Siseministeerium ja PPA sõlmisid koostööleppe Eesti Naabrivalvega

Foto allikas: Siseministeerium

Täna allkirjastasid siseminister Kristian Jaani, Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari kolmepoolse koostööleppe, mille eesmärk on tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste arendamisel.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on naabrivalve üks tõhus ja hea lahendus kohaliku kogukonna liikmetele, kes soovivad oma kodupiirkonnas turvalisust suurendada. „On suur rõõm, et Eesti Naabrivalve näeb end siseturvalisuse eest vastutava partnerina ning on valmis naabrivalve tegevusi koostöös Siseministeeriumi ning Politsei- ja Piirivalveametiga edasi arendama,“ rääkis siseminister Kristian Jaani. „Turvalisuse tagamine eeldab igaühe kaasatust ja panust, seepärast on ka naabrivalvel siseturvalisuses oluline roll. Täna sõlmitud lepinguga panime aluse koostööle järgmiseks kümneks aastaks,“ lisas Jaani.

Eesti Naabrivalve on Politsei- ja Piirivalveametile oluliseks partneriks eeskätt ennetus- ja ohutusalastes tegevustes. „Tõdeme sarnaselt naabrivalvele, et turvalisus algab meist endist ja iga inimese panus selle loomisesse on oluline. Naabrivalvest on näiteks suur abi olnud sissemurdmiste ennetamisel ja avastamisel,“ sõnas PPA peadirektor Elmar Vaher ja lisas, et ka edaspidi töötatakse üheskoos selle nimel, et Eestis oleks turvaline elada, töötada ja perekonda luua.

Eesti Naabrivalve tegevjuhi Marek Väljari sõnul on nad panustanud siseturvalisuse arendamisse ja elukeskkonna turvalisuse tõstmisesse vabatahtlike kostöös üle 21 aasta. „Selle aja jooksul on ühing olnud partneriks ministeeriumile siseturvalisuse arengukava turvaliste kogukondade programmi väljatöötamise juures  ja politseile oleme partneriks kuritegevuse ennetamisel,“ rääkis Väljari. „Turvaline elukeskkond algab tugevast kogukonnast ja seal elavate inimeste hoolimisest, märkamisest ja reageerimisest. Oluline on teadmine, et turvalisus algab igaühest endast,“ lisas ta.

Eesti naabrivalvega on liitunud üle 10 000 majapidamise enam kui 500 erinevast paigast Eestis.

4 kommentaari
 1. Pigem 2 aastat ago
  Reply

  tähendab see leping tõika, et Vaher ja Jaani kuulutavad, et “jätke meid rahule, päästke ennast ise”.

  • Kui PPA teeks tööd siis kuritegevust ei eksisteeriks.
   Paraku PPA juhtkonna ametnikud töö tegemise asemel imevad taskuvaraste peeniseid.
   Eesti Politsei pole arreteerinud ainsatki taskuvarast viimase 30 aasta jooksul.

  • Lisaks rahatrükkimisele inflatsiooni tekitatakse sisendhindade tõstmise abil.
   Nii kuis tõstetakse elektrivoolu hinda siis automaatselt kerkivad hinnad teenustele ja toodetele aga palgad ei kerki.

   Eesti riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia ja Eleringi elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia ja Elering on riigiasutused mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud.
   Eesti riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud energiavõrkku lülitamise eest.

   Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 kõrgused sest seal on tuult alati.

   Tuulikud ja päikesepaneelid annavad elektrit tasuta.
   Taastuvenergia tasu on vargus.

   Plussenergia majades puuduvad elektri katkestused ja elektriarved.

   Taanlaste eeskujul Eestis moodustati energiaühistu mis maksab osanikele pensioni.
   1200 inimest panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi mis maksab osanikele pensioni.
   Kes panustas 10 eurot, kes sada eurot,kes sadatuhat eurot-sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark mis maksab osanikele pensioni.

 2. Triin 2 aastat ago
  Reply

  Haledad ja häbiväärsed on nn. politseijuhid. Jaani ja Vaher tegid ennast lihtsalt täis tuues Lossiplatsile koerad ja täisrelvis “rambod”, eestlasi nad julgevadki vaenata, samas käituti häbiväärselt 9 mail, alandades nii politseid kui tervet riiki. Sinna lisame veel mööda aia äärt väeossa hiilivad EV. mundris sõdurid siis jääb sellest kõigest hinge jälk ja valus mälestus. Kas üldse on veel võimalik madalamale astuda, pori üle pea. Kas sellised on kaitsjad ja ghutuse eest vastutajad…ei need on need, kes riigi raha eest endale hääd ostavad (Rootsis astuti sukapükste ostmise pärast tagasi), sest sellises riigis nagu meil, kus valitsebki valskus, vargus, koos teeme ja siis vaikime, kambavaim ja ääretu ülbus. Vaher jooksis keel vesti peal mööda ajakirjandusväljaandeid, kui Helme teda vallandada tahtis. Oh kus siis hakkas ringkaitse tööle ja “Toiduahel” huugama. Mitte mingit lugupidamist enam pole ja kahju, et ka politseimaine alla kiskusite.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.