Kaja Piirfeldt: välistööjõule praegu alternatiivi ei ole

Tanel Kiik ja Kaja Piirfeldt

Ma ei tea, kas Eesti inimeste elu on liiga hea, kuid välistööjõule praegu alternatiivi ei ole, ütles Aasta Põllumees 2020 ja MTÜ Eesti Noortalunikud juht Kaja Piirfeldt Keskerakonna majanduskonverentsil “Meie valik – millist Eestit tahame?”

Arutelus “Eestimaa elu väljaspool Tallinna ja Tartut” rõhutas Kaja Piirfeldt Eesti toidu kõrget kvaliteeti. “Eesti toit on Euroopa Liidus puhtuselt kolmandal kohal ja põllumajandus võiks olla Eesti üks visiitkaarte. Toidutootjatele võiks kehtestada maksusoodustused,” lausus Kaja Piirfeldt. “Kuulen tihti, et põllumajandus ei ole poliitiline prioriteet, sest põllumajandustootjaid ehk potentsiaalseid valijaid on vähe. Seda suhtumist tuleb muuta. Riik peaks tulema appi nii palju, et põllumajandusettevõtjad julgeksid investeerida.”

Maale põgenetakse tavaliselt kärarikkast linnakeskkonnast tasakaalustama ja puhkama, nentis Kaja Piirfeldt. “Eest loodetakse leida rahu ja vaikust ning samal ajal toimetavat põllumeest nähakse sageli kui segavat faktorit, kes traktori ja kombainiga müristab ning sõnnikuhaisu levitab. Küsimus on – kas kasutame maapiirkonda puhkepaigana või see on päriselt meie elukeskkond? Tegelikult on ettevõtja roll maal suurem kui pelgalt töökohtade looja ja maksude maksja. Selle kõrval on ettevõtja ka vabatahtlik päästja, kogukonna arendaja ja avalike objektide päästja,” rääkis Kaja Piirfeldt.

Moderaatori rollis olnud Keskerakonna aseesimees ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et viimase uuringu valguses elavad vanaemad ja vanaisad Eestis tänapäeval valdavalt linnalises keskkonnas. “See nostalgiline arvamus, et saadame lapsed suveks maale vanavanemate juurde, enam paika ei pea,” lisas Tanel Kiik.

4 kommentaari
 1. Nojah 7 kuud ago
  Reply

  Kõik on õige mida räägib see imearmas ja töökas naine. Aga kahiuks paljudel poliitikutel pole aega maaelu arendada õiges suunas sest tähtsam on sekkumine teiste riikide siseasjadesse ja arendada vaenu Venwmaa vastu ehkki praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud.

  • Biden alistus Talibanile 7 kuud ago

   USA president Joe Biden alistus islamiorganisatsioonile Taliban, jättes evakueerimise tähtaja pikendamata kauemaks kui 31. august.

   Lisaks andis Taliban teada, et afgaane enam lennuväljale ei lasta. Taliban on juba varem hoiatanud, et tähtaega ei pikendata, vahendab Daily Mail.

   Ühendkuningriik, Saksamaa ja Prantsusmaa pöördusid Bideni poole, et tähtaega pikendada, aga Biden ütles ära.

 2. Kaja 7 kuud ago
  Reply

  eksib ja laulab teiste ärikate laulu. Väga lihtne on tühistada töötuse seisund ja töötute abiraha. Kõgile tuleb tagada töökoht, mille valib iga töötu ise. Kuna tal on vaja elatist, siis ta läheb ise tööle, mitte ei oota klikilt rahva raha külvamist lennukilt. Tööd on vaja teha ning enda võimetekohast. Oled möliseja ja suunamudija, vaheta kutset ja tee midagi ühiskonnale kasulikku.
  Iga omavalitsus suudab tagada koristus- ja abitöö, mille eest saaks tasuda 5€ töötunnis. Päevas teeb see 50€ ja 20 tööpäevaga 800€ puhtalt. Iga majanduslik inimene saab sellega vabalt hakkama. Pole vaja ilmtingimata lällata.

  • Parandus 7 kuud ago

   Päevas saab 40€, 20 päevaga 800€.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.