PPA saadab Leetu politseiüksuse ESTPOL5 teise meeskonna

Neljapäeval saadab politsei- ja piirivalveamet Leetu ESTPOL5 politseiüksuse teise meeskonna, et aidata tõkestada ebaseaduslikku sisserännet Leedu-Valgevene piiril.

5. augusti varahommikul alustab Eestist teed kümneliikmeline ESTPOL5 meeskond, mida juhib Lääne prefektuuri Pärnu politseijaoskonna piirivalve välijuht Janek Pinta. Meeskonna ülesandeks saab Leedus olema maismaapatrullides osalemine, droonivaatlus, objektivalve ülesannete täitmine ja olukorra monitoorimine. Lähetuse pikkus on üks kuu. Seni Leedus viibinud kümme PPA kolleegi naasevad Eestisse 7. augustil.

PPA rahvusvahelise koostöö büroo juht Reet Zeisigi sõnul ei ole Leedu-Valgevene piiril näha rändesurve taandumise märke. “Ööpäevas tabatakse Leedu piiril keskmiselt sadakond ebaseaduslikku piiriületajat, paljud neist ESTPOL5 liikmete kaasabil. Kuna prognooside kohaselt sealne surve pigem suureneb, siis jätkab PPA Leedu abistamist. Lisaks Leedu toetamisele, saavad Eesti kolleegid seal ka asendamatu kogemuse, kuidas rahvusvaheliste partneritega koos tegutseda ning massilise sisserände olukorras töö korraldada,” rääkis Zeisig.

Pärnu politseijaoskonna piirivalve välijuht Janek Pinta peab ESTPOL5 meeskonna juhtimist suureks vastutuseks. “Teen koos kolleegidega kõik endast oleneva, et Eesti tiimist oleks Leedule maksimaalselt kasu ning ka ise õpiksime sellest lähetusest nii palju kui võimalik. Mul on hea meel, et ESTOL5 meeskonda kuuluvad PPA erinevate tööliinide esindajad, mitte ainult piirivalvurid, sest massilise sisserände olukorras on vaja täita väga paljusid ülesandeid,” ütles Pinta.

Siseminister Kristian Jaani hindab kõrgelt ESTPOL5 meeskonna liikmete panust. “Tunnustan lõpetava meeskonna tööd ja soovin edu alustavale vahetusele. Meie piiri kaitse algab täna Leedust. See on ka põhjus, miks Eesti on Leedule aktiivselt abi pakkunud. Lisaks inimestele on meie poolt Leetu läinud ka kümme telki koos sisustusega konditsioneeridest mööblini. Sel nädalal läheb Päästeameti kaudu välja veel abi – patju, magamiskotte ja madratseid. Samuti toetame neid Frontexi kaudu,” ütles siseminister Kristian Jaani.

Esimese ESTPOL5 meeskonna saatis Eesti Leetu 7. juulil. ESTPOL5 abistab Leedut Eesti-Leedu kahepoolse lepingu alusel. Seni on Eesti meeskond on tegelenud Leedus eelkõige piirilõigu õhuseire, sisserändajate majutuskohtade valvamise ja avaliku korra tagamisega ning piiril patrullimisega.

4 kommentaari
 1. Almar Glustsenko 7 kuud ago
  Reply

  „ Lisaks Leedu toetamisele, saavad Eesti kolleegid seal ka asendamatu kogemuse, kuidas rahvusvaheliste partneritega koos tegutseda …”

  Kui juutide kontrolli all olev vabamüürlane Jaani korrldaks Baltikumi ühist siseturvalisust nii, et leiaks oma haldusalast olevatest miljonitest mõnituhat eurot selleks, et saata Leetu-Valgevenesse olukorda võimalikult erapooletult kajastama vähemalt Telegrami, Rahvusliku Teataja ja rahvuslane.blogspot.com mittepeavoolu ajakirjanikud,

  siis võiks hakata uskuma, et ta soovib sellega heatada tema ja Oravate-Eesti200 poolt lavastatud 11.04.2021 Vabaduse väljaku roheliste mehikaste kaasabil teostatud rahumeelsete protestijate mass-inimröövi

  ja võimaldada neil ajakirjanikel kajastada Siim Kallase jms erakondade kamba poolt juba 7 aastat, ESM-i Eestist ja muudelt EL rahvustelt varastatud 6 400 000 000 000 euro eest siia ostetavate tulnukate (Eestisse 7 600 000 tulnuka) mass-sisseostu.

  Aga mitte tegeleda samuti lihtsalt ESTPOL abil nende tulnukate kiirema suunamisega Eestisse ja jaotamisega Eestis laiali Oraava-Eesti200-SDE-RSR-PAREMPAREMIRL-PIISKOPJORDAN… poolt orjadeks ostetud põhjala kangete naiste poolt reisisaadetavateks, pestes sealt iga tulnuka eest endile poliitiliselt vähemalt 400 eurot kuus ja paljundades nii MULATTE, KELLE ÜLESANNE ON EESTI UGRIRAHVAS IIBELISELT HÄVITADA. JA TALTECH SUGUSTES PEREMEESRAHVUSVASTASTES INKUBAATORITES NENDE IGA RISTANDVASTSÜNDINU PEALT VEEL 400 EURO KUUS LISATEENIMISEGA.

  Lukashenka küll sellesse hullusesse ei puutu. Kui, siis ainult niipalju, et ta maandaks ilmselt hea meelega kõik üle Valgevene lendavad Air Balticu Nordica osakonna lennud, mis kusagilt Abidzhanist regulaarselt neegreid kusagile Leedusse-Poolasse toovad ja sunniks neid üle Vahemere Eurognesseti Balti Ketti aheldatuina Ahvlasse koju tagasi jalutama. Kui neid Valgevenest ülelende enam oleks.

  • Vaid üks küsimus 7 kuud ago

   Kas Leedu kuulub NATOsse?
   Kui JA, siis kus on NATO praegu?

 2. Almar Glustsenko 7 kuud ago
  Reply

  Selge on see, et ÜHESTKI Eesti võimu juures juba olnud erakonnast, nende riismetest ja ka väidetavalt erakonnastuvatest Kadanike Erakonnast, Põliuseestlaste Erakonnast ega Vaba Eesti (protesti)erakonnast pole praeguste juhtidega vajalikku teovõimet Eestit iseriiklikult kaitsta, sest (nagu Martin Helme kunagi välja ütles) vastased korral oleks nad saatnud juba oma liikmetest jäägrid, jahimehed ja kaitseliitlased Vahemere äärde kohalikele kolleegidele appi, laskmaks alla ja põhja iga Eurognesseti poolt sisseostetud tulnukatega laeva või lennuki Ahvlast vms-st.

  Te võite uskuda või mitte, aga Ahvla on muldmetallidega juudi-pandeemia nutiseadmete poolt samuti niivõrd nakatatud, et kui seda teha päev-paar, siis ei istu ükski neeger enam niisugusse lennukisse-laeva, millest talle meile sõiduks käsi õieli 1000-2000 eurot ulatatakse.

  Võite arvata, kas teisipäeval Järlepa metsavendi-soomepoisse mälestamas käinud bussitäis kaitseliitlasi turvamehi ja endisi politseinikke ütlesid ühest suust, nagu neid üldjuhtiv juutide kontrolli all olev vabamüürlane Riho Ühtegi tahaks, et nad tõmbaksid esimesel võimalusel Lukashenkale tule peale, et neegreid täis lennukid saaks üle Valgevene otse Tallinna, Tartusse, Pärnusse, Kuressaarde, Kärdlasse masslennata ja ESTPOL eri peaks KÄIMA NEILE IGAL KUUL LEEDUSSE KÜMNEID TELKE VAHEPEATUSEKS JUURDE VIIMAS, või viskaksid kulpi pärsimaisest kunigast Lukashenkale, kes laseks ka oma kuningla kohal hea meelega Mig-idel mõne sellise ära komposteerida.

 3. Oi 7 kuud ago
  Reply

  Olgu kuidas on aga Leedu, Eesti, äti, Poola ja Ukraina on välispoliitikas ebameeldivad riigid.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.