Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni seisukoht energiakriisi lahenduse kohta

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid: “Keskerakonna fraktsioon on seisukohal, et Eestimaa inimeste jaoks ei ole energiašoki tingimustes juba vastu võetud leevendusmeetmed piisavad. Keskerakonna jätkuv ettepanek on langetada elektri, gaasi ja kaugkütte käibemaksu jaanuarist aprillini 20-lt protsendilt 9-le protsendile. Lisaks taotleme intensiivse gaasitarbimisega ettevõtetele gaasiaktsiisi soodusmäära rakendamist tagasiulatuvalt alates 1. oktoobrist 2021. See aitab hoida töökohti ja suurendada Eesti ettevõtete konkurentsivõimet.

Energia käibemaksu praegusel tasemel hoidmine tõstab inflatsiooni veelgi ja ainuke võitja on riik, kes oma elanike taskust tulusid suurendab. Küsimus ei ole ainult leibkondades, vaid majanduses tervikuna – energiakandjate järsk hinnatõus mõjutab muuhulgas töökohti, kulutusi transpordile ja toiduainetele. Toetavaid lahendusi tuleb rakendada paralleelselt, et kriisi efektiivselt juhtida. Töötame selle nimel, et Eesti inimesi toetavad meetmed saaksid võimalikult kiiresti vastu võetud. Loodame, et Reformierakond mõistab olukorra tõsidust.”

6 kommentaari
 1. Eve 3 kuud ago
  Reply

  mul on alati hea meel kui näen siin mõnda tublit keskerakondlast ja Karilaid seda on. Ta on tubli, hoolitsev ja tark. tänan hoolitsuse eest. Ehk reformierakondlased nõustuvad sellega . Ansipi ja Rõivase valitsus poleks kindlasti nõustunud sest nende valitsemise ajal vaesus auna kasvas. Ehk Siim Kallas annab oma tütrele head nõu sest ta on tark poliitik ja Kaja Kalls aitab kaasa elektrienergia maksu soodustuste rakendamiseks.

  • Üllas 3 kuud ago

   On Karilaid hoolitsev, tark ja üllas-just nagu Lenin omaaegses üliarmsas lastelaulus.Ja Keskkamp on muidugi tubli-reetes oma valitsuse ja astudes liitu reformiröövlitega, alustasid nad suurt võitlust rahva heaolu eest, lastes hindadel tõusta taevani ning nüüd näägeldes kallastega pisikeste paranduste pärast, mis enam inimesi kuigivõrd ei aita.
   Pöördugu parem Tallinna “rahvusliku” linnavõimu poole abi saamiseks: ehk see eraldab mõne tuhande.

  • Evele. 3 kuud ago

   Kus sina seda heaolu ja rikkust näed. Vaatasin seda fotot igast nurgast ja näen kahte kaabakat.

 2. Aleksander 3 kuud ago
  Reply

  Ehk oleks aeg et uued telerid mis müügile tulevad, varustada auto “kojameestega”, sest need lõustad mis ekraanil kuvatakse praeguses koalitsiooni valitsuses panevad tõest vihast sülitama!

 3. poodnikuhing 3 kuud ago
  Reply

  Hinddade tõstmiseks leiavad poodnikud alati põhjuseid. Ka siis kui sellist kriisi polegi kui praegu.

 4. STU 2 kuud ago
  Reply

  Ka minule on alati Karilaid meeldinud. Teda on hea kuulata, kuna ta oskab end väljendada loogiliselt ja pädevate argumentidega. Ka tema arusaamad heast ja kurjast kattuvad minu omadega. Jõudu Karilaidile uueks aastaks!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.