Tallinna abilinnapea kandidaadid on Tiit Terik ja Andrei Kante

Kuvatõmmis pressikonverentsilt

Linnapea Mihhail Kõlvart esitab volikogule kinnitamiseks abilinnapea kandidaadid Tiit Teriku ja Andrei Kante.

Tiit Terik hakkab linnavalitsuse liikmena vastutama linnavara, munitsipaalpolitsei, kriisideks valmisoleku ja spordivaldkonna juhtimise eest ning Andrei Kante hakkab juhtima haridusvaldkonda.

“Uute abilinnapeade valikul oli määrav kandidaatide pädevus ja professionaalne taust,” luaus Mihhail Kõlvart. “Nii Tiit Teriku kui ka Andrei Kante haridus ja varasem töökogemus toetavad linnajuhtimise väljakutsetega hakkama saamist. Mõlema abilinnapea valdkondades ootavad ees keerulised ülesanded: linnavara ja linnamajanduse valdkonnas on vaja edasi liikuda suurte projektidega nagu Linnahall ja Tallinna Haigla ning valmis tuleb saada Tallinna Linnateatri hoone. Hariduse osas ootab ees koolivõrgu arendamine, valitsuse käivitatud haridusreformi elluviimine ja järjest kasvavad väljakutsed hariduslike erivajadustega lastega.”

Tiit Terik omandas 2015. aastal Tallinna Ülikoolis riigiteaduste magistrikraadi ja varasemalt kõrghariduse Tallinna Pedagoogilise Seminari noorsootöö ja sotsiaaltöö alal. Alates 2022. aasta augustist on Tiit Terik olnud Tallinna volikogu aseesimees, aastatel 2021-2022 kultuuriminister ning 2019-2021 Tallinna volikogu esimees, juhtides samal ajal ka Eesti Linnade ja Valdade Liitu. Aastatel 2016-2019 kuulus Terik riigikogu 13. koosseisu ning 2007-2016 juhtis ta Nõmme ja Pirita linnaosavalitsust. Terik on Keskerakonna liige ja kuulub Kaitseliidu Harju malevasse.

2015. aastal omandas Andrei Kante Tallinna ülikoolis magistrikraadi hariduse juhtimises. Ta on lõpetanud 2008. aastal Tallinna ülikooli keemia kõrvalainega bioloogia erialal ning omandanud samas magistrikraadi merebioloog-keskkonnaspetsialistina. 2021. aastal valiti Kante Tallinna volikokku. Alates 2017. aastast on Kante olnud Lasnamäe Gümnaasiumi direktor ja alates 2019. aastast on ta juhtinud ka Lasnamäe Vene Gümnaasiumi. Aastatel 2006-2019 on ta olnud Tallinna Humanitaargümnaasiumis bioloogia- ja keemiaõpetaja ning arendusjuht ja 2007-2010 Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi laborant-tehnik.

Transpordivaldkonna juhtimise eest hakkab linnavalitsuses edaspidi vastutama abilinnapea Vladimir Svet, kes juhib ka linna keskkonna- ja kommunaalvaldkonda.

Linnapea Mihhail Kõlvart esitab abilinnapea kandidaadid kinnitamiseks 20. aprillil toimuva volikogu istungi päevakorda.

2 kommentaari
 1. Jane 11 kuud ago
  Reply

  Oleks rohkem teadlasi poliitikas ja valitsuses eriti. Ei tea kas refotmierakonnal on ka mõni. Taööinnas pn olnud pikemat aega tubli, töökas ja hooliv valitsus. Tore oleks et seenii jääkski. Ei taha mõeldagi et juhtimine läheks reformierakomma valdusesse. Aga nad on nii kavalad kui arvestada et valitsevadmeie riiki.

 2. Ahhaa? 11 kuud ago
  Reply

  USA presidendi Joe Bideni visiidil Põhja-Iirimaale Belfasti oli piinlik moment, kus ta ei tundnud ära talle lennuväljale vastu tulnud peaminister Rishi Sunakit, vaid lükkas ta kõrvale ja läks tervitama peaministri sõjaväevormis adjutanti.

  Peaminister Sunak püüdis presidendiga kõneleda, aga asjatult.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.