Aprillis ja mais saab Tallinnas koduarsti kutsuda kuni 12-aastatele lastele

Reanimobiil. FOTO: ERIK PROZES / SCANPIX

Alates reedest saavad lapsevanemad Tallinnas kutsuda nädalavahetustel koduarstibrigaadi kuni 12-aastasele ägedate haigussümptomitega lapsele – näiteks juhul, kui vanemal ei ole olnud võimalik lapsega perearsti juurde minna või haigestub laps puhkepäeval. 

Abilinnapea Betina Beškina sõnas, et kui varasemalt sai koduarsti kutsuda kuni 8-aastastele lastele, siis nüüd laieneb teenus maikuu lõpuni ka 9-12-aastastele lastele. „Viimasel ajal on paraku muutunud küllalt sagedaseks laste jäämine COVID-19 haigusesse ning lapsevanemad vajavad laste põetamiseks tuge ja nõu. Seepärast otsustasime praegu pakkuda arsti koju kutsumise võimalust kuni 12-aastastele lastele,“ rääkis Beškina. „Koduarsti võivad nädalavahetustel kutsuda kõik Tallinnas viibivad haigestunud laste vanemad olenemata nende tegelikust elukohast.“

Koduarstibrigaadi teenus on loodud selleks, et pakkuda lastevanematele kindlustunnet ja kiiremat abi arstliku läbivaatuse näol, samas leevendada ka kiirabi mitmekordistunud koormust. Koduarstibrigaadi sihtrühmaks on need ägedate tervisehäiretega lapsed, kes ei vaja kiireloomulist vältimatut abi, kuid kelle vanematel võib arstile minek olla raskendatud või ei piisa infotelefonilt saadud soovitustest.

Koduarstibrigaadi saab kutsuda reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 14–22-ni. Kõnesid võtab vastu Tallinna Kiirabi dispetšer numbril 6971145 kella 12–20-ni, edastades kutse valves olevale koduarsti brigaadile. Päeva jooksul võetakse vastu kuni kümme visiiti, mis samal päeval ka täidetakse.

Väljakutseid teenindab Tallinna Kiirabi ja Tallinna Lastehaigla koostöös spetsiaalne arstibrigaad, kuhu kuulub arst-pediaater või üldarst ning erakorralise meditsiini tehnik. Kodusarstibrigaadi arstil on õigus välja kirjutada ka retsepte. Selleks, et tagada meedikute ja patsientide turvalisus koroonaviiruse ajal, on koduarstibrigaad visiite tehes täiskaitsevarustuses.

Mullu hilissügisest alustanud koduarsti brigaadi väljakutsete peamiseks põhjusteks on ägedad viiruslikud haigestumised. Koduarsti brigaadid on teinud kokku 184 visiiti, väikeste patsientide keskmine vanus on 2,2 aastat. 

Tallinna linnaeelarves on koduarsti brigaadi teenusele planeeritud tänavu 100 000 eurot.

2 kommentaari
 1. Eve 12 kuud ago
  Reply

  See on meeldiv teade. Kahju et perearstid koduvisiite ei tee. neil on ju väga lühike tööpäev ja telefoni kaudu on raske kätte saada.Aga see raha mis eraldatakse meie rahva heaks on kiiduväärne. Mitte nii et jagame teistele riikidele raha. Kurb on kuulda kui suurtes toidukaulustes palutakse annetada toitu vaestele lastele. Aga meie välisminister saadab raha teistele riikidele ehkki vajame ise abi.

  • lihtne lahendus 12 kuud ago

   Vene aegu oli arst kodus kõigile. Pärast lõunat mudugi.
   Kah ime avastati.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.