Riigikogu ei toetanud toiduainete käibemaksu alandamist

Riigikogu ei toetanud kolmapäeval Keskerakonna fraktsiooni esitatud eelnõu, millega oleks valitsusele tehtud ettepanek langetada toiduainete käibemaks 5-le protsendile.

Eelnõu eesmärgiks oli muuta toit ja tarbekaubad väiksema sissetulekuga inimestele kättesaadavamaks.

Otsuse poolt hääletas 18 ja selle vastu oli neli riigikogu liiget. Otsuse vastuvõtmiseks olnuks vaja vähemalt 51 häält.

5 kommentaari
 1. Valimegi EKRE 1 aasta ago
  Reply

  Elektri hinnast võetakse EKRE valitsedes välja CO2 kulu, mis moodustab hinnast umbes poole. Teiseks langetatakse kaevandamis- ja keskkonnatasusid, mis moodustab umbes poole allesjäänud hinnast. Lisaks lõpetab EKRE Eesti Energia kasumi kaudu riigieelarvesse raha kantimise, tagades endiselt firma finantsilise jätkusuutlikkuse, kuid nii, et elektrit müüakse tootmishinna ja kapitalikulu arvestades, mitte ülikasumit taotledes. Kõigi nende sammude astumise järel elektri hind langeb, mis omakorda vähendab ka hinnale lisanduvat käibemaksu. Lõpphind tarbijale saab olla taas 3 senti kWh, nii nagu see oli mõne aasta eest.
  EKRE-l on juba, mida ette näidata. 2019.–2021. aastal valitsuses olles andis rahandusminister Martin Helme Eesti Energiale korralduse peatada vanemate energiaplokkide lammutamine ning tagada meie tarbimisvajaduse katmiseks vähemalt 1000 MW tootmisvõimsust. Sellega hoiti ära tuhandete inimeste töötuks jäämine ja just tänu sellele korraldusele on meil praegu üldse elektrit.

 2. Nii 1 aasta ago
  Reply

  Muidugi mitte sest Riigikogus mitmeid hoolimatuid inimesi kes n rahul oma sissetulekutega ja ei hooli vaesematest inimestest. Eks reformierakondlased hääletasid vastu ja nende sõnakuulelikud kaaslased isamaalased ja sotsid ka.Isamaa erakond võiks küll võtta endale mõne teise nime sest meie riigi ja rahva heaks pole nad midagi teinud. Tuletage meelde meie inimeste jaoks rasket valitsemisaega kus hinnad eriti korterihinnad tõusid kõrgele aga pensione ega abirahasud ei tõstetud, tekkisid ka kodutud. Ainuke kes võiks olla isamaalastest Riigikogus on Seeder ja ainuke reformierakondlane võiks olla Siim Kallas kes kutsus valitsusse Edgar Savisaare kes tõstis pensione 30 protsenti ja elu läks paremaks ka teistes valdkondades. Kaks tarka meest suudavad palju aga omad laimasid teda ja võimule sai Ansip ja kõik veeres allamäge ja meie elatustase langes viimaste hulka.

 3. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Pole isamaalastel, reformierakondlastel ega sotsudel ka teeneid meie vabaduse saavutamisel.Riigikogus võiksid olla teadlased, keskerakondlased ja ekrelased ja siis oleks kindel et läheksud läbi kõik ettepanekud mis on kasulikud meie rahvale, mis tõstavad mie elatustaset.

 4. Ohoo 1 aasta ago
  Reply

  Aga need heale ettepanekule vastuhääletajad tublile ettepanekule on kohe poolt kui on vaja saata surmarelvi Ukrainasse selleks leidub ka raha. Soositakse Bideni tegevust mille tagajärjel sõda Ukrainas algas sest kui poleks hakatud välhaspoolt relvi andma poleks ka sõda sest kõik oleks jäänud nagu oli aga ega see vana ja haige mees kellel oli juba 2 peaoperatsiooni ei jäta Venemaad rahule ja kes teab ehk ässitab mii kaua kui tuleb uus maailmasõda. mis õigusega ta lasi NATO-l ümbritseda Venemaa. Biden topib oma nina igale poole aga peaeesmärk on Venemaa vastane tegevus. USA on käinud pommitamas mitmeid riike aga Venemaa xastu võitleb kasutades selleks Ukraina sõda.poleks hakatud Ukrainasse tapatalguteks relvi andma poleks ka sõda. Poleks ka sõda kui Zelenski asemel oleks mõni normaalne president.

 5. ! 1 aasta ago
  Reply

  No ei see aita selles vaesuse lampkastis, kuhu pooled kallid kaaskodanikud surutud on.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.