Kultuuriministeerium premeerib Helgi Sallot juubeli puhul

Helgi Sallo. Foto allikas: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Anneli Ott premeerib tänukirja ja brutosummas 1000 euroga Helgi Sallot tema 80 aasta juubeli puhul.

Helgi Sallo on Eesti laulja ja näitleja. Sallo lõpetas Tallinna 17. keskkooli. Hiljem õppis ta näitlemist Teatriühingu lavakunstistuudios ja laulmist Tallinna Riikliku Konservatooriumi ettevalmistusosakonnas Tiit Kuusiku juures.

Aastal 1964 kutsus kursusekaaslane Eri Klas, kes debüteeris parajasti Estonia teatris dirigendina, Helgi Sallo muusikalilavastusse “West Side’i lugu” Maria ossa. Pärast õppestuudio lõpetamist 1965. aastal sai temast Estonia teatri koosseisuline solist. Tal on olnud üle viiekümne rolli ooperites, operettides ja muusikalides. Nende hulgas on Denise “Mam’zelle Nitouche’is”, Pipi “Pipi Pikksukas”, Aldonza “Mees La Manchast”, Nikitina/Šatrova “Kahes kevadpäevas”, Frasquita “Carmenis”, Lõbus Naisterahvas “Ohvris”, Madeleine “Savoy ballis”, Sally Bowles ja Fräulein Schneider “Kabarees”, Mařenka “Müüdud mõrsjas”, Ilona “Krahv Luxemburgis”, Notsu “Puhhis” ja paljudes teistes. Suurematest rollidest loobus ta aastal 1998 ning alates aastast 1997 töötab ta Estonias ka näitejuhina.

Helgi Sallo ei ole saanud muusikalist eriharidust, kuid pikka aega tunti teda peamiselt lauljana.

Sallo jõudnud mängida ka Tallinna Vene Draamateatris, Viljandi teatris, Tallinna Draamateatris, Vanalinnastuudios, teatris Varius. Ta on teinud kaasa paljudes muusika- ja telefilmides ja telelavastustes. Helgi Sallo kehastab lisaks ühte keskset kangelannat Almat populaarses telesarjas “Õnne 13”.

Teatrigastrollidega on Sallo esinenud Moskvas, Leningradis, Soomes ja Rootsis, kontserdireisid on teda aga viinud Saksamaale, Soome, Norrasse, Belgiasse, Alžeeriasse ja nii edasi.

Preemia makstakse välja kultuuriministeeriumi rahvuskultuurile oluliste tähtpäevade tähistamise rahadest.

3 kommentaari
 1. Nii meeldiv ja suur preemia! 2 kuud ago
  Reply

  Tore, et meil on nii südamlik ja elutahteline valitsus.
  Teeneka ärkamisaja laulja ja armsa näitleja väärtus on koguni 1000 €urot!
  See on nagu kirgastav torge rapiiriga rahva südamesse.
  Eriti pärast olümpiamänge.

 2. Nojah 2 kuud ago
  Reply

  Eks ta nii on jah…

 3. Lollidemaa 1 kuu ago
  Reply

  Sotsminni kantsler kes oma tööga toime ei tulnud ja vallandati sai 30× rohkem. Minister on keskerakondlane Kiik.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.