Kristian Jaani soovib jätkata siseturvalisuse arendamist poliitikast väljaspool

Kristian Jaani

Endine siseminister ja politseiprefekt Kristian Jaani lahkub poliitikast sooviga jätkata vahetut ning aktiivset tööd siseturvalisuse valdkonnas.

Jaani selgitas, et tema eesmärk on olnud kogu aeg pühenduda siseturvalisuse valdkonnale – et turvaline oleks kõigil Eestimaa inimestel ja väärtustatud oleksid need, kes seda tagada aitavad. „Olen ministrina saanud võrratu kogemuse panustada valdkonda, mis mulle niivõrd südamelähedane. Erinevate kriiside kestel olen saanud näha siseturvalisuse valdkonda läbi väga erinevate nurkade. See kõik on olnud suur väljakutse, aga ka võimalus. Tänan Keskerakonna esimeest Jüri Ratast ja kogu erakonda selle usalduse eest,“ ütles ta.

Ta tänas ka kõiki teisi, kellega tehti 15 kuu jooksul olulisi otsuseid – Vabariigi Valitsuse ja Riigikogu liikmed, Siseministeerium, siseturvalisuse asutused ja paljud teised. Jaani sõnas, et kuna soovib jätkata vahetult ja aktiivselt siseturvalisuse valdkonnas edasi ametnikuna, lahkub ta poliitikast ega jätka seetõttu ka erakonna liikmena.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tänas Jaanit tehtud töö eest valitsuses. “Kristian Jaani seisis tugevalt oma valdkonna eest, mitte ainult võideldes kärbete vastu ministeeriumi haldusalas, aga suutes ära teha ka vajalikud palgatõusud politseinikele ja päästjatele,” rõhutas Keskerakonna esimees.

Samuti väärivad tema sõnul äramärkimist idapiiri ehituse kiirendamine ja tsiviilkaitse arendamine. “Jaani on professionaal, kelle töö ministrina oli kahtlemata sisukas ja hinnatud nii erakonna kui ka valdkonna inimeste poolt. Mõistan tema soovi jätkata seal, kus pooleli jäi ja panustada me riigi julgeolekusse edaspidigi ka poliitikast väljaspool,” ütles Ratas.

5 kommentaari
 1. Mis toimub? 2 nädalat ago
  Reply

  Euroopa elektribörsi on kiidetud, kuna vaba turg toimib ja pakub kõigile parimat hinda. Praktikas on aga naaberriikides Eestis ja Soomes pea 100-kordne hinnavahe. Päeva keskmine elektri hind on Soomes 18 eurot MWh, Eestis 111 eurot MWh. Vahe on 6-kordne Soome kasuks.

  Kui arvestada, et elatustase on Soomes 3-4 korda kõrgem kui Eestis, siis on elekter reaalsuses Eesti inimeste jaoks veel kordades kallim.

  • USA allikas: 1 nädal ago

   Vabatahtlik kirjutab, et tal oli 2 tundi tulevahetust, ja hiljem selgus, et see oli Ukraina enda eriüksus. „See on uskumatu, mis siin toimub,” märgib ta, „kui see poleks … vastu (ilmselt mõeldakse Venemaad- toim.), siis ma hoiaks sellest jamast kaugele.”

   Vabatahtlik kirjutab, et ta on käinud igal pool üle Ukraina ja niimoodi jätkates ning oma ressursse kasutades ei suudeta seda sõda mingil moel võita. „See on täielik raiskamine,” kirjutab ta.

   Vabatahtlik märgib, et meedia kajastab ainult ühte poolt. „Mina olen aga siin. Ma näen, mis tegelikult toimub. Sildu lastakse õhku, kui omad on veel teisel pool, üksuste vahel puudub side, kogu aeg tulistatakse omasid,” kirjeldab vabatahtlik, „just kaotasin ühe Briti snaipri, kes oli teel oma positsioonile, aga lasti õhku Ukraina BTR poolt, kuna keegi ei andnud teada, et ta läheb.”

   „Nad räägivad, et meil on toetus, siis tehakse kolm lasku ja minnakse minema,” jätkab vabatahtlik, „nad panevad mehe, kes pole kunagi granaadiheitjat kasutanud ja siis ütlevad, et see on meie kaudtule toetus, öösel 1,2 kilomeetri kaugusel. Ma ei mõtle seda välja. See on täielik jama, mis siin toimub.”

 2. no muidugist... 1 nädal ago
  Reply

  ..panustage sisejulgeolekule. Ei tea küll kuidas rahumeelsed meeleavaldajad seda siseturvalisust ohustasid, kui täitsite Kallase käsku ja ajasite inimestele täisrelvis politsei kaela. Suureks ohuks olid niisiis tšellomängija ja pleku taguja, koroona eriti ohtlik ei olnud kui inimesed aedadega hunnikusse ajasite. Ja siis see autodega meeleavaldus, kus juba ka koerad välja tõite, autokumme purema või. Ikka inimeste vastu ja liiklemiskorra tagamise asemel, tekitasite ise kaose. Ilmselt ka siin täitsite selle kurja nõia Kallase käske. Samas oli ikka tõsine anekdoot teie 9 mai “dialoogipolitsei”. Nii, et Eesti riigile vaenulike putinistide puhul kasutame dialoogi, oma põlisrahva vastu koeri ja vägivalda. Tõsiselt õnnitlen ja ei pea teid küll sobilikuks ohutuse tagajaks, vaid pesuehtsaks miilitsaks, keda on Moskva tänavad kubinal täis kui keegi veel julgeb protestida.

  • Minister täitis REformi käsku 1 nädal ago

   Rohelised nõuavad inimkonna vähendamist. Tema traumeeris eestlasi ja oli sellega vinge koerajuht!
   Paljud surevad nüüd südamehaigustesse.

 3. to autor ja rohelised 1 nädal ago
  Reply

  Inimkonda saab vähendada ainult sigivuse vähendamise teel. Et majandus kestaks, tuleb see täiesti ümber muuta.Plaanimajandus tagasi tuua ja oh kui palju peavad inimesed muutuma.!!!
  hr.Jaanilt küsiks aga ,et kuipalju filosoofiat, teolooiat või normatiiveetikat ta lugenud on, uuemat mõtlen, sest nille abil ta seda sisejulgeolkut muidu korrastada mtleb?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.