Kristian Jaani: aasta algusest tõusevad siseturvalisuse valdkonnas palgad

Foto allikas: Siseministeerium
Riigikogu täiskogu kiitis heaks 2022. aasta riigieelarve, mille tulemusel suunatakse palkade tõusuks 11,7 miljonit eurot. 2022. aastast tõuseb päästjate miinimumpalk vähemalt 12% ning eesliinil töötavate politseinike ja Häirekeskuse päästekorraldajate miinimumpalk ligi 5%. Lisaks suunatakse tuleval aastal vahendeid infotehnoloogia valdkonda küberturvalisuse tagamiseks ja arendamiseks ning siseturvalisuse valdkonna vabatahtlike toetuseks.

Siseminister Kristian Jaani märkis, et siseturvalisuse valdkonnas töötavad inimesed peavad olema väärtustatud. „Ühiskonna ootus siseturvalisuse teenustele kasvab pidevalt. Selleks, et politseinikud ja päästjad tagaksid meie turvalisust ka tulevikus tänasel kõrgel tasemel, tuleb nende eluohtlikku tööd väärikalt tasustada, mistõttu suunatakse valdkonna palkade tõusuks 11,7 miljonit eurot,“ ütles Jaani.

Siseminister nentis, et riigieelarve näol on tegemist keeruka mehhanismiga, kus ühelt poolt eraldatakse lisaraha palgafondi kasvuks, mis on äärmiselt positiivne arvestades, et eelneval aastal selleks raha juurde ei tulnud, kuid teisalt tuleb tegevuskulusid kokku tõmmata ja see on suur väljakutse. „Siseturvalisuse valdkond on viimase kümne aasta jooksul teinud pidevalt ümberkorraldusi, et muuta kogu süsteem ja maksuraha kasutamine efektiivsemaks. Seetõttu ei saa 6,7 miljoni euro suurune kärbe tulla raskete otsusteta. Siseturvalisus on oluline osa laiapõhjalisest riigikaitsest, mistõttu peavad politseinike ja päästjate ridades teenima kõrge kvalifikatsiooni ja parima väljaõppega inimesed. Selleks, et meil oleks võimalik oma ridades hoida ja juurde värvata parimatest parimaid, peab olema ka palk väärikas. Riigieelarvega saame seda eesliinis teha, samas otsivad asutuste juhid võimalusi sisemiste ressursside arvelt ka teiste palkade veelgi kiiremaks tõstmiseks. Keskmise palga jätkuvat kasvu või suurt inflatsiooni ei saa eirata,“ selgitas Jaani.

Lisaks saab ministeerium 2022. aastal infotehnoloogia valdkonda küberturvalisuse tagamiseks ja arendamiseks juurde üle nelja miljoni euro. „Siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkonna asutustena peame olema suutelised käima küberturbe vallas kiirete arengutega kaasas,“ selgitas siseminister.

Samuti suureneb Jaani sõnul järgmisest aastast 250 000 euro võrra siseturvalisuse valdkonna vabatahtlike toetus.

3 kommentaari
 1. Soome poekett pakub vaktsiinivastastele allahindlust 3 kuud ago
  Reply

  Soome Kärkkäineni poekett on jaganud vaktsiinivastastele salajast allahindluskoodi. Selle koodiga saab osta printeri, millega välja printida vaktsineerimisvastaseid kleepse.

  Nii on sotsiaalmeedias jagatud infot selle kohta, et spetsiaalse koodiga saab Kärkkäineni poest 20 protsenti allahindlust firma Brother etikettide printeri ostu puhul. 8. detsembril saadetud sõnumit on lugenud üle 300 inimese, vahendab MTV.

  Info ilmus sotsiaalmeedia kanalis, milles kutsutakse üle kleepima avalikesse kohtadesse vaktsineerimisvastaseid kleepsusid. Kanalil jagatakse pilte ja asukohti, kuhu kleepse on kleebitud. Juttu on Kärkkäineni pakutavast soodushinnaga printerist.

  Kanalil on mitmeid valmis kleepsude pilte, mida saab välja printida. Kleepsudel seatakse muu hulgas kahtluse alla koroona olemasolu, märgitakse, et vaktsineerimine on vägivald ja nimetatakse meediat viiruseks.

 2. Soome teatas, et on rahul, kui vaktsiinivastased õed töölt lahkuvad 3 kuud ago
  Reply

  Kanta-Häme ravipiirkond andis sotsiaalmeedias teada, et on rahul, kui vaktsiinivastased haiglaõed lahkuvad.

  Ravipiirkonna teate järgi on meedikud valinud vale eriala, kui ei usu arstiteadust ja patsientide kaitsmist.

  Teade saadeti vastusena sissekandele, kus vaktsiinivastased süütasid mitmel pool küünlaid protestiks meedikute sundvaktsineerimise vastu.

 3. sm.Jaanile 3 kuud ago
  Reply

  Palun täpsemat selgitust :
  1.Kas tõuseb töötasu ?
  2.Või tõuseb palk ja liidetakse ikka seda 20…30% ja siis on töötasu ? (need % peaksid olema ammu juba kadunud juhtkonnalt!)
  3.või tõuseb pagunitega töötajatel ametipalk?
  ***PPA ju koondas osa pagunitega ja paguniteta ameteid , palun see koondatud kokkuhoid selles 5% -s äratrükkida samuti
  4.palju kaotati vakantseid kohti, milline on see raha hulk , kokkuhoid 5% tõusuks

  Miks politseis töötavad spetsialistid(pagunita) saavad 1100.- ja turvateenistuses saadakse riigi poolt ostetud samasuguse teenuse eest graafiku tööl 700.- ? bruto ja ei maksta öötunde ega ka lisapuhkust (35 päeva kokku)

  Miks riik ühes ametis maksab juurde niipalju ja teises kohas nõuab odavaid hankeid?! Orjatööd?

  Kes kontrollib turvateenistusi -Sisemin.haldusalas olev PPA.

  Palun ikka kirjutada üks selge lugu

  Kui loodate ikka edaspidi hääli ja positsiooni, siis olgu selge kirjutis sm.Jaanilt ja Keskpäev , ajalehelt

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.