Kultuurikomisjoni avalikul istungil on fookuses kõrghariduse rahastamine

Klassituba. Foto allikas: AdobeStock

Riigikogu kultuurikomisjon keskendub täna kell 14 algaval avalikul istungil kõrghariduse rahastamise võimalustele ja erinevate rahastamisvalikute mõjudele.

Kultuurikomisjoni esimees Aadu Must ütles, et Eesti kõrghariduse jätkusuutlikkus on hädavajalik, kuid milline rahastusviis on selle tagamiseks parim, vajab alles läbikaalumist. „Haridus peab olema kvaliteetne ja kättesaadav, aga tuleb põhjalikult läbi mõelda, kuidas neid eesmärke pikemas vaates tagada. Tänasel istungil soovime saada ülevaate erinevate rahastusmudelite mõjust neid lähemalt uurinud spetsialistidelt ning vaagida, kas praegust kõrghariduse rahastamise süsteemi peaks muutma,“ lausus Must.

Istungil annab Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk ülevaate ülikooli analüüsist „Kõrghariduse rahastusmudelid ja nende muutmise võimalikud mõjud“ ning Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane tutvustab uuringut kõrghariduse rahastamise kolme alternatiivse stsenaariumi mõjust riigi kuludele ja kõrgkooli tuludele. Arenguseire Keskus on välja töötanud ka kõrghariduse rahastamise kalkulaatori, mille abil saab hinnata erinevate rahastamisvalikute mõju Eesti kõrgharidussüsteemile.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna annab ülevaate ministeeriumi tegevustest kõrghariduse rahastamise osas ning tagasisidet rahastusmudelite analüüsile ja rahastamise stsenaariumidele.

Istungil osalevad ka Rektorite Nõukogu juhatuse esimees ja Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja, Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser; Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu esimees ja Eesti Lennuakadeemia rektor Koit Kaskel, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mait Rungi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend; Eesti Üliõpilaskondade Liidu juht Marcus Ehasoo, Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov, Haridus- ja Teadusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler Renno Veinthal, ministri nõunik Mario Kadastik ning Eesti Tööandjate Keskliidu analüütik-nõunik Raul Aron.

Riigikogu konverentsisaalis toimuvat avalikku istungit saab jälgida ka veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.
(NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega.)

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.