Peaminister Jüri Ratas kutsus Soomet ühinema digitaalse vaktsineerimissertifikaadi projektiga

Vaktsiin Foto allikas: Sotsiaalministeerium

Stenbocki maja, 11. jaanuar 2021 – Peaminister Jüri Ratas rääkis täna telefonikõnes Soome ametikaaslase Sanna Mariniga COVID-19 kriisist ja vaktsineerimise käigust ning kutsus Soomet ühinema Eesti ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) digitaalse vaktsineerimissertifikaadi projektiga.

„Eesti ja Soome on mõlemad ühinenud Euroopa Liidu ühishangetega COVID-19 vaktsiini hankimiseks ja oleme vaktsineerimisel hoidnud head tempot. Kutsusin Soomet liituma digitaalse vaktsineerimissertifikaadi pilootprojektiga, mida Eesti on koostöös WHOga alustanud. See lubaks kiirelt ja efektiivselt eri riikide vaktsineerimissertifikaate tunnustada ning niimoodi parandada inimeste võimalusi näiteks reisimisel. Projekt on üks osa meie pikaajalisest plaanist luua koostöös WHOga ülemaailmsed võimalused terviseandmete turvaliseks liikumiseks riikide vahel,“ lisas Ratas.

Üks projekti arendajatest on Soome ettevõte Gofore ja pilootprojekt kasutab X-tee andmevahetuskihti, mis on Eesti ja Soome vahel juba kasutusel. Projektis osalemiseks on oma nõusoleku juba andnud Island ja Ungari, läbirääkimised on käimas 14 riigiga.

Lisaks rääkisid peaministrid piiriületusest ning võimalikest leevendustest reisijatele, kes saaksid riiki sisenemisel eneseisolatsiooni asendada testimisega. Ratas rõhutas, et Eesti ja Soome koostöö COVID-19 kriisis on seni olnud väga hea. „Oleme järjepidevalt koordineerinud piiriületust ja võimalikult palju lihtsustanud hädavajaliku riikidevahelise liikumise reegleid ja hoidnud töörände avatuna. Kindlasti otsime veelgi võimalusi seda sujuvamaks muuta,“ ütles Ratas.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.