Ratas rääkis Briti parlamendi liikmetega Ukraina toetamisest

Ratas rääkis Briti parlamendi liikmetega Ukraina toetamisest: Foto: Erik Peinar, Riigikogu kantselei

Riigikogu esimees Jüri Ratas rääkis tänasel kohtumisel Briti parlamendi alamkoja liikme leiboristide partei juhi Keir Starmeriga  ja varikaitseminister John Healeyga Venemaa agressiooni vastu võitleva Ukraina abistamisest ning sõjapõgenikele abi andmisest.

Ratase sõnul on Eestil ja Ühendkuningriigil tihedad ja tugevad sidemed, mis on kestnud pikka aega. Ta tänas Ühendkuningriike panuse eest Balti õhuruumi turvamisel. „Praegu peame aga tegutsema veelgi ühtsemalt, et toetada Ukrainat,“ ütles Ratas. „Maailm on lühikese ajaga palju muutunud ja mitmed riigid on teinud ka ajaloolisi otsuseid Ukrainale sõjalise abi andmisel või sanktsioonide jõustamisel.“

Rääkides kontaktidest Ukraina parlamendi liikmetega ja sellest, mida teised riigid saaksid Ukraina heaks teha, tõi Ratas esile ukrainlaste poolt rõhutatud lennukeelutsooni kehtestamise vajaduse.

Pooled nentisid, et Venemaa sõjaline agressioon Ukraina vastu avaldab märgatavat mõju kogu Euroopale. Sellega seoses kõneldi kohtumisel lähemalt energiajulgeolekust ja küberkaitsest.

Riigikogu esimees märkis, et Ukrainas toimuv puudutab paljusid Eesti elanikke, nende lähedasi ja tuttavaid isiklikult. „Oluline on, et kõik inimesed, olenemata rahvusest või emakeelest, jääksid rahulikuks ja seisaksid koos – ühiskonnana ja rahvana,“ ütles ta.

Ratase sõnul toetab Eesti Ukrainat ja Ukraina rahvast, aitab Ukrainat nii kahepoolselt kui ka NATO, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö kaudu. Ukraina sõjapõgenikke aitavad nii Eesti inimesed kui ettevõtted. „Ukrainast pärit sõjapõgenikud põgenevad Putini režiimi kurjuse eest,“ rääkis Ratas. „Ukraina sõjapõgenikele on oluline pakkuda peavarju ja turvalist ööbimiskohta, kuni nad saavad koju tagasi pöörduda.“

7 kommentaari
 1. ei keegi 6 kuud ago
  Reply

  herr Ratasele tulevad mõnikord veidrad mõtted: lennukeelutsoon tähendab eskaleerumist, jõudmist IIInda maailmasõja künnisele, aga noh, tugitoolis istudes ja külaliste vastu viisakust ilmutades,´… juhtub

  • Kui Venemaa kasutab Ukrainas keemiarelva, siis sekkub NATO 6 kuud ago

   Poola president Andrzej Duda ütles, et kui Venemaa kasutab Ukrainas keemiarelva, siis on võimalik NATO sekkumine sõtta.

   Poola presidendi väitel pole välistatud, et Venemaa kasutab Ukrainas keemiarelva, kuna sõja käik pole kulgenud nagu algselt plaanitud, vahendab BBC.

   Duda ütles intervjuus BBC-le, et kui temalt küsida, mida Vene president Vladimir Putin võib järgmiseks teha, siis tema vastus on, et mida iganes, kuna ta on raskes olukorras.

   Lääneriigid on Venemaale kehtestanud karmid sanktsioonid, mille tõttu kannatab Vene majandus. Venemaal on käimas sõjavastased meeleavaldused, mille käigus on kinni võetud tuhandeid inimesi.

 2. Soo 6 kuud ago
  Reply

  Ja mis meie riik sellest kasu saab. Suurbritannia pole teinud midagi et Rahu sõlmitaks, vastupidi ässutab vihavaenu.

 3. Oma rahva heaolu on kindlustatud, 6 kuud ago
  Reply

  näiteks riigikogu liiget Repinskit on toetatud igakuiselt kuupalga ulatuses, kuigi ta riigikogu töös ei osale, lisaks veel eluaseme ja muude hüvitised.
  Samuti ei saa lugeda olematuks talle eraldatud 800 000 eurost maaelutoetust.

 4. Jevdokia 6 kuud ago
  Reply

  Kõik Ukrainat armastavad venelased peaksid peaksid kolima tagasi oma ajaloolisele kodumaale,
  see võtaks kremli rahuvalvetuvidelt võimaluse ja kohustuse neid kaitsma minna.

 5. Püha Jura 6 kuud ago
  Reply

  paneb jälle soolot?
  Pärast kesk nutab lahinal kui hirmsasti on liitlaste hulgas segadust külvatud.

 6. ei keegi 5 kuud ago
  Reply

  nüüd lõpuks jõudis ka mister Karis järeldusele, et “lennukeelutsoon eskaleeriks”; veel mainis ta et neil seal (Riigikogus) on lihtne sellist otsust teha, sest nemad ei vastuta; lisaksin, et herr Ratase vastavad mõttemõlgutused siin viivad juba iseenesest mõtte populismile ja seda teemal, mis on naljast kaugel. Loe ka18.03.2022 ERR-i uudist “Karis: Ukraina lennukeelutsooni kehtestamine võiks sõda eskaleerida.”

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.