Peaminister teavitas presidenti valitsuse tagasiastumisest

Foto: Vabariigi Valitsus

Stenbocki maja, 13. jaanuar 2021 – Peaminister Jüri Ratas teavitas täna president Kersti Kaljulaidi oma tagasiastumisest.

Valitsuse seaduse § 9 lõike 3 kohaselt peab omal algatusel tagasi astuv peaminister otsuse teatavaks tegema ka valitsuse istungil. Peaminister Ratas teeb seda homme. Eraldi peab peaminister valitsuse tagasiastumisest teavitama ka Riigikogu.

Tagasi astunud valitsus jätkab tegevust ajani, mil uus valitsus on ametisse astunud.  Vältimatu vajaduseta hoidub tagasi astunud valitsus põhimõtteliste või riigi eelarvekulusid suurendavate otsuste tegemisest.

President peab määrama 14 päeva jooksul peaministrikandidaadi, kellele teeb ülesandeks uue valitsuse moodustamise. Peaministrikandidaat esitab 14 päeva jooksul riigikogule ettekande tulevase valitsuse moodustamise alustest, seejärel otsustab riigikogu peaministrikandidaadile valitsuse moodustamiseks volituste andmise. Volitused saanud peaministrikandidaat esitab seitsme päeva jooksul valitsuse koosseisu presidendile, kes nimetab kolme päeva jooksul valitsuse ametisse.

Valitsus astub ametisse ametivande andmisega riigikogu ees.

4 kommentaari
 1. VihaKersti 5 kuud ago
  Reply

  juba kiirustas KaKat uue valitsuse moodustamiseks. Muidu senine kolmik võib tardumusest ärgata ja jätkata. Vaja ikka Kalda Kristina samuti valitsusesse venestust ja pedestust jätkama. Ka Martin lasi oma püksid täis, kui võtab rahvahääletuse jooksvalt maha.
  Nüüd sõltub kõik kolmiku vaimsest tugevusest. Jätkake ja kõik läheb vanaviisi edasi.

 2. Kurb 5 kuud ago
  Reply

  Reformierakond saab oma tahtmise kasutades nii alatuid võtteid et tulevad meelde stalinismi kurteod. Jube kui tuleb peaministriks K.Kallas sest veel ühte Ansipiätaolist valitsust meie riik välja ei kannataks sest vaesuse kasvule lisaks on tehtud nii palju kuritegusid et neid ei jõua üles lugeda. Mida me oleme küll halba teinud et meid karistatakse sellise jubeda erakonna olemasoluga nagu on Reformierakond. Just hakkas elu paremaks minema tänu keskerakondlikule valitsusele. Jube mis meid ees ootab kui võimu haaravad reformierakondlased.

 3. Oh 5 kuud ago
  Reply

  Ei tohiks tagasi astuda sest võimu haaravad tumedad jõud kes viivad meie elu viletsusele. Kas siis olmas õigust pole.

 4. Enn 5 kuud ago
  Reply

  Eks reformierakondlased on osanud enda poole meelitada ka presidendi. Kapo ja peavoolumeedia on ka nende hallata. Muidugi on veel meeles üks paljudest reformierakondlaste poolt sooritatud kuritegudest mida tehti E.Savisaarele. KuigiRatas pole milleski süüdi oleks ta saanud tunda hullemat kohtlemist. Ega oma teel võimule on reformierakondlased halastamatud ja kurjategijaid peaks sealt otsima.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.