Jaanus Karilaid: Kaja Kallas on Estonia laevahuku uurimise väljasuretanud

Pildil Estonial hukkunute mälestusmärk Tallinnas "Katkenud liin" Foto: Scanpix

Vabariigi Valitsus eesotsas peaminister Kaja Kallasega ei ole huvitatud parvlaev Estonia huku lõppraportist ja on kahetsusväärsel kombel uurimise väljasuretanud, ütleb Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

“Ohutusjuurdluse Keskuse kui uurimise peavastutaja töö jõudmaks lõppraportini on tehtud sisuliselt võimatuks. Tänaseks on lõppenud enamuse uurimisgrupi liikmete töölepingud ja nende pikendamisest on keeldutud hoolimata sellest, et raha on eelarves olemas. Toimub teadlik venitamine ja uurimise takistamine,” nendib Jaanus Karilaid. “Kui Eesti riigil on soov jõuda uute järeldusteni, peab Vabariigi Valitsus eraldama uurimise lõpule viimiseks reservfondist 5,25 miljonit eurot. Sel juhul saab merepõhjast Tallinna tuua Estonia rambi ja muud elemendid, mida Ohutusjuurdluse Keskus vajab.”

Jaanus Karilaiu sõnul oli Jüri Ratase juhitud valitsuse poolt vastu võetud otsus tulenevalt uutest asjaoludest käivitada Eesti riigi juhtimisel Estonia huku uus uurimine ainuõige otsus, et tagada hukkunute lähedastele hingerahu ja saada tekkinud küsimustele täpsemad vastused. “Eelmisel aastal eraldas Vabariigi Valitsus Estonia vraki täiendavaks uurimiseks kolm miljonit eurot. Olukorras, kus nii Eesti kui ka Rootsi riik on uurimisse rahaliselt märkimisväärselt panustanud, tekitab Kaja Kallase tegevusetus küsimuse – kelle huvides tegutsetakse? Sellega kaotab tänane valitsus usaldusväärsust ja tekitab lisapingeid. Lõppraportist on puudu 5 miljonit eurot ja poliitiline tahe. Tõde peab tulema päevavalgele,” kinnitab Jaanus Karilaid.

7 kommentaari
 1. Svärje böggert 2 aastat ago
  Reply

  Rootsi on otsustanud.

 2. Ilmselt 2 aastat ago
  Reply

  Laar ja Kallas on ühe mütsi all. Panete tähele , et Laar sobib Eesti pangas tähtsaks olema aga vait kui sukk – praeguse poliitilise olukorra kohta EV valitsuses, lisaks Ukraina sõja kohta , Estonia kohta ja ka ikkagi siiani avalikustamata aruande kohta – kus käsitleti Kalllase dollarikurssi või ka pastor Meri loo küsimuses….
  Kõiges on ta vait , või on ta mumifitseerunud ?

 3. Soo 2 aastat ago
  Reply

  Peaministrit huvitab vaid Venemaa-vastane tegevus ja pugrmine Brüsseli tegelaste ja Bideni ees kes annavad tapariistu et sõda mitte ära ei lõpeks ja et Biden saaks Ukrainalt mida ta tahab.

 4. Jurakas 2 aastat ago
  Reply

  Mitte einult Estonia uputamise uurimise.
  Ta on välja suretanud ka Vene maffia rahapesu uurimise nn. Lääne pankades.
  Ta on välja suretanud Sadama uurimise.
  .
  Ju siis tal peas müts põleb!

 5. Sergei. 2 aastat ago
  Reply

  Naiivne rahvas- loodate objektiivset uurimist
  Kirjeldan enda vastu teostatud kaht kohtufarssi. Menetlusreeglid menetlusreegliteks ja põhiõigusi nagunii ei järgita.
  ,aga labane kriminaalne võltsimine mingi vana maksegraafik uuema a .arvuga lepinguks, olematud tundmatud kirjakandjad ja lõpuks kohtunik irvitas naerul : Presidendile kirjutasid kah. Kapo töllerdised krim asja algatamise asemel mõnitasid ja mõjutasid nii oma kabinetis, kui ka minu omas kodus. ÜRO inimõiguste komisjon viskas Genfist asja tagasi
  Teine. Kirjas kokku lepitakse miinimum hinnas , turu hinna tõustes kujuneb hind turu hinnale
  Kohtunik kirjutab kohtu otsuses : müük miinimum hinnaga
  EIK ei võtnud antud asja menetlusse.
  ELAME FAŠISTLIKUS SÜSTEEMIS- KUS ÜHEPOLAARNE POLIITIKA – LÕPUTU FARSS kaabakad kaitse all.

 6. Nojah 2 aastat ago
  Reply

  Kaja Kallas ei tegutse kellegi huvides ja eriti mitte meie riigi huvides. ta on näide sellest milline peaminister ei peaks olema.

 7. Jah. 2 aastat ago
  Reply

  Nüüd Kaja kallas leiab et Jüri Ratas pettis oma naist tantsides. Ei tea kas tal on kade meel või et ise tantsida ei oska. Tema mees peaks hoopis armukade olema kuna Kaja on kolmas kord abielus ja on varem kogenud kõike seda mis praegusega intiimselt toimub. Aga Raras on tubli ja tahtejõuline mees ja õppis hästi tantsima. Kõik mis Ratas on sisepoliitikas teinud head sellest ei oska K.Kallas unistadagi ja ega tahagi teha, kargleb niisama ringi ja ajab tühja tuult taga.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.