Lasnamäelased annetasid aktiivselt asju sõjapõgenikele

Foto allikas: Lasnamäe linnaosa valitsus

Laupäeval, 5. märtsil toimus Lasnamäel asuvas Pae pargis vastlapäeva tähistamine, kus muude tegevuste kõrval sai annetada asju Ukraina sõjapõgenike heaks.

„Mul on hea meel selle üle, et meie üleskutse peale tõid paljud Lasnamäe elanikud vastlapäeva üritusel kohale uusi ja vähekasutatud asju, mida anname üle anda Ukrainast Tallinna saabunud põgenikele. Sõja eest põgenevad inimesed saabuvad siia minimaalse asjade varudega ning selline abi on hindamatu. Tänan kõiki, kes andsid oma panuse,“ ütles Lasnamäe linnaosavanem Julianna Jurtšenko.

Kogutud asjad viiakse hiljuti avatud vastuvõtukeskusesse, kus neid jagatakse abivajajatele. Tallinna linn avas eelmisel nädalal vastuvõtukeskuse, kus kaardistatakse inimeste põhivajadused ja pakutakse esmavajalikke teenuseid. Keskus tegutseb aadressil Niine 2 ööpäevaringselt.

Ukrainast Tallinna tulnud põgenikele asju annetada soovivad Lasnamäe elanikud võivad pöörduda linnaosavalitsuse poole täpsustamaks, milliseid asju konkreetselt on praegusel hetkel eriti vaja. Asjade annetamise soovi ja sellega seotud küsimuste korral võib helistada telefonil 6457786 (E-R kl 9-17).

Rohkem infot vastuvõtukeskuse tegevuse kohta leiab siit: https://bit.ly/niinekeskus

3 kommentaari
 1. Soo 9 kuud ago
  Reply

  Ega rahvas pole süüdi. Venemaale põgenenud venelastele ja ka ukrainlastele kes sinna satuvad annetatakse palju.Janukovitsi valitsemise ajal oli elu Ukrainas rahulik ja polnud vaja annetada. Aga nüüd välise surve tõttu, ässitamiste pärast läks sõjaks lahti. Ei oleks Putin läinud sõda pidama kui Ukrainas poleks toimunud tapatalguid seal elavate vene,aste vastu ja kui poleks ähvardatud Venemaad Ukrainas oleva aatomipommiga. Ja kui see pole veel päris valmis küll Biden aitab.venemaa nõrgestamine on tema jaoks kõige tähtsam.

 2. lihtsalt 9 kuud ago
  Reply

  Üle suure aja ja pika survestamise tulemusel tegi Keskerakond õige teo. Tulemusena langevad ära kindlasti mõned putinistid, kuid korralike ja rahulike tsiviliseeritud tarkade inimeste osakaal võib Keskerakonna elektoraadi osas isegi kasvada.
  Keskerakonna hääletoru “Kesknädal” peaks blokeerima pikaaegsete Eesti riigi ilmsete vaenlaste trollivabriku saastkommentaatorid!

 3. uskmatu-toomas 9 kuud ago
  Reply

  Kas keegi tegeleb ka uurimusega palju neist on tõelised sõjapõgenikud ja tegelikkudest sõjakolletest ?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.