Eestimaa Aasta Pere konkursi võitis üheksa lapsega perekond Põlvamaalt

Aasta pere 2022

Eesti Keskerakonna naisteühenduse KENA poolt korraldatud konkursi Eestimaa Aasta Pere võitis üheksalapseline perekond Avarmaa Põlvamaalt. Ema Malle ja isa Alar Avarmaa on üles kasvatanud ning veel kasvatamas üheksat last – 4 tütart ja 5 poega – ning sirgumas on ka 10 lapselast.

Malle Avarmaa on lõpetanud Räpina Aianduskooli tekstiilkäsitöö ja maastikuehituse erialal, jätkates kutsepedagoogika erialal õppimist Tallinna Ülikoolis. Lisaks on ta pikaajaline käsitööringide juhendaja ning lisaks järjepidevale täiendõppele on ta rajanud ka oma koju käsitöö õppekoja. Malle Avarmaa on juhendanud arvukalt Räpina, Ahja, Põlva, Linte ja Lasva kandi naiste käsitööringe. Ta naudib õpetamist ja õpilaste saavutusi. Praegu töötab Malle Avarmaa käsitööringide juhendamise kõrvalt ka Räpina Aianduskooli õpetajana. Alar Avarmaa on transpordiettevõtja, põllumees ja talupidaja.

KENA juhatus peab Aasta pere valimisel kõige olulisemaks, et lapsed kasvavad turvalises ja hoolivas keskkonnas ning neil oleks õnnelik lapsepõlv. See on neljas kord, kui KENA Aasta pere valib, varasemad tiitlid on läinud Valgamaale, Nõmmele ja Saaremaale.

1 Kommentaar
  1. Oh sa mait 4 päeva ago
    Reply

    «…Vilja Laanaru (Savisaar) on oma raamatus Jüri Pihli äraminekut hotelli “Viru” turvatöölt seletanud ühe turvapealikule õnnetult lõppenud kontaktiga, kus teine osapool oli kergete elukommetega soomlanna. Paarikest olevat filmitud mitte kõige sündsamas asendis. Seda tegevust, mida Pihl soomlannaga harrastas, ei peetud nõukogude miilitsatöötaja jaoks moraalseks. Lubja tänavas olevat kokku tulnud miilitsa parteiaktiiv, et arutada parteikaaslase amoraalset käitumist, kuna asi oli suure kella külge läinud. Moraali vastu eksinut ähvardas parteist väljaviskamine, kuna kommunistile ei peetud kohaseks lõbutseda kapitalistlikust riigist saabunud turistiga – ikkagi klassivaenlane! NLKP-st väljaviskamine tähendas ühtlasi ka seni edukalt kulgenud miilitsakarjäärile krahhi. Keegi parteiaktiivil kohalolnuist on jutustanud, et Pihl sulgenud end WC-sse ning ähvardanud maha lasta, kui ta kommunistlikust parteist välja visatakse…»

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.