Andrei Korobeinik karusloomafarmide keelustamisest: oleme ühiskonnana jõudnud uude arenguetappi

Andrei Korobeinik

Riigikogu võttis vastu loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärgiks on keelustada Eestis loomade aretamine ja pidamine üksnes või peamiselt karusnaha saamise eesmärgil.

Eelnõu ühe algataja, Keskerakonna fraktsiooni liikme Andrei Korobeiniku sõnul on ühiskond andnud selge signaali, et karusloomafarmidel ei ole Eestis tulevikku. “Langenud nõudluse tõttu pannakse ärid kinni isegi nendes riikides, mis on ajalooliselt olnud selle valdkonna turuliidrid. Mõned nendest riikidest keelavad karusloomafarmide pidamise,” ütleb Andrei Korobeinik. “Samas mõistan ka neid, kes toetavad ettevõtlusvabadust, kuid karusloomafarmide puhul on tegemist marginaalse ärivaldkonnaga ning nende sulgemise majanduslik mõju on olematu. Üldise poliitika kujundamisel on see aga oluline samm.”

Karusloomafarmid on keelustatud näiteks Suurbritannias, Norras, Hollandis, Austrias, Horvaatias, Sloveenias, Makedoonias, Serbias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Slovakkias, Luksemburgis, Belgias, Tšehhis, Taanis ning Rootsis. “Usun, et see nimekiri pikeneb lähiajal veelgi,” lausub Andrei Korobeinik. “Oleme ühiskonnana jõudnud uude arenguetappi – sinna, kus me ei pea võitlema enam esmaste vajaduste eest ning tänu sellele jagub meil tähelepanu ka sellele, et loomi hästi koheldaks. Meil on mahti vaadata enda ümber, kuidas saame teisi aidata, et neilgi parem oleks.”

Karusloomafarmide pidajad saavad sulgemise üleminekuajaks 1. jaanuar 2026. a.

5 kommentaari
 1. süütu olendi /loom on alati süütu/ piin on needuseks piinajale 3 nädalat ago
  Reply

  Lisan paavst Franciscuse sõnad : “ARMASTUS LOODU VASTU ON MEIE UUS HÄDAVAJADUS ”

  Lisan budistliku ühe põhiteesi : “BUDDHA ARVATES PEAKSIME ME KÕIKI ASJU NÄGEMA SELLISTENA, NAGU NAD MEIE ÜMBER ON, JA PÜÜDMA NEID PAREMAKS MUUTA NING MITTE RAISKAMA AEGA MÕISTUSPÄRASTELE OLETUSTELE” Henry S. Olcott “Budistlik käsiraamat.

  BUDISMI ÜKS PÕHITEESE VÄIDAB – EI OLE KUSAGIL PAIKA, KUS INIMENE LEIAKS PÄÄSU OMA PAHELISTE TEGUDE VILJADEST- EI SELLES EGA TEISES AJAS EGA RUUMIS, EI MAA ALL, PEAL EGA TAEVAS.

  BUDISTLIK KÄSK ILMIKUTELE – HOIDUDA ELAVATE OLENDITE HÄVITAMISEST , saati siis piinamisest.

 2. hingeline idioodistumine on oht ühiskonnale 3 nädalat ago
  Reply

  Te ei pruugi tunnistada ühtegi kõrgreligiooni, kuigi just kõtgreligioonid on eetika loojad ja peaksid olema ka selle arendajad positiivsetes suundades, ometi on oodatud ja nõutud igalt inimeselt enesearendus ja EMOTSIONAALSE IQ OLEMASOLU.
  INIMENE HÄVITAB ELUKESKKONNAST HEADUST, HOOLIVUST, ARMASTUST.SEEVÕRRA HÄVITAB KESKKOND TEDA.
  PUUDUVA JA ARENENUD EMOTSIONAALSE IQ ASEMELE SEAB END SISSE MENTALITEET, MIS TOETAB AHNUST, HOOLIMATUST, VASTUTUSTUNDETUST, EMOTS: IDIOODISTUMIST, SELLE ÕPGUSTAMIST, KÕRKUST, HOOLIMATUST.
  SEESAMA MENTALITEET, OLLES JURIIDILISELT SUUNATUD LOOMADE KASUTAMISELE, PÖÖRAB ENNAST INIMESE VASTU. ON JUBA PÖÖRANUD. SAGELI TOIMUB SEE MÕISTETAMATUID TEID PIDI, VAREM VÕI HILJEM, KUID KOHALE TA JÕUAB.
  KUNAGI VALMISTATI TARBEESEMEID INIMESTE NAHAST. JA ALLES SIIS KOHKUS MAAILM. MIKS ALLES SIIS ? MIKS TA EI KOHKU PRAEGU KUI TARBEESEMEID VALMISTATAKSE TEISE TUNDVA, OMAMOODI MÕTLEVA JA TAJUVA ELUSOLENDI NAHAST ???
  SEESAMA MENTALITEET IGRITSEB JA MOONDAB END KÕIGILE ALADELE JA ARENGUTELE, MUUTES NEED KÕLBMATUKS. SELLEST MENTALITEEDIST SUUNATUNA JA ÕIGUSTATUNA KA näit. VANADEKODUDES AVASTATUD /JA AVASTAMATA/ KOLEDUSED, KINNITOAD jms.jne.jne.jne.
  SEEGA, KUI TEIL KA POLE RELIGIOONI – ARENDAGE OMETI OMA EMOTS. IQ. SEE ON INIMESE JUMALAST ANTUD KOHUSTUS !

 3. hingeline areng on jumalik kohustus, selleks ta inimeseks loodi 3 nädalat ago
  Reply

  LIIGA PIKK ON SEE AEG. SEE EI GARANTEERI MIDAGI ! SELLE AJA JOOKSUL ELAVAD AHASTUSES JA SUREVAD PIINADES VEEL MILJONID LOOMAD. SELLE AJA PEALE EI TEA ME, MILLINE VALITSUS TAAS MIDA OTSUSTAB JA SIIS SAAB VENITADA KOHTU KAUDU.SIIS ON EHK ESIPLAANIL MUUD MURED LISAKS. TAHAKS NÄHA KÜLL SEDA ADVOKAATI ,KES KAITSEB KARUSNAHATOOTJAID…VAIELDAMATULT ON TA OLEMAS JUBA JA OOTAB, HÕÕRUB KASI JA ÕMBEB TENGELPUNGI JUURDE.
  LARUSNAHATOOTMINE ON ÄRI. IGAÜKS ,KES ÄRI PÜSTI PANEB VÕTAB RISKI JA VASTUTUSE. SEE ONGI VABA TURUMAJANDUS. KA KINDLUSTUSED ON OLEMAS. KAS VEEL VÄHE ON KASUMIT SAADUD, IKKA VEEL VÄHE !!!
  MIKS PEAB MAKSMA KAHJUTASU ÄRILE, MIS ON MEIE ÜHISKONDA SAASTANUD EETILISELT, TUUES SELLEGA MÕÕDETAMATUT KAHJU, MIS NAGU TURBATULI HÄVITAB AASTAID, VÕI MAJADE RENOVEERIMISEL KASUTATAV PENOPLAST, KUS LEEGIKE REISIB SEINTE VAHEL , KUNI HAARAB LÕÕMATES TERVE HOONE.
  SEE KÕIK ON JUBA OLNUD. SEE KÕIK KESTAB KUNI INIMESTEST EI SAA INIMESI, KELLEKS NAD ON LOODUD. KUNI NAD EI TÄIDA EELPOOLNIMETATUD JUMALIKKU KOHUSTUST – HINGEARENGUT.

 4. robert 3 nädalat ago
  Reply

  Komis kõndisime sõbraga üle Petsora jõe Külma 42 kraadi Minul nahkkindad sooja voodriga Sõbral kunstnahast samuti voodriga Minul käed ei külmetanud Sõber oleks sõrmed sinna jäänudki Karusnahka ei asenda ükski plast Küll aga teeb plasttoodete tootmine kahju loodusele Need hullud loomakaitsjad tuleks enne hullumist puuri pista

 5. to Robert 3 nädalat ago
  Reply

  Täielik demagoogia ! Lollid ja isekad kasutavad ikka demagoogiat.
  Kosmonaudid ja sõjatööstus küll ekstreemseimate tingimuste tarvis loomanahku ei kasuta. Kui kunagi kõrglendurid ka kasutasid, siis oli see teadlaste laiskus või nende mittefinantseerimine – milleks pead murda ja leiutada kui Elusolendite piinad ükskõik.
  Need loomapiinamise pooldajad tuleks kõik poolelusalt ära nülgida, nagu karusloomadega sünnib enne kui nad meie elukeskkonnast areneva eetika ja emotsionaalse-vaimse baasturvalisuse nii ära hävitavad, et tagajärjeks taas julmad ekstsessid ja hävitamised süütute inimeste vastu toimuma hakkavad -pole seal enam asja arutada,kes süüdi kes süütu . Kui sündida lasksite, mis sünnib = olete süüdi.

  Ja misasja sul Komisse asja kolada oli. Otsid ka uute haiguste reservuaare.? Härrakene käis jahil?.Teostas ennast tappes. kui karismaatiline, kui romantiline meesterahvas -tõeline isane.
  Plastmassideta me ei saa nagunii, 10 gr. suutäis pakitalse ju ka neisse. Küllap leitakse paremini lagunevad materjalid – igatahes on selline reostus likvideeritavam kui EETILINE REOSTUS. Selle kiidavad heaks ikka need kes sellest kasumit saavad või lõbu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.