Marek Kullamägi valiti Alutaguse vallavolikogu esimeheks

Marek Kullamägi

Alutaguse vallavolikogu valis uueks esimeheks Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhi Marek Kullamäe, kes asub ametisse 1. septembril.

“Viis aastat tagasi omavalitsuste haldusreformi käigus moodustatud Alutaguse vald on kasvuraskused ületanud ja volikogus tunnetan üksmeelt piirkonna käekäigu eest hea seista,” lausub Marek Kullamägi. “Alutaguse on kõige ürgsema metsaga piirkond Eestis ja kindlasti tuleb meil üheskoos pingutada selle säilimise eest. Viimastel aastatel on tehtud märkimisväärseid investeeringuid Peipsi järve põhjakaldale, millest on kujunemas nõutud turismipiirkond. Leian, et Alutaguse vallal on palju potentsiaali, mida tuleks veelgi paremini ära kasutada.”

Kullamägi sõnul tuleb volikogul kiiremas korras tegeleda kolme peamise küsimusega, milleks on koolivõrgu korrastamine, kõrgete energiahindade kompenseerimine ja Euroopa Liidu Õiglase ülemineku fondi vahendite sobiv kasutamine.

“Alutaguse lastel peab olema võimalus saada kodu lähedal tänapäevastele nõuetele vastavat haridust,” kinnitab Marek Kullamägi. “Ülikõrge inflatsioon ja järjest kasvavad kodukulud mõjutavad kõikide Eestimaa perede toimetulekut. Vabariigi Valitsus kavandab toetusi ainult eratarbijatele, volikogus peame hea seisma, et ka ettevõtted saaksid praeguses olukorras hakkama. Kaalukausil on töökohad ja Alutaguse valla tulevik. Samuti peame võimalikult hästi valmistuma Õiglase ülemineku fondi toetuste kasutamiseks ning leidma sobivad projektid, mis aitavad edendada just kohalikku elu.”

1 Kommentaar
  1. Tähts teada 4 kuud ago
    Reply

    Ah soo…

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.