Kõlvart: võiks tuua kaitseväe orkestri Tallinna kultuuriasutuste alla

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart leiab, et koondamisele määratud kaitseväe orkestri võiks tuua Tallinna kultuuriasutuste sekka.

“Kui kahurid kõnelevad, siis muusad vaikivad. Aga ka muusadel, konkreetselt siis kaitseväe orkestril, on Eesti kaitsevõimes ja kaitsetahte kujundamises oma roll, mida ei saa alahinnata. Juba Eesti vabariigi sünniaastal alguse saanud traditsiooni, sümboolset väärtust ja osa meie muusikakultuurist ei tohi kergekäeliselt kaotada,” kirjutab Kõlvart sotsiaalmeedias.

“Ka kohalikel omavalitsustel seisavad ees raskemad ajad, aga pealinnana oleme valmis riiklikult olulisi traditsioone toetama. Arutasime kolleegidega ja oleme valmis tegema ettepaneku tuua kaitseväe orkester septembrist Tallinna kultuuriasutuste sekka, võimaldades muusikutel oma põhitegevusega jätkata,” märkis ta.

Kõlvart kirjtuab, et kui Eesti kaitse-eelarve kosub ja riik seda vajalikuks peab, siis on Tallinna linn loomulikult valmis orkestri kaitseväele tagasi loovutama.

“Kas see on tõsine ettepanek? Loomulikult tõsine, sest oleme juba otsustanud, et riigieelarvest laste huvihariduse vähendamise katame linnaeelarvest ja lapsed kärpe tõttu kannatama ei pea. Oleme linna jätkuvalt mõistlikult majandanud, viimase aasta jooksul linnaorganisatsiooni ka ümber kujundanud ja optimeerinud ning see annab meile võimaluse väärtustada olulisi valdkondi ka tegudes, mitte ainult sõnades,” kinnitas ta.

BNS

5 kommentaari
 1. vana 10 kuud ago
  Reply

  Väga õige tegu. Kaitske kõike kõigi vahenditega “nende” käest. ET ei korduks jälle 17 aastat ja nüüd siis koos Keskerakonnaga.

 2. Järelikult 10 kuud ago
  Reply

  Kõlvart-Herem 1:0.

  • vana 10 kuud ago

   Herem näitas väga andekalt nende kärbete tegijate rahvavaenulikku olemust ja jälle tuhandete inimeste mõnitamist ja tööta jätmist.
   Kaua TE veel vahite seda palagani meie riigi arvel pealt ja astu sellise olukorra likvideerimiseks vajalikke samme?

 3. ma arvan ka 10 kuud ago
  Reply

  et Herem tegelikult näitas väga ilmekalt kui nõme ja vale on kärpimine praegusel ajal ja kui seda sunnitakse tegema, siis näitan õkva ära, kuidas seda teha annab. Sellised asjad peavad toimuma siis kui majandusel läheb hästi ja eelkõige tuleb seda teha riigireformi käigus, mitte sellisel viisil et kaotame orkestri ära, lükkame laste huvihariduse omavalitsuste ja lastevanemate kaela. Külmutame pensionid, laste ja peretoetused ja taome rusikaga vastu kummist rinda ja ütleme……vaat kus hoidsime kokku. Nagu Reformierakond võimule pääses, nii inimesed hakkavad liikuma ja ikka siit ära, mitte tagasi siia. Laste sündivus on juba langenud ja see ei tõuse lihtsalt niisama, perekonnad vajavad turvatunnet ja tuge, mida RE juhitav valitsus ei paku. Viimaste negatiivsete otsuste tagant lehvivad ju oravate kõrvad. Seda kärpeaktsiooni juhivad ju oravad rahandusministeeriumist.

 4. ??? 10 kuud ago
  Reply

  Keskerakond peaks reformierakonnaga koalitsioonist lahkuma! Kuhu on jäänud keskerakond kui lihtsate inimeste eest seisja?? Olete koalitsioonis rikkaid esindava reformierakonnaga, olete reformierakonna tuhvlialune ja aitate ellu viia nende kärpeid.

  Pole ime, et keskerakonna populaarsus langeb! Isegi EKRE on nüüd ees. Ja see on veel algus.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.