Peeter Rahnel: kas peaminister näitab rahvale trääsa?

Pildil Peeter Rahnel/ELMO RIIG/SCANPIX

Peeter Rahnel, Mulgi vallavolinik, Keskerakond

Kuidas on küll võimalik, et inimesel, kes räägib, et tema elas lapsepõlves kitsikuses, ei ole kübetki empaatiavõimet vaesunud kaaskodanike suhtes? Riik peab nõrgemaid aitama ja selleks on vaja energia hinnad kõigile talutavaks teha.

Peaminister Kaja Kallas ütles 18. jaanuaril Riigikogu kõnetoolis järgmised sõnad: «Ma kinnitan teile, et valitsus ei jäta Eesti inimesi selle vapustusega üksi. Keegi ei pea valutama südant ega kaotama und energiaarvete pärast. Riik tuleb oma inimestele appi. Nii praegu kui ka pikemas plaanis. Meie inimeste ja ettevõtjate mure on riigi mure. Samal ajal seisame pikaajaliste lahenduste eest, et vähendada hinnašokke, tagada kõikide Eesti tootmisvõimsuste töökorras olek ning hoogustada uute tootmisvõimsuste turule tulekut.»

2010. aastal kirjutas Kaja Kallas oma blogis: «Tootmisettevõtetel mõjutab elektri hind kogu tootmistsükli hinda ja seetõttu väljendub lõpptoote hinnas. Kui elektri hind tõuseb 30 protsenti, siis ei saa ka näiteks leiva hinda kaua madalal hoida, sest muidu kasvavad tootmiskulud lihtsalt tuludest üle ja kahjumis ettevõte läheb varem või hiljem pankrotti. Kui ettevõte läheb pankrotti, siis kaotavad töötajad oma töökohad, mis omakorda suurendab tööpuudust. Kui meie ettevõtete tootmissisendid on kallid, siis ei ole nende poolt valmistatavad tooted võimelised konkureerima teistes riikides toodetud toodetega.»

KOGU SIIN tsiteeritud jutt tundub olevat ju täiesti mõistlik. Aga nüüd? Kohalikud omavalitsused on hädas, sest koolid, hooldekodud, spordisaalid, vee-ettevõtted ja muud sellised asutused vajavad elektrit ja kütet ning seda talutava hinnaga või siis vähemalt reaalseid toetusi nende eest tasumiseks. Kaja Kallas kinnitab nüüd, et suur­ettevõtteid ei toetata, ettevõtted tulgu ise toime, omavalitsustele pole eelarves ette nähtud mingitki reaalset toetust. Mis on temaga juhtunud?

Igas selleteemalises arutelus toob Kallas välja Putini agressiooni Ukraina anastamiseks ja sellest tuleneva julgeolekukriisi. Ta tõdeb, et riik ei suuda kõigile ettevõtjatele toetusi selles mahus maksta, et nad seda tunneksid. «Kui meil on teatud väga suured ettevõtted, kellel ei ole võib-olla väga palju töötajaid, siis võib-olla, nii nagu teistes riikides, et tuua seda nõudlust alla, on hoopis võib-olla mõistlikum see, et kõikide teiste ettevõtete huvides panevad mõned tootmised ennast mõneks ajaks kinni, et seda hinda tuua allapoole,» lausus Kallas.

Toetust saavad seega ainult ainult mikro- ja väikeettevõtjad. Kuidas aga saab peaminister nii küünilist juttu ajada? Selline toetustega nörritamine on lihtsalt alatu. Eestil on ju piisavalt laenuvõimet, et oma ettevõtteid toetada, kuid ta ei tee seda. Naaberriikide ettevõtteid toetavad nende valitsused, aga meie valitsus soovitab ettevõtjatel ja inimestel piltlikult öeldes näppu imeda.

Kas võltsvagaduse varjus valimisreklaamis sündsalt käsi kokku pannes näitab Kaja Kallas peidetult Eesti rahvale hoopis trääsa?

8 kommentaari
 1. KaKa uusõpetus 6 kuud ago
  Reply

  Kliimasõdalased andsid teada, et neil lubati küll meelt avaldada, aga neile ei toodud urineerimiseks ja kakamiseks kausse ning lülitati ööseks valgustus ja küte välja ja suleti uksed, mistõttu olid nad raskes olukorras.

 2. Hall ala normides ja seadustes. Eesti inimesed jagavad foorumites kogemusi ja unistusi loomadega seksimisest 6 kuud ago
  Reply

  Varsti ilmub mingi haige zoofiil välja ja nõuab oma armastuse kinnitamist võrdse kohtlemise printsiibil abielu tunnistamisel

 3. mannetus ja seadusetus 6 kuud ago
  Reply

  KAS EESTI SEADUSTESSE ON SISSE KIRJUTATUD ZOOFIILIA KEELAMINE ? KUI MITTE, TULEB SEDA KONKREETSELT KOHE TEHA. KARDETAVASTI VÕIVAD TEGELEDA SELLEGA NII TALUHOTELLID, nn.VARJUPAIGALAADSED JA ETAISIKUD LAENAVAD OMA LOOMI SELELS. VÄHEMALT TINGIMUSED ON LOODUD SEADUSETUSEGA JA KONTROLLITA.
  Praegu käib see loomapiinamise alla, sest ÜKSKI loom ei naudi seda, paljud sandistuvad ja surevad piinades.
  ARu saab sellest aga norm. mõistuse ja tundeeluga INIMENE, ZOOFIIL ON SAMASUGUNE EBARD KUI PEDOFIIL.
  Muideks, PALJUD ZOOFIILID ON KA PEDOFIILID – SEE ASI KÄIB SAGELI KÄSIKÄES.Juurdlustes ,paljuks neid on,tuleb seda fakti arvestada.LOOMAPIDAMISE JA NENDEGA TÖÖTAMISE, SUHTLEMISE KEELAMINE ON VAJA SEADUSTESSE KIRJUTADA, SAMUTI PEAB OLEMA AVALIK NIMEKIRI 80 a. KESTVUSEGA ISIKUTEST,KELLELE LOOMAPIDAMINE; TÖÖTAMINE KEELATUD JA NRILE TULEB KEELATA NIME MUUTMINE. MINGISUGUSE KONTROLLI ALLA PEAVAD JÄÄMA. TÄNA LOOM, HOMME LAPS.
  KUNA on nii ükskõik, kughu midagi panna, saab ju kasutada suurepäraseid seksvidinaid, mis tänapäeval välja mõeldud.

  • ei saa päris täpselt aru 6 kuud ago

   on olemas seadused :
   1.Abielu
   2.Kooselu
   3.Pereseadus
   Kõik ülejäänud on keelatud või esineb varjatud kujul.
   Esiteks tuleks lõpetada loomavabrikud ja seejärel varjupaigad ning loomade jäätmete osakonda suunata ….
   Saavad olla vaid nn.hotellid- kuhu saab looma jätta kui on vaja sõita mõneks ajaks ära või omanik satub haiglasse, surm jms.
   Vastasel juhul nagu eelmine kirjutis on, oleme järgmise probleemi ees- miks kahe riistaga ei või iseendaga abielluda või kooselu fikseerida ? = hiljem last kasvatades , nt. sugu on – pehmo.
   Ja nii aina loome uusi seadusi – huvitav sellist muret EnsV ajal polnud ? Kuidas nüüd sellises õitsvas vabamüürlaste kapitalismis on aina lollenev rahvas ja vajab pidevalt mingeid seadusi, mille üle pärast vaielda kohtutes ja enne ka muliseda ametkondades …
   Pool Eesti seadustest koos nende loojatega , oleks õige, saata jäätmejaama. On tekitatud nartssistide riik, lumehelbekesed oma copypaste idiootsustega.

 4. ebardlikkus 6 kuud ago
  Reply

  LOOMI NÜÜD KÜLL JÄÄTMETESSE SUUNATA EI TOHI – LOLLIKS LÄKSID VÕI?!
  LOOMAVABRIKUD ON KA FARMID. PAREM KUI NEID POLE. JÄÄTMETESSE IKKA EBARDID JA LOLLID SEADUSED. ,ALATUD ,KES LOOMADEL RIKASTUVAD NAGU PALJUD VARJUPAIGAD .JA HOTELLID.
  LOOM ON ALATI KÕIGE NÕRGEM JA ÕIGUSETUM, TEMA ELUL TRAMPIDA ON ALATU JA TÜLGASTAV, SAMUTI EBARDLIKKUS.

  • ... tead sa mis on loomade jäätmejaam 6 kuud ago

   see on meil riigis koht kus võib loomi hukata.

 5. to tead sa 6 kuud ago
  Reply

  EI OLE. SEE ON KOHT, KUHU ÕELATE “INIMESTE” HINGED SATUVAD – VASTAVASSE ENERGEETIKASSE,MIS NEID ÄRA TUNNEB JA ENDASSE TÕMBAB . JA SEAL NENDE HINGEDE RÄPAST ENERGEETIKAT KÄITLETAKSE KUI JÄÄTMEID. IGAVESTI.

 6. ? 6 kuud ago
  Reply

  Nagu ämblik käitleb .Ihhhh!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.