Jaanus Karilaid: Reformierakonnal on veel aega eelnõuga liituda

Õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ei kaota perehüvitiste seaduse muudatuste eelnõu läbiminekusse usku ja leiab, et Reformierakonnal on veel aega eelnõuga liituda.

„Neli erakonda on selle eelnõuga liitunud. Kõik on lubanud selle kiiret ja selget menetlemist. Pean lugu kõikidest erakondadest ja eriti nendest, kes on andnud lubaduse antud eelnõu puhul minna eduka lõpuni. Eesti rahvuse püsimine läbi aegade on antud eelnõu kõige ühendavam telg,” ütles Jaanus Karilaid BNSile. Küsimusele, kas Keskerakond usub kompromissi saavutamisele Reformierakonnaga, vastas Karilaid, et Reformierakond ise soovib lastetoetuste tõusu. „Igal pool hetkel rõhutavad. Neil on veel aega liituda, erakorraline aeg nõuabki erakordseid meetmeid,” sõnas Karilaid.

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esmaspäeval esimesele lugemisele perehüvitiste seaduse muudatused, mis tekitasid möödunud nädalal võimuliidu partnerite Keskerakonna ja Reformierakonna vahel paksu pahandust. Peale Reformierakonna kõigi teiste fraktsioonide esindajate toetuse pälvinud perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõuga soovitakse märkimisväärselt tõsta lastetoetusi.

Eelnõu seletuskirja järgi tõuseks seaduse kehtima hakkamisel esimese ja teise lapse lapsetoetus 100 euroni eelneva 60 euro asemel ehk samale tasemele, nagu on lapsetoetus kolmandale ja enamatele lastele. Edaspidi oleks lapsetoetus võrdselt iga lapse eest 100 eurot kuus.

Samuti on eelnõu järgi plaanis tõsta kolme- kuni kuuelapseliste perede lasterikka pere toetust 700 euroni kalendrikuus varasema 300 euro asemel ning seitsme- ja enamalapseliste perede lasterikka pere toetust 900 euroni varasema 400 euro asemel. Selleks, et lasterikka pere toetus oleks jätkuvalt proportsionaalne elatustaseme tõusuga ning toetuse suurust ei peaks igal aastal muutma, indekseeritaks toetus iga kalendriaasta 1. aprilliks indeksiga. Indeksi väärtus sõltuks 20 protsendi ulatuses tarbijahinnaindeksi aastasest kasvust ja 80 protsendi ulatuses sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastasest kasvust.

Sotsiaalkomisjon otsustas saata eelnõu riigikogu täiskogusse esimesele lugemisele 30. mail ettepanekuga eelnõu esimene lugemine lõpetada. Toetused saaksid tõusta veebruaris.

2 kommentaari
  1. ? 5 päeva ago
    Reply

    KELLE ARVELT ?

  2. Nii 4 päeva ago
    Reply

    Küll võib raske olla koostööd teha reformierakondlastega kes pole kunagi hoolinud meie rahva heaolust ja võimule on saanud nad lükates kõrvale keskerakondlasi valesüüdistustega kes neol teel võimule ees olid. Ega nüüdki saadi võimule tänu sellele et Ratasele mõeldi välja korruptsioonisüüdistus millest tal aimugi polnud ja tal oli valida kas au ja kuulsus ühinedes Reformierakonnaga või Savisaare saatus. Nii arvan mina.Eks nüüd pole ehk vaja enam valesüüdistusi välja mõelda sest võim on käes ja võib pühenduda vihavaenu õhutamisele Venemaa vastu Tore kui Liimets ka nendega ühineks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.