Iga Maardu pensionär alates 64 eluaastast saab linnalt toidupaki

Maardu FOTO: EERO VABAMÄGI/SCANPIX

Maardu linnavalitsus jagab aprilli algul kõikidele Maardu linna registreeritud 64-aastastele ja vanematele toidupakid.

See samm on osa Maardu linnavalitsuse kriisimeetmete paketist, mis on mõeldud COVID-19 levikuga võitlemiseks ja linnaelanike toetamiseks, teatas linnavalitsuse pressiesindaja kolmapäeval.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on raskel ajal oluline pakkuda linnapoolset tuge abivajajatele ning aidata neil koroonaviirusest tingitud kriisiga paremini hakkama saada. „Mõni aeg tagasi jagasime maskide komplektid paljulapselistele peredele, üksikutele pensionäridele ja vähekindlustatud inimestele. Samuti aitasime koroonakoldega korteriühistuid ja väikeste lastega peresid, keda vabastasime lasteaia kohatasust perioodiks, mil lapsed on kodus.”

“Soovime toetada ka kõiki Maardu vanaduspensioniealisi inimesi ning pakkuda toidupakid, milles leidub purgisupp, toiduõli, kala- ja lihakonservid, tatar, helbed, müsli, suhkur, must tee, küpsiseid ja muud. Loodame, et hoolega komplekteeritud toidupakid aitavad eakatel inimestel lauda katta,“ lisas ta.

3 kommentaari
 1. podumat nado, no spasibo hot za eto 2 aastat ago
  Reply

  PRAEGU POLE JUTT MAARDUST, VAID OMAVALITSISTEST KUI SELLISTEST. ISEGI TALLINNAST MITTE.
  KUI TE TAHATE VANAINIMESI AIDATA JA KROONAT PIDURDADA, SIIS TOOGE NEILE TOIDUAINED, NENDE LEMMIKLOOMADELE JA APTEEGIKAUBAD KOJU KÄTTE VÕTM;ATA SELLE EEST TASU ! VÕI KUI NAD ISE KULERIGA TELLIVAD, SIIS MAKSKE VAESEMATELE PENSIONÄRIDELE SEE KINNI. RIIK PIDAVAT JU KOGUAEG ,ERITI NÜÜD OMAV. RAHASTAMA ,ET NEED TOETAKSID NÕRGEMAID JA VEEL ERITI KOROONA AJAL.
  KUHU NEED RAHAD SIIS LÄHEVAD ???
  ON HULLUMEELSUS PRAEGUSES OLUK. LEVITADA KOROONAT, KUNA VANURID ON SUNNITUD POES KÄIMA. /mitte et seda neile keelata,aga vähemalt pakkuda tasuta võimalust.las jalutavad niisama pargis koeraga või teeevad tühjemas kohas kepikõndu/
  TOIDUPAKKIDESSE AGA ÄRGE PANGE SEDA, MIDA TEISED EI OSTA. KA KUI EUROLIIT SAADAB VANURIABIKS RAHA OSTAVAD JU KOV-Id SELLEGA PAKKIDESSE KONSERVE, MIS AINULT E -AINETEST KOOSNEVADKI.
  KODULOOMAD KA EI VÕTA NEID SUHU. KA ON NAD ALUMIINIUMKARBIS-ALUMIINIUM AGA ON ALZHEIMERI JA DEMENTSUSE ÜKS PÕHJUSTAJA.
  SAMUTI TOIDUÕLID PEALE OLIIVIÕLI ON PÕLETIKKU TEKITAVAD OMEGA.6 SISALDUSEGA /ka põletik on mingil määral vajalik , kuid suhe omega3 ja omega 6 vahel pean olema 30 x omega 3 kasuks. Oliiviõli on omega 9/

 2. Anett 2 aastat ago
  Reply

  Ikka on siin Kesknädala kommentaariumis inimene, kellel on võõras viisakus ja suured soovid. Viisakuse all pidasin silmas suurte tähtega kirjutamist, mis netiketi järgi on ebaviisakas ja tähendab veebiavarustes röökimist ja teistest üle karjumist.

  Iseasi on selle inimese tahtmised – iga toit talle ei kõlba. No andke andeks, järelikult pole ka nälga. Ühiskond ei pea kellegi maitse eelistusi ja tahtmisi kinni maksma, samuti ei pea egoistlikele tegelastele teenijaid palkama.

  Nõuda maksumakjalt personaalteenindust ja mis veel hullem – lemmiklooma toitu -õudus kuubis.

  Hea nõudja ja karjuja, kui palju oled Sina panustanud Eesti riiki, et nõuad selliseid asju. Ilmselt mitte eriti, kuna kurdad oma väikese pensioni üle. Vähegi tööl käinud inimene saab tänasel päeval üle 500 euro pensioni, millest piisab täiesti toredaks elamiseks. Kui see röökija saab vähem, siis vaadaku peeglisse – oled ise oma elus midagi valesti teinud. Õhiskond ei selliseid inimesi üle kuldama.

 3. to õel Anett 2 aastat ago
  Reply

  IGA TOIT EI KÕLBA, SEST TEEB INIMESED H A I G E K S JA SÜVENDAB JUBA OLEMASOLEVAID HAIGUSI.
  ARVAD SIIS, ET INIMESTE HAIGEKSTEGEMINE JA RAVIMINE ON TULUSAD JA HUMAANSED JA KUULUVAD 21,saj. JA ON LUBATUD?
  NÄLJAS EI PEAKS 21. saj. KEEGI OLEMA, KUID ON. SEPÄRAST SÜÜAKSE RÄMPSU, MIS TAPAB AEGLASELT JA ON ÜHISKONNALE KAHJUTOOV IGAS MÕTTES. ASI POLE MAITSE – EELISTUSTES.
  EGOISTLIKELE TEGELASTELE , TUNDUB ET SELLEKS OLED SINA, TÄIS OMAÕIGUST, KADESUST, VÕIMUKUST JA AHNUST ,VAL;IS ALATI KEDAGI, KEDA JAKSAD VÕI KELLEST SULLE ENAM KASU POLE JALGE ALLA TRAMPIMA. SA EI SUUDA ARU SAADA, ET KUI VANAINIMESED POES TUTERDAVAD, NAD NAKATUVAD JA NAKATAVAD.TOIDU JA RAVIMITE KOJUKANNE ON ESMANE ELEMENTAARNE TEENUS KUI NAD SEDA SOOVIVAD. NAD EI PEA KOTTE REBIMA JA TASSIMA, ET SILMAD LÕHKEVAD /otseses mõttes silma ja vererõhk, süda rütmist välja läheb , selgroo, eriti kaelaosa esimesed lülid paigast tõmmatakse -tagajärg indult-infarkt-niipalju haritust võiks sul olla enne kui minuga vaidlema tuled/SA VANADEVIHKAJA.
  LEMMIKLOOMALE TOIDUTOOMINE ON SAMA MÕISTETAV KUI OMANIKULEGI. SEE ON TÖÖ. KELLEGI TÖÖ, MILLE EEST TA SAAB MAKSTUD. SOOVITAVALT OMAV. POOLT, SEST 70% EAKATE PENSIONID ON KERJUSLIKUD. RIIK LANDIB PIDEVALT OMAV. RAHA NENDE ABISTAMISEKS – SIIS MILLES SEE SEISNEB???
  JA KUIDAS, MILLISE SUHTUMISEGA SEDA TEHAKSE? KUI SINA TOIDUTOOJA OLED, SIIS MINA KÜLL LOOBUKSIN SU TEENETEST, ET SINUGA MITTE KUNAGI ELUS KOKKU SATTUDA. NII VASTUMEELNE KUI SA OLED.
  MIDA PEAB SIIS ÜHISKOND KINNI MAKSMA? KUI TA OSUTAB TEENUSID KELLEEGI JA EI HOOLI TEMA SOOVIDEST VÕI EELISTUSTEST MILLES TAHES? SEE ON SIIS NAGU VANAAEGNEE VANGLA?
  SU MAAILMAPILT JA HINGETUS ON VÄÄRAKAD. TÕESTI, JUST SINA OLED SEE KES PANEB ÕIGUSTAMA KODUVÄGIVALDA, SEST KUI MUL KODUS SELLINE EIT VÕI MEHEJURAKAS EI AITA MUUD KUI HARIMINE
  IGAL VIISIL.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.