Eesti piirab Venemaa ja Valgevene kodanike e-residendiks saamist

Foto allikas: PPA

Valitsus otsustas võimaliku sanktsioonidest möödahiilimise ning Venemaa ja Valgevene ebaseadusliku tegevuse takistamiseks peatada uute Eesti e-residendi staatuse väljastamise Venemaa ja Valgevene kodanikele.

Siseminister Kristian Jaani tõdes, et kuna e-residentsus pakub välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele ning seeläbi ka Euroopa ja maailma majandusele, siis on Vene Föderatsioonil ja Valgevenel kindlasti huvi e-residentsust ka enda huvides ära kasutada.

“Me ei taha vähimalgi määral kaasa aidata Ukraina vastu sõda alustanud riikidele eeliste pakkumisele. Me ei taha anda võimalusi ebaseaduslikuks rahade või varade suunamiseks ega kahjustada muul moel Eesti mainet, majandust ning Euroopa ühist õigus- ja küberruumi. Samuti ei taha me, et Eesti pakutavaid võimalusi kasutataks pahatahtlikult ära ka Ukraina-vastase agressiooni toetamiseks,” ütles Jaani.

Siseminister lisas, et e-residendile digitaalse isikutunnistuse väljaandmise eesmärk on soodustada Eesti majanduse, teaduse, hariduse või kultuuri arengut, luues võimaluse kasutada e-teenuseid Eesti digitaalse dokumendiga. “Praeguses olukorras me nende eesmärkide täitmist ei näe ja leiame, et Venemaa ja Valgevene kodanikele e-residentsuse võimaldamine mõjub Eesti majanduse ja kultuuri arengule hoopis kahjustavalt,” märkis Jaani.

Otsuse järgi peatatakse Venemaa ja Valgevene kodanikest uute e-residentide vastuvõtt ning rahuldamata jäetakse ka juba menetluses olevad taotlused. Kehtiva e-residendi digitaalse isikutunnistuse omanikele jääb see alles.

“Täiendavalt on oluline, et meie järelevalveasutused võtavad olemasolevad Venemaa ja Valgevene e-residendid kõrgendatud tähelepanu alla. Järgnevatel kuudel osundame nendele erilist tähelepanu, järgime tähelepanelikumalt nende tegemisi ning vajadusel ka sekkume ehk tunnistame isikute e-residentsuse kehtetuks,” toonitas Jaani.

4 kommentaari
 1. Ohoo 1 nädal ago
  Reply

  Eesti võiks tegeleda oma riigi probleemidega. Valgevene on olnud alati rahulik riik aga sinna oli ka vaja segaja saata. Valgevenes on rahulik ja jõtke see riik rahule. Ukrainas oli ka rahulik kui valitses Janukovits aga põrast verist ja ebaseaduslikku võimuvahetust tulid võimule inimesed kes hakkasid Ukrainas elavaid venelasi tapma ja keelati neil rääkida oma emakeeles.Tõelised tapatalgud algasi siis kui hakati välaspoolt ässitama. Peategelane oli Biden kes lasi Süüriat pommitama ja siis asus Venemaa kallale. Ukraina on talle vaid vahend Venemaa nõrgestamiseks. Küllap ta mõistis et Venemaa läheb oma inimestele appi ja Ukraina ähvardas Venemaad aatomipommiga ja kui see pole päris valmis siis küll Biden aitab.

 2. Nii 1 nädal ago
  Reply

  Kõige alatumad on sanktsioonid mis puudutavad rahvast kes pole milleski süüdi. Aga kui paljud inimesed surevad notmesugustesse haigustesse sest ei anta raha teadlastele uuringuteka. Pole paljusid ravimeid ja arstid saavad vaid leevendada haigusi. Brüsseli tegelastel pole aega nad koostavad sanktsioone mis tästab veelgi rahvaste suremust ja mõtlevad välja stsenaariume saatmaks mõnedesse riikidesse segajaid. Ega elu liidus olles pole paremaks läinud, kõik oleneb valitsusest.

 3. Eve 6 päeva ago
  Reply

  Taevas tule appi ega ometi Eestis pole hakanud tegutsema ekstremistid nagu Ukrainasö

 4. Tõnis 5 päeva ago
  Reply

  Ja räägime inimõiguste jalge alla tallamisest

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.