Riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa: Kaitsevägi saab koroonaviirus ohjamisse panustada senisest enam

Enn Eesmaa

Riigikaitsekomisjoni istungil leidsime, et Kaitseväe ametiabi on oluliselt aidanud kaasa koroonaviiruse ohjamisel, kuid vajadusel on Kaitsevägi valmis toetama tsiviilasutusi ka senisest enam.

Kaitseväe ja tema haldusüksuste panus tsiviilkriisi leevendamiseks on olnud mitmekülgne. Juba möödunud kevadest alates on Kaitsevägi aidanud kriisi leevendada, olgu selleks välihaigla viimine Kuressaarde või piiripunktides patrullimine. Täna on Kaitsevägi andnud haiglatele hindamisaparaate ja saatnud appi parameedikuid. See on reaalne abi, mida Kaitsevägi on tsiviilasutustele andnud.

Koos kriisi olemusega muutub ka ametiabi vajadus. Nii näiteks ei ole täna vaja enam välihaiglat, kuid Kaitsevägi saab nüüd vajaduse korral pakkuda logistilist abi vaktsiinide transpordil ja Kaitseliit saab oma vabatahtlikega toetada näiteks telefonikeskusi.

Koos meditsiinipersonaliga vaktsineeris Kaitsevägi jaanuaris-veebruaris 180 parameedikut, keda saab kasutada tervishoiuvaldkonnas ja hoolekandeasutustes. Kaitsevägi toetab hetkel Tartu Ülikooli Kliinikumi, Põhja-Eesti Regionaalhaiglat, Ida-Viru Keskhaiglat, Ida-Tallinna Keskhaiglat (ITK), Lääne-Tallinna Keskhaiglat (LTKH) ja Järvamaa haiglat kuni 30 parameedikuga nädalas. Samuti on kuni tervishoiualase hädaolukorra lahenemiseni antud Tallinna haiglatele (ITK, LTKH) kasutada 25 hingamisaparaati ja hulk teisi intensiivravi vahendeid.

1 Kommentaar
 1. Peterburis süttis ajalooline Nevski 1 kuu ago
  Reply

  Peterburis süttis täna esmaspäeval, 12. aprillil ajalooline Nevski manufaktuuri hoone. Kustutustöödel hukkus vähemalt üks tuletõrjuja, 31-aastane Ilja Beletski.

  Kaks tuletõrjujat on viidud raskelt vigastatuna haiglasse. Tulekahju süttis kella 12.30 ajal päeval kohaliku aja järgi, edastab Vene meedia.

  Põleb hoone kokku ligi 4000 ruutmeetril, tules on kõik korrused. Tehasest evakueeriti 40 inimest. Tulekahju kustutamist segab tugev tuul.

  Hoones tegutseb 1941. aastast tekstiilitehas. Tegemist on Peterburis ühe silmapaistvama hoonega.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.