Kultuuriminister Ott: dopingutarvitamise suhtes on nulltolerants

Foto autor/allikas: Ave Maria Mõistlik/Vikipeedia

Kultuuriminister Anneli Ott teatas kolmapäeval maadleja Heiki Nabit puudutava dopingutarvitamise kahtluse avalikuks saamise järel, et igasuguse dopingutarvitamise suhtes kehtib nulltolerants.

Sportlasel on õigus taotleda B-proovi avamist, mistõttu tuleb ära oodata asjade edasine käik.

“Uudis on väga ootamatu. Dopingutarvitamise osas valitseb nulltolerants. Keelatud ainete tarvitajatel või sellele kaasaaitajatel spordis kohta ei leidu. Iga dopingukahtlus murendab usku ausasse sporti ning paneb pinge alla sportlased, kes teevad oma tööd ausalt,” toonitas kultuuriminister Anneli Ott.

“Eriti keeruliseks muudab praegune kahtlustus asjaolu, et Seefeldi skandaal on veel väga värske ning Heiki Nabi on üks meie medalilootus eelseisvatel Tokyo olümpiamängudel. Me ootame ära sportlase selgitused, B-proovi tulemuse ja järgmised sammud,” lisas minister.

Eesti riik on võtnud nii UNESCO kui ka Euroopa Nõukogu dopinguvastase konventsiooniga liitudes võtnud endale mitmeid kohustusi. Riiklik tegevus on seotud peamiselt dopinguvastase võitluse rahastamisega ning dopingutarvitamise takistamiseks seaduste vastuvõtmisega. Kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee toel on Eesti Antidopingu ja Spordieetika SA järjekindlalt viinud läbi dopinguvastast võitlust nii efektiivse testimisplaani kui ka haridustegevuse kaudu. 1. märtsil 2020 jõustus ka karistusseadustiku muudatus, mille alusel saab edaspidi tõhusamalt karistada dopingu tarvitamisele kaasaaitajaid.

3 kommentaari
 1. Ideaalne doping 11 kuud ago
  Reply

  Tuleb kasutada looduslikke dopinguid:
  Võilille,kummelit,raudrohtu,teelehti jms.
  Parim doping on hobuse-põdraliha vorst.

 2. Mulle 11 kuud ago
  Reply

  kui pealtvaatajale pole üldse tähtis, kas vanaema rääkis sportlasele eelmisel õhtul unejuttu või kas ta sõi sealiha või lambaliha, mind huvitab võistlus ise. Jäägu need dopingujamad kitsa ringi sisse, võitslemine on meelelahutus ja rahvast ärgu need häirigu.

 3. Ideaalsele dopingule. 11 kuud ago
  Reply

  Sul on õigus. Seda aga näeme meie valitsejate peal. Mõjub mõistusele.
  President viskus Nabi kaitsele.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.