Välisminister Eva-Maria Liimets: liitlased jäävad kindlaks oma väärtustele ja toetavad meie partnereid, kes neid väärtusi jagavad

NATO, Soome ja Rootsi välisministrid ja EL kõrge esindaja Brüsselis 04.03.2022

Välisminister Eva-Maria Liimets arutas täna, 4. märtsil NATO välisministritega Venemaa sõda Ukraina vastu, selle mõjusid Euroopa julgeolekule ning NATO ja Venemaa suhete tulevikku. Kohtumisel tegi videopöördumise Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba ning lisaks alliansi riikidele osalesid ka Soome, Rootsi ja Euroopa Liidu esindajad.

NATO peasekretär kutsus tänase erakorralise välisministrite kohtumise kokku, et arutada Venemaa sõda Ukrainas, vaadata üle liitlaste sellega seotud tegevus ning rääkida abist Ukrainale. „NATO ei ole sõja osaline, kuid oleme liitlaste ja Euroopa Liiduga astunud olulisi samme, et teha Venemaale Ukrainas sõjapidamine igas mõttes talumatult kulukaks. Samuti oleme ühel meelel, et meie jätkuv ja senisest veelgi suurem rahaline, sõjaline ja humanitaarne tugi Ukrainale on ainuke võimalus Venemaa agressiooni lõpetamiseks ja kannatavate inimeste aitamiseks. Eesti on samuti Ukrainat igati toetanud ning kavatseme selle abiga kõigiti jätkata,“ selgitas välisminister Liimets.

Välisministrid mõistsid Venemaa sõjalise agressiooni, rünnakud tsiviilelanikkonna ja kriitilise taristu vastu Ukrainas ühiselt hukka ning kutsusid Venemaad üles viivitamatult vaenutegevust lõpetama. Ministrid kinnitasid ka, et liitlased jäävad kindlaks oma väärtustele ning on valmis senisest tõhusamalt toetama partnereid, kes neid väärtusi jagavad. Lisaks rõhutas välisminister Liimets vajadust jätkata kaitse, heidutuse ja NATO idatiiva tugevdamist, mille tagavad muu hulgas liitlaste alaline suurendatud kohalolek ja tugev õhukaitse, ning tänas liitlasi, kes on juba saatnud Eestisse täiendavaid jõude.

Välisminister Liimetsa sõnul on selge, et Venemaa sõjategevuse tõttu on muutunud kogu Euroopa julgeolekuolukord, kuid kinnitas, et Eestile sõjalist ohtu ei ole.

2 kommentaari
  1. Aga 3 nädalat ago
    Reply

    miks Eeva-Mariia mõistis hukka Ukraina kaitsmise?

  2. Jane 3 nädalat ago
    Reply

    Jagage oma väärtusi oma rahvale aga see mida lobiseb see ässitaja Liimets ei aita kedagi. Ta on oma lobaga mida keegi tähelegi ei pane vallutanud Kesknädala. Kahu et ta on keskerakondlane, siis ei peaks teda siin nägema. Varem oli ajaleht Kesknädal ja seal kirjutasid oma arvamusi parimad keskerakondlased. Ta võib vahutada palju tahab aga ega sellest midagi ei muutu. Mõned inimesed saavad rahuldust kui saavad oma viha välja valada.Ainult et sellest pole kellelgi kasu.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.