBT-SDE linnapea ja samamoodi on aselinnapeaks poliitostetud Reformilt (eesti keele suhtes) umbkeelne ja eesti kultuuri kogukondlikkuse suhtes umbm6tteline mees.

   12.01.2012 ametis olnud vaidetav rahvusmeelne Valitsus

   (aga 13.01.2021 enam mitte olnud – vaat kus margiline kuupeav valitud paganarahvale number 13 hirmsaks etendamise jaoks, lausa nagu russ Mang, kui daun Gretega meid hirmutab)

   On ju sellegi (Narvasse) tulemist hulk aega ette valmistanud, endale (erakonda) vastavaid liikmeid ja enadale vastavaid partnereid poliitostnud. Mis ei tahenda muidugi, et avalikult saada oleva sellekohase info p6hjal oleks v6imalik oelda, et kas valitsuse erakondade juhid tegid seda vaid oma erakonna siseselt v6i uheskoos.


   Tegelikkus on aga midagi muud. Valdav osa just arenenud m6istusega inimesi ei suuda enam kontrollida, kuis tootab nende looduslik loomus ja kuis see eirab, misiganes reflekside teel arenenud imperialistliku uhiskonna poolt temasse sisse6petatud tsivilisatsioonilist loomust.

   Siin ongi konks. Isegi, kui me ei suuda, kaesolevas meedia labi tekitatud sotsiaalse pingestatuse “covid”-olukorras, tuvastada, et meie algloomus on meid enesekaitseks lulitanud juba meile uhiskonna poolt jutustatud muinasjutust lahti, siis Eestis on ikkagi meid parismaalastena 900 000 ugri, kelle looduslik olemus seda teeb. Ja enamus meist saab alles tagantjarele aru kuis ja miks see juhtus. Kui saab.

   Sestap on tegelikult usna vaheolulised kusimused, et kas enamus meist on EL-I ja NATO-sse, nuudseks endisest veel kordi rohkem nutuvabamuuristatud URO-sse (Kaljulaidide jm rahvusvastaste poolt, oma tulevaste poliitpositsioonide eest, meilt suure ettemaksu kantimisega URO julgeolekun6ukogusse) ka tegelikult sisse astunud ja kas me kavatseme neist valja astuda.

   Muidugi uhel hetkel on vaja nende poliitiliselt neisse sundinutega asjad ara klattida deebet/kreedeti poolest, et paju need sundijad on meilt raha nendesse k6rvale pannud ja selle, meie endi raha, eest meie uhiskonna omamajandusliku toimetuleku ja omakaitsev6ime suutlikkust sel teel parssinud.

   Oleks aeg tulla mullist valja, v6tta endalt ka psuhholoogiline mask eest, ja anda endile aru, et kogu n6ukaajagi jooksul on tegutsenud nii Venemaal kui Eestis vabamuuri organisatsioonid ja seet6ttu ei oma erilist tahtsust see, et m6ni kaagutab ja usub ise, et nende vabamuuri organistasioonide vahel EL-is, USA-s, NATO-s ja Venemaal (just nende, mitte, et nende piirkondade tavaliste poliitiliselt valitavate juhtkondade vahel) on mingid olulised vastuolud ja interjuutla ei suuda omavahel midagi kokku leppida nende armee (?) suhtes sipelgapeasdena tunduvate paresh6imude ule koos valitsemises, mille uheks pisimaks administratiivuksuseks siinkandis on Eesti.


   Hiljaaaegu taas kohaliku nutuvabamuuri poolt meile riigiteles naidatud “Don Quiote Tallinnas” filmi semi(iti)ootiline keel jarjepanu sellest meile raagib, nagu ka hiljuti loetud (Virkko Leppassalu koostatud ja Anti Poolmetsa toimetatud) raamat “Kallase Afaar”, mida lugedes t6usetub kusimus, et kui NLiidus sai erakorralise krimikaristusmaara tavaparaselt iga sell, kes varastas ule 50 000 rubla vaartuses, eriti kui seda tehti riiliku organi kaudu, siis miks kokku 500 000 rubla 1980-tel Eesti Hoiukassast pihtapanemise jarel laksid nii m6negi Eesti Hoiukassa osakonna juhid mitmeks aastaks kuulukse platele, aga Siim Kallas nuhib koos P6lluaasa ja Seederiga siiani Riigikogu eesistuja pinki ja leheneegrid on uha enam hakanud temaga usutlusi meile lavastama. Sealhulgas filmis stiilis: Mis laks valesti et sell 2016. Kadriorgu ei saanud.

   Meie v6imalus on lishtsalt see, et me paeme harjutama end aduma, et, kuhu me peame koos naaber(riikide)h6imudega riburadapidi diplomaadilise marsiga marrsima (vaatamata igasugustele v66r-p6hisseaduslikele ja v66r-seduslikele keelamistele ja interinim6iguste kaagutustele) ja millisele “Gulliverile” parajasti varba peale laskma. KOOS.

  • Almar Glustsenko 2 aastat ago

   Ja vahel on kasulik lugeda ka

   et.wikipedia.org

   Naiteks Auleegioni Orden nimekirja. Siis ehk koidab, et kes keda on nuudseks enam padev ja v6imeline naiteks Humdisilmalt 300 000 euro varastamise suhtes v6i selle sinna panemise ja siis “leidmise” suhtes uurima v6i mitte.

   Ja kas on kaesoleval ajal keegi, kes hoopis uurijat uuriks. Sealhulgas “Estonia”-Perna ja parempoolse semi(iti)ootilise tiivaga “ingel” Perlingut prokuratuuris.

 7. Nojnoh 2 aastat ago
  Reply

  Kas hullumaja on üle viidud Reformierakonna Kaja Kallas teeb ettepanekuid mis on üks hullem kui teine. Kui ta seda tõsiselt mõtleks on teine asi aga see on lollitamine ja mõned jäävadki uskuma ja valivad neile nii palju halba teinud.See on järjekordne vale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.