Taavi Aas: Vabariigi Valitsus suhtub ettevõtjatesse üleolevalt

Taavi Aas

Eesti Keskerakond ühineb Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Eesti Tööandjate Keskliidu ja 19 ettevõtlusorganisatsiooni pöördumisega, kus nõutakse Vabariigi Valitsuselt ajutisi toetusmeetmeid Eesti ettevõtetele kõrge elektrihinna hüvitamiseks, kinnitab endine majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

“Tegelikult on tänane valitsus ettevõtjate toetamisega kõvasti hiljaks jäänud – hinnakasvule ei suudeta pidurit tõmmata, ostujõud langeb, pankrotilaine on alanud ja järjest rohkem inimesi muserdab süvenev ebakindlus tuleviku ees,” ütleb Taavi Aas. “Võrreldes teiste riikide palju heldemate toetuspakettidega ei kannata Eesti omad mingit kriitikat. Praegune energiapoliitika seab meid võrreldes muu Euroopa riikidega ebavõrdsesse olukorda. Eeskuju leidmiseks ei olegi tarvis kaugele vaadata – Soome on otsustanud detsembrist aprillini elektri käibemaksu langetada 24 protsendilt 10-le. Riigi abikäsi aitab soomlastel kõige külmemal aastaajal kokku hoida sadu eurosid.”

Vabariigi Valitsus suhtub Taavi Aasa sõnul ettevõtjatesse üleolevalt ega vaevugi abipaketi osas pingutama. “Ettevõtlusminister tunnistas hiljutises arvamusloos avalikult, et enne, kui Eestis ei ole 70 000 töötut, siis valitsus ettevõtjate toetamist tõsiselt kaaluma ei hakka. Loen sellest mõtteavaldusest välja tugevat tahet keskenduda ettevõtete käigushoidmise asemel sotsiaaltoetuste maksmisele. Samal lainel on ka peaminister, kes on varasemalt soovitanud suurettevõtetel energiakriisi tingimustes tootmine peatada. Kummaline, et Reformierakond ei näe, kuidas hädas ettevõtted ja tulevane töötute armee on omavahel seotud,” arvustab Riigikogu liige.

“Hämmastav, et valitsus ei ole ikka veel aru saanud – meetmete ja leevenduste otsimisega on kiire, sest energiahinnad ministrite otsustamatuse taga ei oota ning arved laekuvad ettevõtjate postkastidesse iga kuu. Eestiski on gaasi, elektri ja toasooja käibemaksu ajutine alandamine jutuks olnud. Keskerakond soovis seda teha juba eelmise aasta lõpus, kui energiahinnad hakkasid kerkima nagu saiatainas. Aga kuna Reformierakond oli sellele siis otsustavalt vastu, tuli plaanist kahjuks loobuda. Praegu on Vabariigi Valitsus ainus, kes ei saa aru toetusmeetmete vajalikkusest,” räägib Taavi Aas.

5 kommentaari
 1. Nojah 2 nädalat ago
  Reply

  Ma tahaksin teada mida AnsAmsipi valitsus või Kaja Kallase valitsus on meoe riigi või rahva heaks midagi teinud. Mul ei tule küll midagi meelde aga mida on halvasti tehtud meenub küll.no ega siiski kõike ei teagi sest seda on palju.

  • Kaja on kaunis 2 nädalat ago

   Nigu sõjapirnsessile kohane

  • Toobal. 2 nädalat ago

   Kas poisikesed ei meeldi enam.

 2. üleolevus 2 nädalat ago
  Reply

  SOTS.TOETUSI JUST MAKSTA TULEBKI, KUNI POLE KORDA TEHTUD EUROOPALIKUD PENSIONID JA TEENUSTEVÕRGUSTIK, MIINIM.PALGAD JA UUED MAJAMDUSHARUD. SELLEKS ON VAJA MÕISTUST JA
  PLAANIMAJANDUST. KUNA SEDA POLE OLNUD ÜHELGI VALITSUSEL EGA PARTEIL ON ASJAD NAGU ON JA KÕIK LÄHEB ALLAMÄGE. SEE ONGI ÜLEOLEV SUHTUMINE INIMESTESSE.
  KAPITALISMIS VASTUTAB FIRMAOMANIK OMA TOIMETULEKU EEST.
  INIMESED EI JÄÄ TÖÖTUKS KUI PERSPEKTIIVI KAOTANUD MAJANDUSHARUDE ASEMELE LEITAKSE UUED. KOGU HALDUSSÜSTEEM KUJUNDATKASE ÜMBER ELUSÕBRALIKUKS.
  FIRMADE KAIFIMINE RAHADEGA EI AITA EI MEID EGA MAAILMA.KOgU RAHAMAJANDUS RAJANEB TOOTMISELE+TOOTMISELE =KASUM ÜKSKÕIK MIS HUNNAGA. TOODETAKSE ASJU JA TEENUSEID MIDA EI VAJATA VÕI VAJATA SEL MÄÄRAL, HAIBITAKSE ÜLES HINNAD. REOSTATAKSE PLANEETI JA TEKITATAKSE KIHISTUMISE LÄBI SÜGAVAT VAESUST VAID JUURDE.
  KUI EI LEITA ETTEOTSA INIMESI, KES MÕTLEVAD JA HOOLIVAD, OSKAVAD JA TAHAVAD OSATA, OLEME OMADEGA JÄNNIS. KOGU LÄÄNEILM
  KÄIB ALLA, SEST RAJAMAJANDUS ON SURMAHAIGE. TOIMUB POKAZUHHA.
  RAADIOST KUULSIN, KUIDAS K-JÄRVEL jm./eeskuju/ HAKATAKSE LAMMUTAMA EHITUSI, ET TÕSTA KINNISVARA HINDA !!! SAMAS ON INIMESI, KEL POLE KODU, KES EI JAKSA ÜÜRIDA EGA PANGAORJAKS HAKATA. AGA SINNA NAD TULLA EI SAA, SEST POLE TÖÖD. TEHKE SIIS MAJANDUSHARUD SEAL, KUS TÖÖD ON EGA ÄRGE TOOTKE ÜLELIIA,ÜLELIIA POLE AGA KuNAGI rahamajanduse meelest= KASUM PEAB OLEMA./toota võiks näit 20-40m2 moodulmajakesi puhutud savist või betoonist vms. nad peavad olema jõukohased osta igaühele-aga seda rahamajandus ei luba,robootika vajalikest robotitest, mis konkreetselt aitavad inimesi tööl kui kodus, isesõitvad autod või minisõidukid/TEHKE KOOSTÖÖD TEADLASTEGA.
  KUULSIN ÜHE KÕRVAGA , OLID NEED ÄKKI LIBAUUDISED? ET TEHNIKAÜLIK. TEADLASED OLEVAT AVSTANUD MEETODI PUUDEST PLASTMASSI TOOTMISEKS. SEE POLE OMETI TÕSI, IKKA LIBUUDISTE MOODI. AGA SELLISELT KÄITUB TEGELIKULT KOGU MEIE nn.TOOTMINE.
  TULEB TOOTA VAJALIKKU JA HEAD, TERVISLIKKU, TEKITAMATA SELLEGA KAHJU LOOMADELE, LOODUSELE, INIMESTELE, TERVISELE, ÕHULE, VETELE, MAALE. MITTE TOOTA ÜLELIIA, TOOTA ISE KÕIKE VAJALIKKU MÄÄRAL, MIS VAJA. JA KUI ISE KÕIKE POLE VÕIMALIK, SIIS ÜLEJÄÄGID MÜÜA, ET OSTA SISSE VAJALIK.

 3. Nohah 2 nädalat ago
  Reply

  Vabandan vigade pärast peab olema Ansipi, meie.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.