Liimets: Eesti on võtnud juhtrolli meediavabaduse kaitsmisel maailmas

Eva-Maria Liimets Foto: Välisministeerium

Välisminister Eva-Maria Liimetsa sõnul on Eesti tõus ühenduse Piirideta Reporterid (RSF) ajakirjandusvabaduse indeksis suurepärane uudis ja suur tunnustus Eesti ajakirjanikele, inimestele ja kogu riigile.

“Eesti on võtnud juhtrolli meediavabaduse kaitsmisel maailmas. Selle konkreetseks väljenduseks oli Eesti korraldatud globaalne meediavabaduse konverents veebruaris, kus tegime tihedat koostööd ka Piirideta Reporteritega,” lausus minister ja lisas, et Eesti jaoks on oluline võidelda ka Venemaa infosõjaga Ukraina vastu.

Tallinnas toimunud globaalsel meediavabaduse konverentsil esinenud Nobeli rahupreemia laureaat Dmitri Muratov rääkis vaba meedia üha ahtamatest võimalustest Venemaal tegutsemiseks. “Täpselt kaks nädalat hiljem alustas Venemaa täiemahulist sõda Ukraina vastu, olles pika aja jooksul püüdnud propaganda ja valeinformatsiooni levitamise ning mitmesuguste hübriidsõja elementidega endale selleks soodsat pinnast luua,” ütles minister. Tema sõnul kasutatakse meediat samuti selleks, et varjata ja moonutada tõde Venemaal sõjakoledustest ja inimsusevastastest kuritegudest Ukrainas. “Näiteks on sõja nimetamine sõjaks meedias keelatud,” märkis Liimets.

Venemaa sõja tõttu Ukrainas on hukkunud mitmed ajakirjanikud, kes oma elu hinnaga teavitasid maailma Venemaa inimsusevastastest kuritegudest Ukraina rahva vastu. Ajakirjanikel on väga oluline roll ka Venemaa tegevuse dokumenteerimisel kohtumenetlusteks, näiteks Rahvusvahelise Kriminaalkohtu poolt. Ühenduse Piirideta Reporterid andmetel on Ukrainas alates 24. veebruarist hukkunud seitse ja saanud viga 11 reporterit.

Eesti tõusis teisipäeval ühenduse Piirideta Reporterid (RSF) avaldatud 180 riiki hõlmavas ajakirjandusvabaduse indeksis maailmas neljandale kohale. Eelmisel aastal oli Eesti 15. kohal.

4 kommentaari
 1. Sergei. 5 päeva ago
  Reply

  Pole teil mingit meediavabadust. Kõik on järele proovitud, kontrollitud. Kogu Eesti meedia impeeriumi poole oli kunagi pöördutud. Inimesed saavad pigem solki kaela, kui abi – veelgi enam- kui sul on kõik tõendatud ( tõendunud) – paberil nii, et ka siilile selge. Mis meediavabadus-ka siin: kui kommenteerin ja see lause näit: Ukraina Parašenko kanalis demonstreeriti kuidas ukrainlased BUK kompleksidega rindele tormasid, Mõned päevad hiljem Malaisia lennuk tuli alla. tänini pole küsitud, kuhu BUK-id kiirustasid.

 2. Jane 5 päeva ago
  Reply

  Ärge ajage naerma. Ma vaatan st Liimets on võtnud juhtrolli Kesknädalas mis oli kunagi tore ajaleht. Nüüd enam ajalehte ei ole ja on vaid arvutis aga siin võtavad harva sõna tublid keskerkondlased kes hoolivad meie riigist ja ei aja suust välja sellist loba nagu Liimets. Sellist välisministrit küll poleks tahtnud kes mitte midagi kasu ei too meie riigile ja lobiseb asjadest mis maailmas midagi ei muuda.

 3. ära uduta jane liimets 4 päeva ago
  Reply

  Ei usu ma mingitesse tublidesse keskidesse. Eesti ei võta milleski juhtrolli, see näidatakse talle kätte.

 4. Eeva-Mariia 2 sekundit ago
  Reply

  valetab taas nagu keskbandiidile kohane. Proovid kirjutada tõde, toimetus ei avalda – teema olevat tundlik ja oodata võib kohtussekaevat.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.