Välisminister Liimets: NATO ei tagane toetusest Ukrainale

Nato lipp

Välisminister Eva-Maria Liimetsa kinnitusel ei tagane NATO toetusest Ukrainale. “Me ei tagane oma toetusest Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele, nagu alles äsja NATO välisministrite kohtumisel ka ühiselt kinnitasime,” ütles Liimets välisministeeriumi pressiesindaja teatel. “Ukraina ja NATO ning Euroopa Liidu suhted on Ukraina ja NATO ning Euroopa Liidu korraldada ning siin teistel veto- ega sõnaõigust pole ega saa ka olla.”

Liimetsa sõnul on Venemaa poolt valitud pingete suurendamise poliitika Ukraina piiride ääres üha enam kujunemas ohuks tervele Euroopa julgeolekule. Selle valguses on esmatähtis, et NATO liitlased demonstreeriksid oma ühtsust ja kujundaksid konsensusel põhineva organisatsioonina ka oma seisukohad ühise laua taga.

“Meil tuleb praeguses olukorras olla oma sõnumites ja tegevustes täiesti selge ja üheselt mõistetav – mitte mingisuguseid järeleandmisi Euroopa julgeoleku osas me jõu ähvardusel ei tee. See oleks mõeldamatu ning viiks ainult uute survestamisteni. Me teame Euroopa ajaloost mitmeid kahetsusväärseid näiteid, kui perspektiivitu on sarnasele survele järgi anda,” sõnas Liimets.

Eesti töötab Liimetsa sõmul aktiivselt nii kahepoolselt kui NATO laua taga, et kindlustada liitlaste ühtsus ning üheselt mõistetav seisukoht, et me ei allu jõumeetoditele ning jätkame tööd oma pikaajalise eesmärgi nimel tugevdada alliansi heidutus- ja kaitsehoiakut.

“Kõiki neid küsimusi ja meie ühiseid seisukohti arutasime oma liitlastega ka möödunud nädalal Riias NATO välisministrite kohtumisel ning Stockholmis OSCE välisministrite kohtumisel. Samuti ka nende eel ja ajal toimunud paljudel kahepoolsetel kohtumistel, teiste hulgas möödunud nädalal Tallinna ja Tapat külastanud Ühendkuningriigi välisminister Elizabeth Trussi ning ülemöödunud nädalal Berliinis Saksamaa välisminister Heiko Maasiga,” rääkis Liimets.

5 kommentaari
 1. Aja Lugu 3 kuud ago
  Reply

  Ukraina tuleb koos Venemaaga võtta NATO liikmeteks. Siis on probleemid lahendatud. Lõpeb see mõttetu 2% SKP maksumaksja raha kulutamine jne. NATO loomise ajal olid vastakuti kaks erinevat maailmasüsteemi- kapitalistlik ja sotsialistlil/kommunistlik. NSVL juhid unistasid maailmarevolutsioonist. Sel ajal oli NATO hädavajalik.Täna on kõik eraomandusel põhinevad riigid ja mingit fundamentaalset vastuolu nende vahel ei ole. Kellelgi on lihtsalt tarvis vaenlase olemasolu. Huvitav, kellel???????

 2. nujaa 3 kuud ago
  Reply

  Eks ta õigem oleks – valged inimesed ikkagi … A kesse NATOT tegelt rahastak? A seda ei tule, see tools otsesõja Hiinaga lähemale. st. sõda tuleks kiirem kätte. 3.Maailmasõda.
  Seega las Vene kosutab ennast. Seda ta ka teeb, Ja meile jääb me asendustegevus loopida pähklitega koledat karu, sest liiga hirmus on näha tema seljatagant passivat tohutut draakonit. Tulevikus peame ainult neitsisid peaministriks määrama . Kes rüütli vere pulbitsema paneb, et ta lohele kallale tormab, mitte mõmmikutega ei mängi.

 3. ei keegi 3 kuud ago
  Reply

  Kultuur on tähtis! Õige. Ja eks pres Biden püüagi ju valgeid (eelkõneleja sõnakasutus) üle ilma Hiina vastu konsolideerida. Sellest siis tehing Austraaliaga, Euroopa turnee ja Venega suhtlemine. Ühtlasi ilmneb, et Trumpile omistatud moskvameelsus oli vaid demokraatide malakas vabariiklastega võitlemiseks. Ise on nad palju aldimad venelastega mõtteid vahetama. Ja õige ka. Seljad vastakuti pannud draakoni ja karu vastu neil ju šansse poleks.
  Ukraina on aga kõrvaline küsimus. Samasugune koht möla ajamiseks ning Trumpi nn venemeelsus. Keegi ei taha teda anastada, keegi ei läheks talle ka appi. Ehk vaid siis kui Ukraina Donbassi nagu Gruusia Tshinvalit ründab, Viiepäevane sõda vast tuleks. Donbassi autonoomia, vastavalt Minski kokkulepetele, on venelaste punane joon.

 4. ei keegi 3 kuud ago
  Reply

  parandus: eelmises tekstis peab poollause „ning Trumpi nn venemeelsus“ asemele olema „nagu Trumpi nn venemeelsus“

 5. Eve 3 kuud ago
  Reply

  Ja kuidas see meie asi on. Ehk lõpetaks oma nina toppimine teiste riikide siseasjadesse, meil on endal palju probleeme. Liimetsast ei olene midagi ajab tühja tuult taga. NATO pole kunagi kedagi aidanud ja neid ei karda ka keegi ammugi Venemaa mitte. lIIMETS PEAKS TEGELEMA SELLEGA MIS ON KASULIK MEIE RIIGILE ERITI PANDEEMIA JA ELEKTRIHINNA TÕUSU TINGIMUSTES. See pole üldse Liimeta asi mis Ukrainas toimub ja temast ei olene midagi. Nii et jätku oma utoopia endale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.