Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni avaldus kiire hinnatõusu peatamiseks

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb majandus- ja taristuministrile ning keskkonnaministrile ettepaneku kiirendatud korras viia Vabariigi Valitsuse istungile ning töötada ühiselt välja leevendusmeetmed elektri- ja gaasihinna tõusu osas. Energiakulud on meie perekondadele ja ettevõtetele vältimatud – inimesed ei saa loobuda pesu pesemisest, toidu valmistamisest ja hoonete kütmisest. Leiame, et suurenenud rohe-eesmärkide saavutamine ei tohi toimuda tavatarbijate arvelt.

Eestis ja Euroopa liidus tervikuna on viimasel ajal toimunud järsk energiakandjate hinnatõus. Riigikogu Keskerakonna fraktsioon peab selles olukorras vajalikuks kiiret valitsuse-poolset sekkumist ning teeb järgmised ettepanekud:

 1. Kompenseerida tarbijatele riigieelarvest hinnatõusu mõjud järgnevalt:

1.1       eraldada elektrihinna tõusu kompenseerimiseks vähemalt 30 miljonit eurot;

1.2     töötada välja kompensatsioonimeede gaasihinna tõusu leevendamiseks tarbijatele.

 1. Majandus- ja taristuministril ning keskkonnaministril esitada Euroopa Liidu Komisjonile nõudmine viivitamatult kehtestada suurte tööstus- ja energeetikaettevõtete kasvuhoonegaaside heitekoguste maksimaalseks piirhinnaks 25 eurot ühiku kohta, mis oli järsu hinnatõusu eelne kvoodiühiku maksumus.

Samuti peab Keskerakonna fraktsioon oluliseks, et Vabariigi Valitsus arvestaks energiasektoris toimunud muutustega läbirääkimistel Euroopa Liidu Komisjoniga kliimapaketi (Eesmärk 55) üle. Leiame, et suurenenud rohe-eesmärkide saavutamine ei tohi toimuda tavatarbijate arvelt ja vähendada järsult inimeste toimetulekut. Vabariigi Valitsus peab oma seisukohtade kujundamisel arvestama nii Eestimaa elanike kui ka meie ettevõtete toimetulekuga.

Protsessi kiirendamiseks ja sobivate lahenduste väljatöötamiseks kutsub Keskfraktsioon kiiremas korras kokku asjatundjate nõukoja, kuhu palume erasektori esindajaid, teadlasi ning valdkonna spetsialiste, et kiirele hinnatõusule jätkusuutlikke lahendusi leida.

6 kommentaari
 1. KOLETISED PREESTRIRÜÜ VARJUS 6 kuud ago
  Reply

  : Prantsusmaa katoliku kiriku vaimulikud kuritarvitasid seksuaalselt sadu tuhandeid lapsi

 2. Uskumatult 6 kuud ago
  Reply

  naeruväärne. Ise ollakse valitsuses ja mõlemad ministrid on omad ja siis tehakse avaldus! Kas tõesti ainult peatse valimise pärast selline tsirkus?
  Ning vean ette kihla, et hüvituse jaoks peavad inimesed kerjama minema.

  • Muidugi 6 kuud ago

   Muidugi on KE ülimalt silmakirjalik!Ta on valelik ja petturlik.Vaadake vaid fotot: kuulus varas on naeratamas esireas-see ongi KE sõnum.
   Aga need nõuded esitas EKRE juba ammu!

 3. EKRE võimule 6 kuud ago
  Reply

  Ja üsna kähku!

 4. See 6 kuud ago
  Reply

  avaldus on nagu Kaja kirjutaks iseendale kirja.

 5. Idiootsus 6 kuud ago
  Reply

  Milleks eraKonnakaaslastega läbi ajalehe suhelda? Aga lollidemaal on juba kõik vist võimalik ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.