Aas: riik võiks neljarealised teed PPP asemel ise välja ehitada

Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa hinnangul võiks neljarealiste maanteede väljaehitamisel avaliku ja erasektori koostöö (PPP) asemel eelistada projektide rahastamist riigi enda vahenditest või laenurahast.

Aas rääkis kolmapäeval riigikogu infotunnis, et neljarealiste teede väljaehitamise rahastamiseks on kolm võimalust: riigieelarve, laenuraha ja PPP-projektid. Seejuures oleks tema sõnul kõige kallim variant PPP ja kõige odavam riigi enda raha kasutamine.

“Kindlasti minu eelistus oleks see, et riik teeks seda ise, sest see tõepoolest on odavam,” ütles minister ja lisas, et PPP varianti võiks kaaluda siis, kui riik muid võimalusi ei leia.

Aas märkis, et kõigepealt tuleb uuel valitsusel otsustada, kas soovib PPP protsessi üldse käivitada. Minister nentis ka, et PPP-projektide ettevalmistamine või vähemalt esimese pilootprojekti ettevalmistamine võtab kauem aega ja ehitus saaks alata kõige varem 2023. aastal.

2019. aasta detsembris kiitis valitsus heaks PPP põhimõtted ja juhised, mille alusel riik saab koostöös erasektoriga välja ehitada suuri taristuprojekte. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning rahandusministeerium said ülesande valmistada ühiselt ette PPP pilootprojekt, milleks maanteeameti soovitusel valiti Libatse–Nurme teelõigu väljaehitamine.

BNS

1 Kommentaar
  1. suurushullustus 3 aastat ago
    Reply

    Mis häda teil nende 4 realistega on? Jube rikkad ollakse ja kihutatakse siia-sinna, kuhu pole vaja minna, kui sa,as peetakse seminare ja istungeid Brüsselist Tallinnani,et kudaviisi reostust vähendada.Samas 1/3 rahvast elab puuduses. Maa on ära täkeldatud ja metsloomad ei saa liikuma. Need loomasillad ja tunnelid, need võite lollidele jutlustada, et need oma ülesannet täidavad – neist saab üle vaid see loom, kelle trritooriumil see viadukt asub. Loomad lihtsalt ei luba võõraid oma territooriumile. Kaarti neil ka pole ega GPS-i, et vaadata, kuskohas see tunnel või viadukt on, et siis pärisperemega kakelda ja üle minna. Tunnelisse nad vist üldse ei julge minna kui teise otsa kiskjad restorani peavad + salakütid.
    No küll ikka “maa peremees” – inimene suure … i-ga ,ilma täpita prassib ka pralletab.Valetab – endale ja teistele. Jumalaks peavad end tühiseimaist tühiseimad, kellede tegevusest jääb järele vaid häda ja viletsus teistele Elusolenditele.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.