Kultuuriminister Anneli Ott: on aeg jälgida kriisiabi voorude avanemisi ja tingimusi

Anneli Ott, foto: Kultuuriministeerium

Riigi lisaeelarve toel on juba avanenud või avanevad lähiajal kultuuri- ja spordivaldkonna abivoorud. Koroonakriisi tõttu halvatud sektori abipaketi suurus on ühtekokku 42 miljonit eurot.

„Kultuuriministeerium töötas paralleelselt lisaeelarve menetlemisega välja abimeetmete tingimusi, et toetused jõuaksid valdkonda nii ruttu, kui võimalik,“ kinnitas kultuuriminister Anneli Ott. „Abipakett pakub tuge kriisi mõjude leevendamisel ning toetused aitavad hoida töökohti ja struktuure, et viiruse ohu vähenemisel oleks avanemine võimalikult kiire ja sujuv. Palume kõigil, nii kultuuri- kui ka spordivaldkonna asutustel ja korraldajatel jälgida taotlusvoorude avanemise aegu ja tingimusi Kultuuriministeeriumi kodulehel, samuti on tulemas infotund,“ lisas minister. 

42 miljoni euro suurune abipakett jaotub kultuuri- ja spordivaldkonna vahel. Toetused on kavandatud nii eraõiguslikele kui ka riigiga seotud organisatsioonidele ning valitsus arutab homme, 29. aprillil kultuurikorraldajate abivoorude aluseks olevaid määrusi. Eraldi summad tulevad abipaketist kriisiga seotud arendustegevusteks, samuti on kavas toetused filmindusele, treeneritele ning vabakutselistele loovisikutele, kes saavad juba praegu toetuse saamiseks taotlusi esitada. 

Taotlusvoorud viivad läbi Kultuuriministeerium, Eesti Filmi Instituut või Spordikoolituse ja -teabe Sihtasutus. Info kõigi abimeetmete kohta täieneb ning see on Kultuuriministeeriumi kodulehelReedel, 30. aprillil korraldab Kultuuriministeerium kriisiabi infotunni, kuhu on oodatud osalema kõik võimalikud taotlejad, virtuaalkoosoleku link asub samuti ministeeriumi kodulehel

2 kommentaari
 1. Jah 11 kuud ago
  Reply

  Kultuuriministrit huvitab peamiselt sportlik tegevus ja see on ka arusaadav sest tal on vastav haridus.

 2. New Yorgi linnavalitsus soovitab inimestel läbi augu seksida 11 kuud ago
  Reply

  New Yorgi linnavalitus soovitas seksi vürtsitada vimkadega ning loominguliselt eksperimenteerida uute pooside ja füüsiliste barjääridega, nagu näiteks seinad, mis võimaldavad seksuaalset kontakti, aga samas hoiavad näost-näkku kokkupuute ära.

  Möödas on pöörane aasta, mis on muutnud seksuaalset käitumist rohkem, kui me arvata oskame. Usutavasti ei ole siiski inimeste kodud täis auklike vineerseinu, et kallimaga turvaline nahistada oleks. On tekkinud uus virtuaalmaailmas elamise vaegus nimega küberhaigus. Veedame oma päevi ekraani ees skrollides. Silmade ees pilt liigub, ent keha seisab paigal ning ajus tekib konflikt. Selle tulemuseks on stress, väsimus ja emotsionaalne tühjus. Aeg on sellest ebareaalsest elukorraldusest välja astuda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.