Tallinn ei toeta energiatoetuse rakendamist sarnaselt eelmise aastaga

Betina Beškina

Tallinna abilinnapea Betina Beškina pöördus rahandusministeerium poole, kuna linn ei toeta samasuguse vajaduspõhiste energiatoetusteskeemi rakendamist, kui eelmisel kütteperioodil, kuna see tõi kaasa väga suure halduskoormuse kohalikele omavalitsustele ning Tallinn tegeleb endiselt taotluste menetlemisega. 

Ühtlasi soovib linn omavalitsuste aegsamat kaasamist toetuse välja töötamise protsessi. “Nii nagu eelmisel korral 2021. aasta sügisel, oleme ka seekord saanud ennekõike ajakirjanduse vahendusel lugeda, millised lahenduskäigud energiakriisiga seoses võiksid realiseeruda, näiteks niinimetatud sotsiaalne elekter. Palume, et erinevalt eelmisest korrast saaksime info otse vastutavalt ministeeriumilt ning oleksime meetme planeerimisse aegsasti kaasatud, kui näete toetusmeetmete rakendamisel ka seekord rolli kohalikel omavalitsustel,” toonitas Beškina kirjas riigihalduse ministri ülesannetes rahandusminister Keit Pentus-Rosimannusele.

Eelmisel sügistalvel rakendatud toetusskeemi linn ei toeta, kuna see oli lisaks suurele halduskoormusele ka oma tingimustelt keerukas nii inimestele kui korteriühistutele. Tallinna linnas tegeletakse abilinnapea sõnul ka jätkuvalt, kuni augustini, energiatoetuse viimaste esitatud taotluste menetlemisega.

“Kokku on esitatud taotlusi suurusjärgus 40 000 ja nende taotluste menetlemiseks oleme ajutiselt juurde palganud ligikaudu 30 töötajat kuid lisaks nendele panustab toetusmeetme toimimisse igapäevaselt veel vähemalt sama palju spetsialiste linnaosavalitsustes ning Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis. Toetuse maksmiseks on seni väljamakseid tehtud summas 4,6 miljonit eurot ning menetluskuludeks – töötajate palk, halduskulud – on kulunud ligi 360 000 eurot,” tõi Beškina välja.

5 kommentaari
 1. Tubli 3 nädalat ago
  Reply

  Tubli

 2. Polegi 3 nädalat ago
  Reply

  vaja palju inimesi tööle rakendada. Meil ju maksuametis teada, palju keegi makse maksab ja teenib. Seega tuleb määrata alampiir, alla mille saavad toetust. Ning võrdeliselt selleni ulatuvalt. Nt kui alampiir on 600€ inimese kohta ja iga 100€ pealt tuleb tagasimakse 50%, siis 450€ pinssi saav inimene peaks saama hüvitist 0,5(600-450) = 75€ kuus. Üle 600€ saaja hüvitist ei saa.
  Arvud võivad olla teised, kuid põhimõte on paigas ja raal arvutab igale näole hüvitise sekundiga välja. Vaja läheb ainult 1 inimest raali taga. Petina seda ei tea.

 3. Uskmatu-Toomas 3 nädalat ago
  Reply

  Meie “iti riigis” on kõik väga keeruline !

 4. Nii 3 nädalat ago
  Reply

  Tuleb lõpetada teiste riikide abistamine, las seda teevad rikkad riigid eriti USA ja siis jätkub raha meie inimeste jaoks-

 5. Soo 3 nädalat ago
  Reply

  Hea et Tallinnas pole kõige hullema erakonna Reformierakonna võim aga eks nad riigis võimul olles segavad tööd ja karta on et hakkab tööle reformi tagatuba kus mitmed poliitikud saavad raha valesüüdistuste vorpimise eest.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.