Siseministeerium ja PPA uuendasid koostööd Eesti Abipolitseinike Koguga

Foto allikas: Siseministeerium

Täna allkirjastasid siseminister Kristian Jaani, Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher ja Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse liikmed Illimar Reinbusch, Agnes Pihlak ja Priit Mikk kolmepoolse koostööleppe, mille eesmärk on tugevdada koostööd turvalisuse loomisel ja siseturvalisuse vabatahtlike tegevuste arendamisel.

Siseminister Kristian Jaani sõnul on abipolitseinikel väga oluline roll siseturvalisuse loomisel, seda nii ennetustegevuste elluviimisel kui politsei abistamisel reageerimist vajavatele sündmustele. „Abipolitseinike kogu koondab enda alla paljud PPA tegevustesse kaasatud abipolitseinikud ja on seejuures väärtuslik partner ka siseministeeriumile. Järgmise perioodi jooksul soovime luua senisest veelgi mitmekesisemad ja paindlikumad võimalused vabatahtlike kaasamiseks ja abipolitseinikuna tegutsemiseks. Näeme, et abipolitseinike arv võiks kümne aastaga kahekordistuda ning suureneda võiks ka ennetustöö osakaal,“ rääkis siseminister.

PPA peadirektor Elmar Vaheri sõnul on abipolitseinikud osa organisatsioonist ja nende panus politseitöödes on kõrgelt hinnatud. „Abipolitseinikud on aasta-aastalt panustanud üha enam tunde vabatahtlikule tööle, mis näitab seda, et Eesti inimestel on tahe panustada riigi turvalisusesse. Meie eesmärk on vabatahtlikke kaasata parimal viisil, andes neile võimaluse lüüa kaasa erinevates töövaldkondades ning pakkudes neile koolitusi kvalifikatsiooni hoidmiseks ja tõstmiseks,“ rääkis ta.

Vaher lisas, et tulevikus võiks abipolitseinikel olla rohkem võimalusi spetsialiseerumiseks. „Näiteks saaksid küberteemadest huvitatud abipolitseinikud anda oma panuse küberturvalisusesse ja rühm aktiivseid abipolitseinikest jalgrattahuvilisi olla jalgrattaspordi turvalisuse eestvedajad,“ tõi ta näiteid. 

Eesti Abipolitseinike Kogu juhatuse esimees Illimar Reinbusch ütles, et koostöölepingu sõlmimine järgmiseks kümneaastaseks perioodiks annab neile kindluse sisejulgeoleku vabatahtlike valdkonna arendamisel vabatahtlike kogukonna mitmekülgsemaks kaasamiseks. „Kolmepoolses koostöös oleme ette valmistamas mitmeid tegevusi, koolitusi ja üritusi, mis ühtlustavad ja arendavad abipolitseinike taset üle Eesti ning millest saavad osa nii praegused kui tulevased liikmed“ lisas ta.

Eestis on pea 500 vabatahtlikku merepäästjat, ligi 1200 abipolitseinikku ja veidi üle 2000 vabatahtliku päästja. Naabrivalvega on liitunud üle 10 000 majapidamise enam kui 500 erinevast paigast Eestis.

2 kommentaari
 1. Nii 9 kuud ago
  Reply

  Kas selline siseministri töö pole ühekülgne.

 2. Almar Glustsenko 9 kuud ago
  Reply

  Alternatiivsest allikast kontrollimata andmetel on KRISTJAN JAANI ja ELMAR VAHER VABAMÜÜRLASED. Jaanil on selle tõestuseks kabinetis vabamüürlaste malelauamustriga psühhedeeliline põrand, mis pikemal põrnitsemisel teeb inimese nende poolt mõjutatavaks.

  Abipolitseist välja visatud Jaak Madison on aga vaktsineeritud. Kusjuures, kuna vaktsiinid on eeskätt muudetud nüüd inimese DNA-le mõju avaldavaks, siis on suur tõenäolsus, et nad täidavad ka Foxmani, Gatesi, Shneersoni, Rockefelleri, Tshubaisi jms sionistlike juutide eesmarki, et 6 000 000 000 Maailma prismaalast hävitada.

  Tõenäoliselt on siiski valitud inimestel võimalus, et nad saavad oma vaktsineerituse digilukku kirja, tehes vaid vitamiinisüsti. Mille puhul pole ka alati selge, et ka see ei sisalda tervist kahjustavat ja sugu pärssivat ainet, kui arvestada seda, kuipalju juudi-vabamüürlaste märkidega toidulisandeid ja vitamiine on viimasel ajal lausreklaamima hakatud. Eriti, kui on vaja rahvakonserv-poliitikuist või PALKA JUURDE NÕUDVATEST PÄÄSTJATEST VABANEDA.

  Asjaosalised või muud isikud. Palun kinnitage või lükake ümber, kas te kinnitate neid fakte.

  MADIS MILLING on niisugune naisteriietes mõnikord mängiv riigikogulane, kes on ESINENUD ka äsjases EESTI RIIKLIKUS ERR-I TV DOK-SERIAALIS VABATAHTLIKEST PÄÄSTJATEST, koos Leivategijaga, kes käis Kamaziga Krasnojarskis tuletõrjujate kokkutulekul ja sõitis umbes 10 000 kilomeetrit maha, kuluga vähemalt 0,7 eurot liiter korda 40 liitrit 100 km-le, kokku 2800 euot kütusele.

  Arvestage ise, kuipalju võib selle raha eest vabatahtlik pääste Inga Raitari õhkulastud peldiku tagajärgi likvideerida, kui ta oleks Krasnojarskisse Sapikaga sõitnud (10 L/!00 km). Oleks juba 2,6 palgalise päästja kättesaadava kuutasu kokku hoidnud. Aga venemaalastele peab ju saama neist pikemat maad sõitvat 6 x 6 meheau näidatud.

  Rääkimata paraadmundris Elmar Vaheri au loogikast, kes, nähes meid vapsilipuga 14.06.2021. Vabaduseristi treppide juures Lindamäelt küüditamise mälestusürituselt alla tulemas, kadus, täisparaadvormi rõivastatuna, nutuvaguni taha ja siis ära, sest ei tahtnud, et ma tuletan talle avalikult meelde, et ta on mu vastu 3 võltskriminaalasja algatanud, et varastada koos Ref, IRL, Swedbanki, juudi-CoopPanga ja Keskriminaalpolitsei pättidega mu vabadussõjas haavatud vanaisa, Artur Tisleri maja ,Puusepa 5 ja mu 8 autot. Hiljem tol päeval ei julgenud Vaher nähtavasti Maarjamäe mälestusüritusele üldse kohale ilmuda.

  avalikeesti.ee, nr 3, lk 6 võite lugeda,

  et riigikogulastel on õnnestanud meie teadmatute ugri „matside” vaikival nõusolekul jätta Eesti töötajatele välja maksmata 7 aasta jooksul 15 000 000 000 eurot, mis on kogutud Euroopa Stabilisatsiooni Mehhamismi (ESM) a mille eest nüüd Rocefelleri Keskuse 2010 paikapandud Maailma „covid-19”-sulgemise etenduse käigus rahvusriikide majandust sionistlikele juut-vabamüürlaste poliit-oligarhidele kaaperdatakse.

  Selle käigus ongi vaja sealhulgas mängida stseene, et PÄÄSTJATELE JA POLITSEINIKELE PALGARAHA ENAM EI JÄTKU, VÄLJAARVATUD NIISUGUSTELE, KES LÄHEVAD VEEKAHURITEGA OMA STREIKIVATELE RAHVUSKAASLASTELE VASTU, NAGU KATALOONIA VERISEL PÜHAPÄEVAL, VÕI TULISTAVAD KUMMIKUULIDEGA KOLLAVESTIDEL SILMI PEAST VÄLJA, NAGU PARIISIS.

  rahvuslikteataja.ee, mäletatavasti 2018 aprilli esikaane fotol.

  Küll aga on „tasuta” päästjad ja ebipolitseinikud meil hästi rahastatud ja maksumaksja ERR-i eelarvega laialt reklaamitud prominendid ja riigikogulased.

  Selle arvestuse alusel saab VABAMÜÜRLANE MADIS MILLING, kes kannab relva ja tahab ka teisi riigikogulasi meeleavaldajate vastu relvastada, riigikogulase palgana vähemalt 4500 eurot kuus ja vabalt vähemalt samapalju lisatasusid.

  EKRE aga on nii sionistlikuks ja VABAMÜÜRLIKUKS muutumas, et soovib samuti AUTOMAKSE kehtestada, et kõik MRP GO (Tiit Pruuli Grand Orderof Dominance ehk Suure sionistide poolt Maailma pärismaalaste üle Domineerimise Ordu) RAIL BALTICUT tahaksid ehitada ja sellele ümber istuda, kuna MAANTEEL LIIKLEMINE jääks vaid HIIGEL-VARASTAVATE RIIGIKOGULASTE LÕBUKS, KELLE ERAKONDALIKE TOETAJATE NIMEKIRJAD TAHAB EKRE SALASTADA:

  https://uueduudised.ee/uudis/eesti/rahvuskonservatiivid-teevad-ettepaneku-lopetada-erakondade-liikmete-nimekirjade-avalikustamine-et-vahendada-poliitilist-tagakiusamist/

  https://www.riigikogu.ee/fraktsioonide-teated/eesti-konservatiivse-rahvaerakonna-fraktsioon/ekre-teeb-ettepaneku-lopetada-erakondade-liikmete-nimekirjade-avalikustamine/

  Lisaks on MILLINGU JA IGA MUU RIIGIKOGULASE OSA 1 KUUS EESTIST ESM-i KOKKU VARASTATAVAST 190 000 000 eurost 1 881 118 euot, millest

  (arvestades, et Euroopas ehk Jevrei-roopas on niisuguste sionistlike poliitiliste juudivarguste pealt „tankistidele” tagasi makstav osa vähemalt 10% suurune ja et Milling on Ligiga samas Reformis, mis selle suurvarguse algatas, seega Reformi tagasisaadav osa on vähemalt 15%)

  Millingule ESM-st otse tagasitulev osa moodustab seega vähemalt 282 178 euot kuus, mille eest võiksid (kui Millingulgi ei oleks kohustust oma ESM-i varastatut ja % töötajatele tagastada) 268 LISAPÄÄSJAT VABATAHTLIKUNA TEGUTSEDA, igal kuul LIHTSALT MILLINGULT ANNETUSE JÄREL KÄIES (Jaani väljaöeldud 1050 euroga kuus igale päästjale kätte).

  AGA SEDA EI SAAKS MITTE KUIDAGI TEISITI NIMETADA KUI SIONISTLIKU IMPEERIUMI POLITSEI- JA PÄÄSTEKOMMUNISMI RIIGIKORD

  OMAENDA PÄRISMAISE MAARAHVA 900 000 UGRI RIIGI IME-MAJANDUSE (MAKSUKOGUMISE) VASTU.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.