Jüri Ratas kõneles Aserbaidžaani kolleegiga kahepoolsete suhete tihendamisest

Foto: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Ratase sõnul on Eesti suhted Asebaidžaaniga head ja sõbralikud. „Meil on pikad traditsioonid haridus- ja IT-alases koostöös, kuid need võiks olla sisulisemad ja tihedamad,“ ütles Ratas.

Pooled rõhutasid kahepoolsete parlamentaarsete suhete tihendamise vajalikkust ning kogemuste vahetamist ja sisulist koostööd erinevates valdkondades, alates haridusalasest ja kõrgkoolidevahelisest koostööst kuni majanduslike ja keskkonnaalaste sidemete ning digitaalse koostöö tugevdamiseni. Oluliseks peeti ka suhete arendamist Euroopa Liidu tasandil energiajulgeoleku kindlustamisel.

Aserbaidžaani parlamendi esimees meenutas, et kahe riigi suhted on väga head juba alates mõlema riigi iseseisvuse taastamisest. Diplomaatiliste suhete sõlmimisest kahe riigi vahel möödub aprillis 30 aastat.

Kohtumisel osalenud Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühma aseesimees Mihhail Korb tõi esile, et Eestis elab ligi 2000 aserbaidžaanlast, kes tegelevad aktiivselt kahe riigi vahelise kultuurivahetusega.

3 kommentaari
 1. elektriautod reostavad keskkonda rohkem kui seni arvatud, see võib olla uus „diisli” skandaal 1 kuu ago
  Reply

  Mõni aeg tagasi peeti kütust vähem tarbivaid diiselautosid keskkonnasõbralikuks lahenduseks, kuni tuli välja, et autotootjad petsid kliente saastemääradega. Sellega seoses puhkes nn diisli-skandaal.

  Nüüd on samalaadne skandaal puhkemas seoses elektriautodega, kuna selgub, et ka need saastavad märkimisväärselt keskkonda. Nimelt kulutavad elektriautod akude raskuse tõttu rohkem pidureid, rehve ja teekatet, vahendab Daily Mail.

  Paljudes riikides tahetakse nüüd loobuda sisepõlemismootoritega autodest. Räägitakse, et tulevik kuulub elektriautodele, nagu veel mõni aeg tagasi räägiti diiselautode kohta.

  Paljude klientide jaoks aga pole vastuvõetavad elektriautode kõrge hind, väike sõiduulatus ja pikk laadimise aeg. Samuti on vaja elektriautode laadimiseks luua täiesti uus laadimisjaamade võrgustik.

  Ajakiri Nature on välja toonud, et elektriautod põhjustavad oma raskuse tõttu tulevikus rohkem liiklussurmasid.

 2. Almar Glustsenko 1 kuu ago
  Reply

  Mati. Palju me “lamemaalastelt” ühisrahastust kokku saaks? Kas tema saaksime õpetada miljonipeldikus käima? (pilt 2) https://soov.ee/22208466-epk-tiine-mullikas/details.html
  …………………………………………………………………………………………………….
  Niki. Kui sahk eest ära võtta, kas sinu autosse mahub või tuleme ratsa?
  ……………………………………………………………………………………………………
  Meeli. Kui su oligarh jätaks 1 õlle ostmata, siis nüüd saaks kogu “lamemaalaste” lasteaed mitu aastat lüpsta.Varro/Urmase/Katrina ehted ka juba ilusti kõrvus.

 3. Almar Glustsenko 1 kuu ago
  Reply

  Urmas.
  ………………………………………………………………………………………………..
  Ka ilma mingi seletuseta ütleb 366 number ära, et tegu on satanistlike UFOde plaaniga meid vallutada. Ja mis on nüüdseks 22.01.2022-ks sinu tulem selle vastu?
  ………………………………………………………………………………………………
  Kas te Kalle, Anti, Hennu, Leo, Riho, Ruubeni ja Peetriga olete, Jeruusalemmast 2019. aasta visiidiga ilmselgelt endale hulga sõpru leidnud mart ja Moonika Helmed paika pannud ja saanud me patriootide kätte kasvõi 8/19 oma osa igakuiselt 13 168 316 eurost, mida EKREgi jätkuvalt Eesti 550 000 töötaja palgarahast ESM-i varastab ning alates 15.12.2021 (riigikogu.ee, eelnõud, nr 479, 480, 481) juba otse ADL-sionistlike Eesti kommertspankade kätte, kust see üldse ei saa minna (tagasi) patriootidele kätte (kui peakski leiduma mingi mitte-poliit-kriminaalne põhjus, miks Eesti töötajad peaksid seda oma raha sionistlike pankade tingimustel saama ja selle eest %-ti juurde maksma)
  ……………………………………………………………………………………………
  Kas teie 8-kesi EKRE fraktsioonist olete niipalju veel patrioodid, et võiksite seda endigi poolt varastamist (viimasest 7 aastast ja 7 kuust, kui seda on varastatud, EKRE Riigikogus oleku jooksul 6 aasta ja 10 kuu jooksul) vähemalt avalikult tunnistada ja kuulutada, sealhulgas seda, et miks te ei saa igaüks üksikult sellest varastamisest loobuda?
  …………………………………………………………………………………………
  Ma ei taha siin ühte kahest erakonnast, kes on kuulutanud endid avalikkuse ees patriootlikuks, maha teha, ega teie fraktsiooni lõhkuda, aga minu tunnetus, kogemus ja analüüs ütleb, et VÄHEMALT teie 8 võiksite püsida patriootidena, kui te endile oma senised ühiskondlikud eksimused ära teadvustate ja heastate.
  ………………………………………………………………………………………
  Teie 8 osa ESM-i varguses on alates aprillist 2019 kuni veebruarini 2021 ju ka üsna suur, 316 039 603 eurot
  ………………………………………………………………………………………
  See on 63 korda suurem sellest bilantsilisest summast, mille Ratas ja Kõlvart Edgari Ühistupangast, selle omanikelt ja Tallinna kodanikelt, ADL-pandeem-juutla Coopile varastasid
  ……………………………………………………………………………………..
  Kas sa arvad, Urmas, nagu kallegi mulle Riigikogu ees, me esimesel kohtumisel mõista andis, et kui te 8-kesi (lisaks teile ka 900 000 oma metsaugrilusele taas äravat eesti pärisperemeest) nõuaksite selle 316 039 603 euroot omaltpoolt Rataselt-Pevkurilt trükituna 550 000-le Eesti töötajale tagasi, igaleühele (ka ilma intressideta juba) 574 eurot, et siis vähemalt 2/3 neist, oma patriootlikkusele taas ärkavatest töötajatest ei annaks teile siis sellest igaüks 57,4 aurot %-ta tegevusrahastus 3 aastaks , mis on 21 069 306 eurot.
  …………………………………………………………………………………..
  Te vist olete Riigikogus iseenesest poliitiliselt üsna juristiks pidanud saama, Kalle igatahes on seda ka hariduselt. On niisugune mõiste, nagu kaalutletus ahk tasakaalustatus ehk pariteet. Kui teil on niigi pandeem-ADL-sionistlikegi käesolevate seaduste alusel 8-kesi praegu riigikogulastena puutumatus ja kui praegu Rottsildile alluv Maailma pangandus (sh ESM) poliit-kamandab, läbi macroni, oma ADL-sionistidele alluvat vabamüürlaste süsteemi ka Eestis, siis mida ütleb õiguslik tasakaalustatus meile, eriti peremees-ugridele siin, et kas Auleegioni Ordeni
  …………………………………………………………………………………………………….
  (et.wikipedia.org)
  ……………………………………………………………………………………………………
  vabamüürlaste kaudu Rottsildile alluvatel ja praegu meile 366 st nö ABIS rahvustapusaeduse abil selleks Luise tänava KaPo vtäieliku jölgimise ja kontrolli keskust ja VANGLAT ehitavad EKTK ja Nordeconi omanikul , Toomass Lumanil ja KaPo juhil Arnold Sinisalul, on ÕIGUS hakata selle eest teid 8-t EKRE fraktsiooni patriooti inimröövima
  …………………………………………………………………………………………………….
  (nagu praeguseks, 13.02.2022-ks, on röövitud Tshashin ja ta semud, koos nende poolt Google juriidilidelt hallist alast teenitud 52 000 000 dollariga, Seredenko ja Kaldalu)
  ……………………………………………………………………………………………………
  ja kaPo vanglas aasmäestama-käärmannistama-rehestama?
  …………………………………………………………………………………………………..’
  Kas te kardate neid praegu saavat seda füüsiliselt teha? nagu Artur Sirk kartis või siis mitte. tahate ka millegipärast, nagu kaldalu metsa või nagu Sirk Luksemburgi tapetavaks põgeneda? Aga kui te8 julgete seda oma avalikult püünelt KOGUAEG JA KOOS kuulutada ja nii 900 000 rahvusärkava tähelepanu saada, kas siis ikka kardate?
  …………………………………………………………………………………………………..
  Ma pole keskendunud selle arvutamisele, et kuipalju “Toompea lamemaalaste” Oraava poolt pandud “juhtidest” oma 2021 etenduse eest
  …………………………………………………………………………………………………
  (eriti Youtubes nähtava Conwoy Estonia Tallinn 03.02.2022 etenduse eest, kuhu isegi Peeter Võsa oli 51. minutil ilmselt ostetud eesti rahvust 200 aastaga maha matma)
  ………………………………………………………………………………………………….
  tunnis, kuus või aastaga teeninud on,
  ………………………………………………………………………………………………….
  aga teie 8-na mul ei oleks küll mingit (õiguslikku) kartust ega süümepiina, kui annaksin sellest nii oma kätte saadavast 21 069 306 eurost 10 000 000 eurot oma 10 000 valijale ja nad roniksid Luise tänava valgla varemetesse ja asustaksid selle jäädavalt.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.