Jüri Ratas: meil on korraga kolm kriisi lahendada

Keskerakonna volikogu 27.11.2021

Eesti on silmitsi erakordse olukorraga, mis paneb proovile meie riigi ja inimeste kannatlikkuse ning koostöövõime – meil on korraga kolm kriisi lahendada, ütles Eesti Keskerakonna esimees Jüri Ratas erakonna volikogu istungil peetud ettekandes.

“Veel seljatamata enneolematule koroonakriisile lisandusid meeletu hinnaralli ja Valgevene-Poola piiril toimuv. Ükski neist ei oota lahendustega nädalaid ega isegi homseni. Vastupidi, kõik kolm eeldavad, et lahendame neid koheselt ja otsustavalt. Sest need taanduvad sellele, kui hea, turvaline ja kindel igaühel meist Eestis elada on,” lausus Jüri Ratas.

Koroonakriis on Jüri Ratase sõnul seadnud ohtu mitte ainult meie tervise, vaid on mõjutanud oluliselt ka hakkamasaamist. Järjest suuremaks väljakutseks on tema hinnangul saanud meie inimeste vaimne tervis ja hakkamasaamine. “Pea kaks aastat peetud võitluse järel peame ikka ja jälle arvestama koroonaviiruse kui ohuga meie elule. Sadu eestimaalasi ei näe enam 2021. aasta jõule, sest viirus on võtnud elu ja toonud sügava leina peredesse. Tuhanded meist, kes jäid pandeemia mõjul töötuks, pole veel siiani tööle naasnud. Nii et kui tugevalt ka ei tahaks sellest kriisist pääseda, on selle murettekitavat mõju veel siin ja seal,” nentis Jüri Ratas.

Hinnaralli on jõudmas igasse kodusse ja igasse ettevõttesse ning Keskerakonna eestvedamisel on astutud samme, et selle mõju leevendada: jätsime ära aktsiisitõusu ja võtsime kasutusele meetmed aktsiiside kasvu pidurdamiseks, otsustasime energiahindade tõusu mõju kompenseerimiseks vähendada võrgutasu oktoobrist kuni märtsini ning pakume vähekindlustatud peredele energiahinna tõusu osalist kompenseerimist.

“Paljudele peredele tähendavad kasvavad kodukulud, et tuleb muu arvelt kokku hoida. Ettevõtjatele lisandub suuremate halduskulude kujul aga põhjus hindu tõsta. Seega niigi ülikiire hinnatõus võib uut hoogu juurde saada, millele meie sissetulekud järgi ei jõua. Sellise teadmisega jätta riigi poolt tegemata vastusammud on vale tee,” rõhutas Jüri Ratas.

Samuti peab Eesti äärmiselt tõsiselt suhtuma meie lähiregiooni kimbutava rändekriisiga, mille raames käib lubamatu mäng inimeludega. “Valgevene-Poola piiril toimuv on toonud igapäeva veel rohkem kõneainet ja mõttekohti, kuidas tagada meie ja kogu Euroopa Liidu piiri tugevus. Eesti ja Euroopa Liidu piir peab olema kaitstud ja kindel. Loomulikult tuleb meil toetada oma liitlasi eriti Poolat, Leedut ja Lätit, ning oleme seda ka teinud. Kutsusime kokku lisaõppekogunemise ja oleme suurendanud Eesti piiri kaitset. Peame tegema muudki, et meie rahulik elu oleks reaalselt kaitstud,” rääkis Jüri Ratas, lisades, et meil on vaja leida kiiresti toimivaid lahendusi ning kriisis tuleb olla sündmustest vähemalt samm ees.

9 kommentaari
 1. Uus ohtlik mutant-koroona on juba Euroopas 2 kuud ago
  Reply

  Aafrikast alguse saanud uus ohtlik mutant-koroona on juba Euroopas, kuna Belgias tuvastati nakatumine selle tüvega.

  Nakatumine oli ühel vaktsineerimata naisel, kes saabus Egiptusest. Lisaks on Iisraelis tuvastatud üks juhtum isikul, kes saabus Malawist ning seal on veel kaks kahtlusalust juhtumit, vahendab Daily Mail.

  Varem on tuvastatud nakatumine ohtliku tüvega Hong Kongis, kus kontrollitakse ja testitakse hoolikalt kõiki reisijaid.

  Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kutsus üles katkestama kõik lennud Lõuna-Aafrikasse ja sealt tagasi. Von der Leyen hoiatas, et uus tüvi võib muutuda maailmas domineerivaks mõne kuu jooksul.

 2. Jurakas 2 kuud ago
  Reply

  Holland on uuest koroonatüvest ette jõudnud:
  Omicroni kas veel ei ole või on väga vähe, aga … aga nakatumine lööb juba rekordeid!
  Ju siis oli vajadus uue tüve saabumise jaoks suurem kui selle leviku tegelik kiirus!
  Vajadus tekkis sellest, et rahvas on hakanud aru saama, millega on tegu, ning valitsuste & mürgisüstijate elu keeruliseks teinud.

  Lisaks ka see:
  – Pfizeri CEO A.Bourla ise vastas küsimusele: et vaktsiini võtmisest on vabastatud…
  – Pfizeri töötajad
  _FDA töötajad
  -CDC töötajad
  _-kõik Valge Maja töötajad ja USA juhtkond
  Kui mõned demosüstid kaamerate ees tehtigi, siis mitte eksperimantaalse geeniravimiga. Kas võtab mõtlema?

 3. Ratas ise keeras selle käki. 2 kuud ago
  Reply

  Nüüd tahab ennast näidata meie abistajana. Reetnud on ta rahva.

 4. lollus kuubis 2 kuud ago
  Reply

  JÄTKE NEED JÕLEDAD PIIRIEHITISED OMETI ÄRA LÕPETADA JA LAMMUTADA, MIS LOOMI ELUSALT LÕIGUVAD.
  NO EI SAA JU NII LOLL OLLA !!! ET AIAS ON AVATUD KOHAD, KUST LOOMAD SAAVAD LÄBI?! NO EI OLE LOOMAL GPS-i EGA MAAKAARTI – IGA LAPS TEAB, ET LOOMAL OMA TERRITOORIUM JA TA EI SAA EGA TOHI
  TEISE LOOMA VÕI KISKJALISE ALALE MINNA, ET SEAL AIAAUKU LÄBID! ISEGI KUI TA TEAB SELLE SEAL OLEVAT. RÄÄKIMATA SELLEST KUI AJUJAHIGA AETAKSE LOOMI TAGA ! JAHIMEHED EI PEAGI ENAM VAEVA NÄGEMA – LÄHED AGA MIS AJAL TAHES METSA JA AIA OTSAS RIPUVAD VERISED JÄNKUD;KITSED; SEAD … JA KAHIKOERAD, KES KOJU EI TULNUD…
  NO EI OLE VAJA MEILE SELLISEID KINDLUSTUSI !!! KUI TAHETAKSE SPIOON SATA VÕI PALGANÕRVAR, SAAB SEE KA SAADETUD. TEISI TEID MÖÖDA. ET NEEGRID HAKKAKSID EESTISSE KIPPUMA POLE ERITI REAALNE. PEAKS PAREM MÕTLEMA MIKS NAD SIIT ÄRA KIPUVAD. MÕNE SALASIGARETI VÕI SALAKAUBAVEDAJA PÄRAST EI MAKSA NII HULLE ASJU IKKA TEHA. EI USU MA KA MINGISSE SUURDE PÕGENIKEVOOGU VALGEVENEST jms. JA KUI , SIIS PIIRIKS PIISAB TÄIESTI LIIVARIBAST, SUURENDATUD MEHITUSEST KOERTEGA, KAAMERATEST, HELIKOPTERIST JA DROONIDEST.
  KUI TAHAB AGA VENE SÕJAGA TULLA, NO SIIS POLE SEL PIIRIL ÜLDSE MÕTET ! AGA TA EI TAHA. VÄHEMALT VEEL MITTE, KUI ÜLDSE KUNAGI. NO EKS ISA KAITSE SIS RESIDEERIVAT VALITSUST.

 5. Ratta valitsus Ameerika käsul lõikas meid lahti venemaa elektrist. 2 kuud ago
  Reply

  Meid valgustades valetati julmalt. Venemaa elekter pidi olema liialt must. Venemaa energia on maailmas üks puhtamaid.
  Enamus elektrijaamu aatomil. Tahkekütusel on aga meil.
  RATTA VALITSUSE TAHTEL ühendati laht meid lahti Venemaa odavast võrgust. Ratta varastab meilt viimast. Huvitav, millal meie rahvas kaigastega tänavale yuleb.
  RATTAS, VALETAB, VARASTAB, LAIMAB.

 6. häbiga ei saa läbi - kogu ilm naerab 2 kuud ago
  Reply

  Seda sitanikerdist, mida pttritaraks nimetate ,küll vaja pole. Naer seguneb mutuga kui vaatad.
  Kes selle üldse vällja mõtles ja saavutas nn.ehituse rahastamise?
  Vene ajal terves NSVL tohutud piirialad valvati liivariba ja koertega, polnud siis veel kaameraid ega droone.
  Müüd ei saa ilma monstrumita seda jupikest valvatud. Poete neile ehitajatele kogu aeg ja igal pool. Tuleb lihtsalt uued majandusalad leida mõttetute ehitamiste asemele.
  Loomad on hajunud põlvkondi teatud kohas koomas käima. Nüüd ei saa. Mis arvate, et karu, hunt ja rebane koos kitse ja jänkuga lähevad koos läbi aiaaugu?
  See hoolimatus ja toorus loomade=Elusolendite vastu panid tähele juba käbi sajandite Eestit väisanud rändurharitlased.

 7. 4 -s kriis ja põhiline, on kestev 2 kuud ago
  Reply

  See on Pensionitõus , lubatud 150.-
  Pensionitõusuks ei saa lugeda kui sinna hulka loetakse nagunii igal aastal Aprillis tehtav indekseerimine.
  Seega , kõigepealt peaks pension tõusma 150.- ja siis indekseerima.

  Muuseas, tänavu kannatasid madalapalgalised kõige rohkem ehk siis see 200000 vaesuses või vaesuse piiril(huvitav väljend on see 21saj.) elavad.

  Õige oleks kui aastalõpu hea % ei tõstetaks Riigi ametnikel palka, nad keelduks üheks aastaks ! Ja ka Riigikogus ei kasutaks hüvederaha.
  See oleks tõeline samm eeskujuna.

  ***praegu on aga selle pensionitõusu ootusega 2023.a. -l nörritamine , sest sellega saavad kõige rohkem peksa need, kes on töötanud ametlikult ja aastaid palju.
  Võrdselt pannakse aga juurde kõigile tatikatele ja prükkaritele.

  Aeg oleks hakata mujalt kokkuhoidma ja austama ka pensionäre, tänaseks on võetud Eestis seoses koroonaga reisimisjulgus ja samuti ka muu kasutuseks- raha pigem ära, on tulumaks töötades ja loetakse pension sissetulekuks kuigi see on väljatöötatud väärtus. Samas on teise seadusega loetud Rikkuritele nõukogudes tehtav töö palgaks ja sellega kindlustatud meeletu pension võrreldes teistega ja munadesügamisest.
  ……………………………………………………………………
  Toome siia näite – pensionär otsustab minna pansionisse elama , kuna on üksik. Tervist jagub ja käib tööl- pole ju keelatud. Ta annab oma pensionist tööd(raha) teistele. Temalt võetakse töölkäimisel tulumaks summeerides töötasuga kogu sissetulekust
  ja samas ta ei saaks omale lubada täismakset Pansionaadi koha eest kui ei töötaks ja korjata raha ette, et kui töötada ei jõua aga saaks väärikalt olla seal ja vajadusel hooldatud.

  **********************
  Eestist on saanud kapitalistlik pättide riik, kes on kaitstud seadustega(ise väljatöötanud) ja ei mingit au ega häbi pole neil saatanatel. Möla käib aina , kuidas me anname ja oleme demokraatlikud …..
  *
  Suurim sigadus millega on tehtud jälle töökohti pigem “hälvikutele” , on Tallinna Strateegiakeskus, kelle suur plaan on idiootlik nagu “Kuulsuse narrid” raamatus lennuk kuuri katusel:), vahe on selles – nüüdsed ajavad mingit mula kui kõik raudteed Tallinnas on tehtud kergteedeks (kus võinuks olla planeeringus mootorvagun liikumas, Tallinnas aga puudub Harjuga koostöö planeeringutes, seda näitas see poisike Aaviksoo abilinnapeana oma vastuses siinkirjutajale- et pole vajalik Tallinna väike-ringtee olemasolu, mis pigem lähivalla probleem) ja nüüd soovivad strateegid Koplist ehitada rongitee Kristiinesse- milleks?
  Saaks veel aru kui ehitataks trammitee- milline ühendab Sadamast-Liivalaia- Ameerika (Koidu-Endla)-Kristiine-Hipodroomi- see tekitaks võimaluse kõikjale ümberistumiseks ja trammiga nii sadamasse kui lennujaama ja Lasnamäele ning Kadriorgu ja Tondile -ka Kopli suunale, kuhu niigi võimalused olemas.
  Aga tatikatel pole mõtlemist nagu see Estonia väljaku ehitaks täis, laiendaks- ehk on nad omal munad laiaks istunud selle e-riigi nutis-tutis surfamisega ?! Aju puudub?

 8. Jurakas 2 kuud ago
  Reply

  Kõige suuremaks kriisiks on vaktsiini rasked kõrvalmõjud.
  Vaadake kasvõi meie praegust valitsust:
  Nagu vaksikuteks said, nii ka lolliks läksid!
  PS. See on ka põhjus, miks vaktsiini ja kõrvalmõjude andmed valitsuse poolt viieks aastaks ära salastati! Kes see ikka tahab avaldada ametlikke andmeid, kus selgelt kirjas – valitsejad läksid vaktsiinilollideks!
  PS. PS. Isegi vaktsiinitootjad ise on tunnistanud, et vaktsiinid, ennekõike Pfizer, võivad põhjustada (mikro)trombe. Mis on eriti kahjulikud ajule, sest ajurakud ei taastu.

 9. lugeja 2 kuud ago
  Reply

  loen KE põhimõtteid, ja mitte yhtegi tuttavat neis ära eitunne.
  Kuhu kadus KE ja tema põ.himõtted – n. et kõigil olex hea elada.
  EI OLE HEA- terwetel ja vahhimata isikutel ei ole hea elada euroopalike väärtustega sunnilaagris, kus pukis on ebako.mpetentne ja saa.matu jõuk.
  Kus ku.ritegevus on laes ja konnat (soome k.) on ka. ristamatud. Kus eikehti yxki in.imõigus, Kus iga jär.gneva sea.dusega näidataxe yles äärmist kynismi. Kasvõi NETS-i uued muu.datused.
  Vähemuste õigused on ainult tea.tud gr.uppidel, keda toetataxe suurte summadega.
  Karoova on viinud meilt sadu miljoneid mõttetute testide, maskide jne jne, selmet toetada koolis hygieenisidemete kätte.saadavust, lasteaialaste tasuta toitu, koolilaste tasuta toitu, vähekindlustatutele tasuta hambaravi.
  Sundvahhimise eesmärk ei ole in.imese tervis ja paljud ei olegi huvitatud teie hoolivusest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.