Riik toetab kõiki gaasitarbijaid arvete tasumisel

Taavi Aas Foto: MKM

Valitsus otsustas teisipäevasel kabinetinõupidamisel tõusvate energiaarvete mõju leevendamiseks võtta gaasi võrgutasude maksmine ajutiselt riigi kanda.

“Energiahindade tõusu valguses saime esimese hooga kiiresti välja meetmed, mis aitaksid eelkõige elektritarbijaid, kuid maailmaturul aina kerkivad gaasihinnad osundavad selgelt, et riigil on kohustus ulatada samamoodi abikäsi ka gaasitarbijatele. Jõudsime valitsuses kokkuleppele gaasi võrguteenuse tasude kaotamiseks, et toetada praeguses keerulises olukorras ühelt poolt meie ettevõtete konkurentsivõimet ning et energiahindade tõus ei kajastuks tarbijate jaoks toodetes ja teenustes liialt valusalt. Samal ajal anname sellega täiendavat abi ka oma majapidamises gaasi kasutavatele kodutarbijatele,” rääkis majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Tarbijatele kompenseeritakse gaasi võrguteenuse tasust 100 protsenti koos selle eest tasutava käibemaksuga. Valitsuse soov on, et soodustus jõuaks juba jaanuaris saabuvatele arvetele detsembrikuu tarbimise eest ning toetusmeede kehtib kuni märtsikuu lõpuni. Kompenseerimine  korraldatakse samamoodi nagu juba toimiva elektri võrgutasu alandamise puhul.

“Soodustuse saamiseks ei pea tarbijad eraldi ise midagi ette võtma, juba detsembri gaasitarbimise eest laekuvatel arvetel katab võrguteenuse lõpptarbija eest riik ning tarbijatele laekuv arve on selle võrra väiksem,” selgitas Aas. Erinevatele tarbijatele on meetme mõjud erinevad, kuid enamikul juhtudel väheneb gaasiarve uue meetme toel kuni 7 protsenti.

Võrguettevõtjatele kompenseerib võrguteenuse tasud SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Riigieelarvest kulub selleks hinnanguliselt 25 miljonit eurot.

Energiahindade tõusu mõjude leevendamiseks on praeguseks valitsuse otsusel alandatud elektri võrgutasud, töötatud välja toetus madalama sissetulekuga leibkondadele elektri-, gaasi- ja küttearvete tasumiseks, samuti otsustati ära jätta tulevasse aastasse planeeritud energiakandjate aktsiisitõus.

4 kommentaari
 1. Värske uuring: Omikron arenes HIV-positiivsete organismis 12 kuud ago
  Reply

  Koroonaviiruse uus Omikroni tüvi arenes välja HIV-positiivsete ehk Aidsi-haigete organismis, selgub värskest, Lõuna-Aafrikas läbi viidud uuringust.

  Immuunpuudulikkusega inimeste organismis on uus tüvi välja kujunenud kuudepikkuse perioodi vältel. Lõuna-Aafrikas on avastatud, et koroona jäi pikkadeks kuudeks HIV-positiivsete inimeste organismi, vahendab BBC.

  • Sundvaktsineerimise vastane Soome rahvasaadik upub lilledesse – lilli saadavad meedikud, kes on loonud oma suletud grupi, kus arutatakse vaktsiinikahjusid 12 kuud ago

   Sundvaktsineerimise vastane Soome rahvasaadik Ano Turtiainen upub lilledesse, mille on talle saatnud meedikud.

   Turtiainen on endine põlissoomlaste rahvasaadik, kes heideti erakonnast välja otsese ütlemise pärast. Peale seda asutas ta oma erakonna Valta kuuluu kansalle (tõlkes: Võim kuulub rahvale). Soome parlamendis on ta paistnud silma vaktsiinikriitilisuse poolest, vahendab Yle.

   Lillede juures on haiglaõdedelt sõnumid, milles tänatakse rahvasaadikut meedikute eest seismise ja koroonapassi vastu võitlemise eest. Turtiainen ise arvab, et lilli saadetakse tema otsekohese jutu eest parlamendis.

  • Mis meil teisiti? 12 kuud ago

   Ainult homopropaganda ja HIV viiruse ametiline levitamine.

 2. Eve- 12 kuud ago
  Reply

  Suur tänu keskerakondlastele kes hoolivad meie inimimeste heaolu paemaks muutmisest. tore oleks kui välisminister ka saaks aru et meie inimesed vajavad abi ja jätaks raha saatmise teistele riikidele.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.