Ratas: seadusemuudatus hoiab Narvas elektri hinna kontrolli all

Narva Elektrijaamad. Foto TOOMAS HUIK/SCANPIX

Riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul püsib tänu kolmapäeval riigikogu poolt vastu võetud elektrituruseaduse muudatustel soojuse ja elektri hind Narvas kontrolli all.

Riigikogu võttis kolmapäeval kolmandal lugemisel vastu elektrituruseaduse muudatused, mis lubavad edaspidi põletada biomassi Narva elektrijaamades. Ratas tõi oma sotsiaalmeedias välja asjaolu, et riigikogu kolmapäevane otsus võimaldab kasutada elektri tootmiseks koos põlevkiviga puidujäätmeid ja maksta ka sellisel juhul taastuvenergia tootmise toetust.

Ratase sõnul tähendab see reaalsuses seda, et Narvas asuv Balti soojuselektrijaama 11. energiaplokk saab elektriturul konkureerida ja linna elanikele soojust anda. Vastupidisel juhul tuleb tema sõnul Narvas soojuse tootmiseks maagaasi kasutada.

“Praeguse seisuga võib see omakorda tuua Narva soojustarbijale kaasa pea kahekordset hinnatõusu. Vilniuse kogemus näitab, et isegi 60 protsendi ulatuses. Taolist hinnatõusu kolmapäeval heakskiitu saanud lahendus välistabki,” lausus Ratas ja lisas, et puidujäätmete kasutamine aitab vähendada ka elektrihinda.

Samas sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski leiab, et tegu on seadusega, mis lisaks elektri hinna tõstmisele suurendab metsaraiet ja läheb praegusel kujul vastuollu põhiseadusega. Ossinovski pöördus ühtlasi presidendi poole palvega seadust mitte välja kuulutada.

Ka keskkonnakaitsjad on elektrituruseaduse muudatusi kritiseerinud, rõhutades, et mets ei ole jätkusuutlik taastuvenergia allikas.

4 kommentaari
 1. Jälle tehtud! 5 kuud ago
  Reply

  Puidu elektrijaamade kateldesse ajamine on idiootsus. Mõni ohmu KE-st võiks uurida millised küttepuude ja puitbriketi hinnad on võrreldes möödunud aastaga. Aga loota,et Ratas maainimese ja vaesema inimese peale mõteb on asjata.

 2. Kodanik. 5 kuud ago
  Reply

  Tore ju,et Narvas on elektri ja toakütte hinnad all. Aga et puidu ahju ajamise tõttu mujal eestis ahjukütte hinnad seetõttu tõusevad selles me ei räägi. Ja,et tavaline kodanik sellest aru ei saaks nimetame puitu biomassiks. Kas Te KE aru ka saate mida teete?

 3. Jah 5 kuud ago
  Reply

  Oleks hea kui elektri hind ei tõuseks ja keskerakondlased on ainukesed kes selle pärast muretsevad, teistel pole aega on vaja võimule saamiseks otsida teistele vigu. Mina ütleks et plats puhtaks Isamaa erakondlastest.

 4. KESKERAKONNA NÄRAKAS. KAS VALETAMISEST ISU TÄIS EI SAA? 5 kuud ago
  Reply

  Ratas on valelik. Häbi .

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.