Kristian Jaani: minu maailmavaade on politseiniku maailmavaade

Kristian Jaani

Kolmapäeval Keskerakonda astunud siseminister Kristian Jaani ütles ERR-ile antud intervjuus, et kavatseb kandideerida tänavustel kohalikel valimistel ning enda maailmavaatena määratles ta politseinikutööst külge jäänud politseiniku maailmavaate, milles on omakorda oluline vaade siseturvalisusele.

Oma poliitilist maailmavaadet kirjeldades märkis Jaani, et olles ka ise keskklassi esindaja, siis talle keskklassi eest seismine meeldib.

“Kui räägiksin oma maailmavaatest ja ma olen seda ka kuid tagasi öelnud ja ütlen ka täna, et minu maailmavaade on väga seotud politseiniku maailmavaatega, kus on väga oluline koht selles, kuidas me käsitleme siseturvalisust, kuidas me käsitleme seda, kuidas kuriteo ohvrid on hoitud ja kuidas me riigina või ka erakondade poolt käsitleme siseturvalisust väga laias vaates. Need asjad, mis liiguvad minu mõtetes, lähtuvalt puhtalt sellest, kust ma tulen, kus ma olen pikka aega töötanud,” selgitas ta.

Jaani kinnitas, et ta kavatseb kandideerida kohalikel valimistel. “Jah, hetkel see plaan on. Mina pean ainuõigeks seda, et inimene kandideerib seal, kus tema elab, kus on tema kogukond. Mina elan Saue vallas ja ma kandideerin Saue vallas,” ütles Jaani.

Jaani sõnul pole ta mõelnud veel kandideerimisele järgmistel riigikogu valimistel. “Ma arvan, et sinna on natukene pikk maa veel minna. Esimese väljakutse ja arenguetapina olen praegu mõelnud omavalitsuste volikogude valimiste peale ja sealt edasi hetkel ei ole mõelnud,” märkis Jaani.

3 kommentaari
 1. Soomes rohkem kahju kui kasu 3 kuud ago
  Reply

  „Mida v***u on Eesti peaministri asi, mida meie siin Soomes teeme?” küsivad pahased soomlased pärast kirja avaldamist Soomes elavatelt ja töötavatelt eestlastelt. Neil eestlastel pole selle peale tõesti midagi kosta. Tõepoolest, mis on teise riigi juhi asi, mida inimesed selles riigis teevad või kuidas elavad. Kujutagem ette, kui Soome peaminister hakkab eestlastele Eestis ette kirjutama, kuidas nad elama peavad või kuidas käituma, milliseid otsuseid tegema. Selline tegevus naerdaks pehmelt öeldes välja.

  Praegu võib aru saada, et peaminister Kaja Kallas astus oma kirjaga üle nö punase joone, mis toob eestlastele Soomes pigem kahju kui kasu.

 2. Almar Glustsenko 3 kuud ago
  Reply

  Teisest allikast kontrollimata, kuid usaldatavatel andmetel, on politseiniku mõtlemisega uus RSR-ikas VABAMÜÜRLANE.

  Seda on ilmselt taganud asjaolu (nähtav Õhtulehe pildigaleriist, kus esitleti seda, et pooltel ministritel on kabinetipõrandatel malelauaruudustik), et psühedeeliline must-valge ruudustik mõjub allutatavale nukustavalt ja laseb peremehel talle sisendada kasvõi (lihtsustatult öeldes) kabbala poolt soovitavaid poliitiliseidki suuniseid.

  Selle tõenduseks on 8 inimese inimröövimine 11.04.2021 roheliste mehikeste poolt turvatud politseinike poolt Vabaduse väljaku piirkonnast, mille eest Valitsus ja Riigikogu pole tahtnud sundida politseijuhti ja Jaanit vastutama panna.

  Samuti tegin mõni aeg peale seda politsei väljakutse kurikuulsasse Olevimäe Toormoori

  (kust politsei viis avalikkusele arusaamatul põhjendusel ära Aleksander Laane Casa Nostra vabamüürlaste rahvustevastase kuritegeliku jõugu rohelist 6-nurga-liivakella Extinction Rebellion tähist järjekindlalt oma riietel kandva trummipõristaja, Mihkel Tiganiku, kes koos teiste ostu-hipidega terve 2020 „pandeem”-kevadegi tegeles sellega, et käis igakuiselt EKRE kontori ja RMK maja ees karjudes liiklust segamas ja ilmselt ka, metsateema pealkirja all, OraavaRatasele sotsiaalpederastia psühhiaatrilise hälbe süvendamise ja suure poliitrahastamise allkirju möödujatelt välja petmas)

  kuhu ilmusid samuti 3 rohemehikest, kes küll päris politseinikele omasel kiirel ja tõhusal kombel olukorra lahendasid, kuid, kellest juhtiv keeldus mulle eesnime ütlemast, esimene alluv ütles vaid oma rohemehikese numbri ja teine alluv ütles vaid seda, et on tollega kaasas.

  Samuti oli Nevski katedraali ees juhtim, kus keegi saatis (enne kui politsei tuli, inimröövis tädi põhjuseta oma autosse, lohistas ning tekitas talle pikaajalisi nahaaluseid verevalumeid) politsei kimbutama Nevski katedraali ees raha manguma sunnitud tädi, kes on meie hiislarite vaimse kaitse all politsei eest. Siis ilmus sinna politseivomis ja maskis nimesildi ja numbrita politseivormis umbes 170 cm pikk mees, kes ei rääkinud üldse eesti keelt ja oli nõo järgi latiino ja neegri rassi segu.

  Mõni päev peale seda, sõites bussiga nr 5 kesklinnast Pühja Prefektuuri peamaja suunas, ilmus bussi samase näoga mees, kes küsimise peale vastas mulle vaid inglise keeles ja oli peagi bussist salamisi väljunud.

  Eks tehke ise järeldused, et kas RSR-i astumine süvendab poliitkuritegelikku süüdimatuse sündroomi.

 3. Miks 3 kuud ago
  Reply

  sa siis bandesse astusid? Või keskbande ongi politseibande?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.