Aab ja Sarapuu: langetame raamatute, toiduainete, toitlustuse, ravimite ja majutusasutuste käibemaksu 5 protsendile

Ravimid. Foto: Pexels

Selle asemel, et maksutõusudega ettevõtjaid koormata ning eakate ja madalapalgaliste inimeste toimetulekut vähendada, tuleb Reformierakonna juhitava valitsuse käibemaksutõus ära jätta ning langetada raamatute, toiduainete, restorani- ja toitlustusteenuste, ravimite ning majutusasutuste käibemaksu 5 protsendile, ütlevad Riigikogu rahanduskomisjoni liikmed Jaak Aab ja Kersti Sarapuu.

“Tänane valitsus tahab endaga kaasa tuua enneolematud maksutõusud, millest enne valimisi ei räägitud sõnagi,” ütleb Jaak Aab. “Käibemaksutõus kergitab hindu kõikides eluvaldkondades ja mõjutab eelkõige vähekindlustatud inimeste igapäevaelu. Keskerakond on korraldanud maksutõusude vastu pikette ja meeleavalduse ning seisame oma põhimõtete eest ka Riigikogus.”

Jaak Aabi sõnul esitab Keskerakonna fraktsioon teisele lugemisele minevale käibemaksuseadusele viis muudatusettepanekut, millest peamine on 10-protsendilise käibemaksutõusu ärajätmine. “Reformierakond tahab majutusasutuste käibemaksu järsult tõsta, meie seisukoht on, et seda peaks plaanitava turismimaksu valguses hoopis langetama viiele protsendile,” märkis Jaak Aab. “Samuti leiame, et praeguses kiire inflatsiooni tingimustes on mõistlik lisaks eriotstarbelise diislikütuse aktsiisitõusu ajutise vähendamise pikendamisele pikendada ka diislikütuse aktsiisi soodusmäära aastateks 2024-2027.”

Kersti Sarapuu rõhutas, et toiduainete, restorani- ja toitlustusteenuste ning ravimite käibemaksu langetamine 5 protsendile on Eesti inimeste ja ettevõtete toimetulekuks hädavajalik samm. “Eesti on üks neljast Euroopa Liidu liikmesriigist, kus ei rakendata toiduainetele käibemaksu soodusmäära. Enamik riikidest on käibemaksu alandanud 0-15 protsendini. Toit moodustab keskmise pere eelarvest väga suure osa, sellele kulub rohkem kui 20 protsenti väljaminekutest,” rääkis Kersti Sarapuu. “Samuti peame oluliseks langetada ravimite käibemaksu, sest eakad inimesed peavad märkimisväärse osa oma pensionidest kulutama ravimite ostuks. Kaalukausil ei tohi olla toidu või ravimite ostmine.”

1 Kommentaar
  1. Rahvas tahab abielvõrdelisust 3 päeva ago
    Reply

    Oma raamatus „Braavo, peenis!“ kirjutab seksuoloog Jekaterina Makarova, et kiretu statistika väidab, et anaalseksiga tegeleb kolmandik inimestest. Seda on liiga palju selleks, et nimetada anaalseid tavasid lihtsalt perverssuseks või „eriliseks andumuseks kõigele ebaloomulikule“.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.