PPA on valmis saatma Läti kolleegidele appi politseiüksuse

Politsei tööd tegemas. FOTO: MARIANNE LOORENTS /SCANPIX

Eelmisel nädalal palus Läti politsei politsei- ja piirivalveametil hinnata PPA valmisolekut saata Lätile abijõude piirialal avaliku korra tagamiseks ning kiireloomulise taotluse saamisel on Eesti valmis saatma 24 tunnise etteteatamisega Lätti 30 ametnikuga ESTPOL politseiüksuse.  

“Läti riigipolitsei valmistub koos teiste Läti tsiviil- ja sõjaväevõimudega reageerima olukorra halvenemisele Valgevene piiri lähedal ning lisaabi vajaduse korral oleme sunnitud abi paluma meie lähimate naabrite käest. Arvestades reaalset ohtu Euroopa Liidu välispiiri ja liidu turvalisusele üldiselt, palun, et politsei- ja piirivalveamet saaks vajadusel abistada Läti riigipolitseid,” ütles Läti politseijuhi ülesandeid täitev Andrejs Grišins oma kirjas.

Juhul kui olukord Läti-Valgevene piiril eskaleerub palub Läti appi massiohje ja avaliku korra tagamise oskusega ametnikke. Sellises olukorras ootab Läti abi 24 tunni jooksul ning sealne missioon kestaks kuni nädal. Ametnike täpsemad ülesanded ja teenistuspiirkond selguvad siis, kui Läti kiireloomulise taotluse esitab.

“Olen Läti siseministriga korduvalt suhelnud ja kinnitanud talle, nii nagu ka Poola siseministrile, et oleme valmis neid aitama. Täna on ESTPOL5 missioon juba mitu kuud abistamas Leedut ja sarnaselt on meil olemas kokkulepe lätlastega vajadusel abijõu kaasamiseks. Valgevene poolt korraldatavas hübriidrünnakus ei jäta me oma liitlasi ja naabreid üksi,” ütles siseminister Kristian Jaani viidates sellele, et Euroopa Liidu välispiiri kaitse on meie kõigi ühine mure ja prioriteet.

PPA rahvusvahelise koostöö büroo juht Reet Zeisigi sõnul annab PPA valmisolek Läti kolleegidele appi minna selge sõnumi, et Eesti on järjepidev ning usaldusväärne partner. “Eesti ja Läti korrakaitseasutuste tihe koostöö on tähtis kogu meie piirkonna turvalisuse ja ohutuse tagamiseks. Pärast 2015. aasta rändekriisi sõlmisime partnerriikidega vastastikkuse abistamise lepingud, mis on loonud eeldused meie enda võimekuste arendamiseks ja vajadusel ka kiireks reageerimiseks. Läti politsei ja teiste partnerite toetamine hübriidrünnaku korral suurendab ka Eesti kindlustunnet, et sarnase olukorra tekkimisel on teised Euroopa Liidu riigid valmis abistama Eestit,” rääkis Zeisig.

3 kommentaari
 1. Soome annab Eestile vaktsiini-abi 3 nädalat ago
  Reply

  Soome abistab Eestit koroonaepideemiaga toimetulekul. Eesti esitas EL-i riikidele abipalve vaktsiinide hankimisel seoses riigi keerulise koroona olukorraga 9. novembril.

  Eestis on koroonaepideemia kiiresti süvenenud. Soome laenab Eestile ligikaudu 130 000 doosi Pfizer-BioNTechi vaktsiine. Vaktsiinid laenatakse novembrikuu jooksul. Eesti on lubanud sama koguse vaktsiine Soomele tagastada 2022. aasta veebruaris.

 2. Eestist on saamas 2 nädalat ago
  Reply

  Fasistlik riik. Nii sai ka Saksamaast see. Meil ka nii, et süüdi ikka teised rahvused. ÄrSelleni on viinud meie poolt valitsusse valitud. Tundub, et selle ka ameeriklaste käsi mängus. Juba kolmkümmend aastat nemad meid hirmutava vene kallaletungi eest ja meie kinnimakstud mängivad ameeriklaste valitud muusikad.
  Ameerika kindralid on avalikult rääkinud, et me kõigiga ei sõdi vaid vajadusel maksame kinni olulised inimesed ja nad teevad seda mis USA tahab.
  Kas meie juhtidega on sama tehtud? Meie keelne riik ja vene keele ei sõnagi. Inglise keelseid
  aga kõikjal.

 3. Almar Glustsenko 2 nädalat ago
  Reply

  On olemas niisugune teatud inimeste eetiline seisund, nagu riigivanemlus.

  Esialgu meenuvad riigivanematena Jaan Tõnisson, Arnold Rüütel, võibolla Jüri Uluots.

  Kui riigil on olemas Castro või Lukashenka sugune oma rahva ees vastutusvõimelisest riigivanemast kunn, siis ei saa see riik teha niisuguseid vigu, et saadab oma ESPLA, RAND-NATO genotsiidijate koosseisus, võõrale maale, näiteks Afganistani 2004, ja laseb sellel, sisult kõrilõikajatest võõrleegioni koosseisus, asjal 2021 päädida sellega, et sinna jäetakse lõpuks hävitamata kujul vaenlase kätte 28 000 000 000 või enama dollari eest isikurelvadena (kes teab millena veel?) tipprelvastust, et kohalikud saaksid algatada, oma reetureid riigist välja hirmutades, MEIE MAADEL RAHVUSTE GENOTSIIDI.

  Nii, nagu Afganistanist korraldab oopiumi eksporti parajasti see võõrsõjavägi, mis seal viibib, nii on ka inimorjakaubandusega sealtkandist lääneriikidesse. Kuigi, kui arvestada, et need orjad saavad meie rahvusgeneetika hävitamise eesmargil, oma tittedega Eestiski, meie kohalikest töötajatest 1,5-2 korda suuremat Jevroopa+ÜRO toetust, siis on selge, et need kuritegelikud ADL-pandeem-sionistlikud organisatsioonid teevad meid, kohalikke päris-Maalasi, omatoodud uus-orajede orjadeks.

  See, et kas politsei-“piirivalve” pigem kaitseb meid selle riikliku enesetapu eest, või selle juhtkond on valmis oma sõdurid saatma ka näiteks RAND-NATO osta soovitavasse Pihkva lennujaama, oma Afganistanist ostetud orjade Eestisse edasisaatmist korraldama, nagu seda korraldatakase Itaaliast ja Kreekast ning hiljutisemalt läbi Valgevene, see olgu teilegi isesesva uurimise koduseks tööks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.