Kesknoored: 1000-eurone automaks teeb Eesti inimesed vaeseks

Valentina Bortnovski

Keskerakonna Noortekogu hinnangul näitab reformierakondlase Siim Kallase ja teda kaitsma läinud Reformierakonna noortekogu arvamusavaldused 1000-eurosest automaksust, et neil pole aimugi, kuidas Eesti inimesed elavad ja hakkama saavad.

Keskerakonna Noortekogu sõnul tuleb automaksu teade ajal, mil elukalliduse tõus paneb inimesed vaesuma, hävitab keskklassi säästud ja Eesti ettevõtete konkurentsivõime.

Reformierakonna noored läksid Siim Kallase kaitsele, kelle jaoks on 1000-eurone automaks täiesti taskukohane. „See näitab, et reformierakondlastel  pole aimugi, kuidas Eesti inimesed elavad ja hakkama saavad. Kuidas maapiirkondade lapsed kooli saavad,“ ütles Keskerakonna Noortekogu esimees Valentina Bortnovski.

Ta lisas, et ehk on nii Siim Kallase kui ka Reformierakonna noorte silmis maaelu luksus, mis võimalik vähestele.

Keskerakonna Noortekogu hinnangul on eluvõõras väita, et auto omamine pole vaesteabi. „Nii saab rääkida inimene, kes pole näinud erivajadustega inimesi, maal elavaid peresid või inimesi, kel iga teenitud euro arvel, et lastel järgmise palgapäevani kõht täis oleks,“ rääkis Valentina Bortnovski.

Keskerakonna Noortekogu meenutab, et valitsusse jõudes alustas Reformierakond plaaniga kaotada ka tasuta bussisõit. Keskerakonna juhtimisel kehtestati tasuta bussisõit maakonnaliinidel. „Tallinnas see püsib, kuid Reformierakonna võimule tulek riigis on toonud kaasa ettepaneku ka see kaotada. Ometi hoiab tasuta bussisõit ligi 700 eurot aastas kokku,“ lisas Valentina Bortnovski.

Nüüd järgmise sammuna soovitakse 1000-eurost automaksu. „Pangad on juba sügisest teatanud, et Eesti inimeste säästud sulavad. Väide, et auto on luksuskaup näitab, et erakond ei tea ega tunne päris elu. Kuidas maapiirkondades poodi, kooli või arstile saada – mida tähendab Eesti piirkondlik areng,“ rõhutas Valentina Bortnovski.

5 kommentaari
 1. ei ole midagi 7 päeva ago
  Reply

  Ega teilgi pole aimu ja tahtmist olnud aimu saada!
  1000 eurone maks ei kehti kindlasti kõikidele autodele, nii et ärge hirmutage inimesi.
  Automaks iseenesest, vastavalt automargile st. jõukuse tasemele, teid ei tapa.
  Vaat kus nüüd kukupaid on äkki nõrgukesed ja surma lävel, ise jaksate autot pidada, parandada, tankida ja osta!
  Automaks on väga õige asi. Riiki tahate pidada, et see riigikord teile sellise jõukuse võimldanud, aga kui riigi ülevalpidamiseks tuleb maksta, siis seda te ei taha. Las aga9 teised maksavad. Olete niigi teiste turjal liugu lasknud. Näiteks nende,kel autot polegi. Miks nad nii vaesed on? Sest ebavõrdsus on tohutu. Teile on see olnud ükskõik, kuidas keegi hakkama saab Teie tahaksite maksu auto mitteomamise eest muidugi.

 2. ei keegi 6 päeva ago
  Reply

  10 miljoni mehe järgmine samm on panna kütuse hinnaks 10 eurot liiter

 3. Jaak 3 päeva ago
  Reply

  mõnel võib kallis auto olla aga ta maksab selle eest iga kuu sest see on võlg. Mõnel võib olla kallis auto aga nüüd on pensionäR. paljudel poliitikutel tuleb raha kergelt kätte ja pole seda kuskole panna ja las siis maksavad igasuguseid nõmedaid makse aga rahva jätku rahule. Valitsus on selleks valitud et muuta paremaks meie elu, tõsta meie elatustaset, Aga nad loobivad raha tuulde abdes seda teistele riikidele ehkki meie ise vajame abi.

 4. jaagule 3 päeva ago
  Reply

  Autoomanikud pole KÕIGE vaesemad. Kust need rahad tulevad siis ?

 5. robert 24 tundi ago
  Reply

  Oleme lihtsalt tagasi sotsialismis kui arvati et auto on luksusasi mitte tõõvahend Küsimus on kuhu siis see automaksu raha pannakse Kas jälle E Airi bürokraatia õitsenguks presidendi reisimiseks Meil ju niigi maksukoormus kõrini Tudengitele ühiselamuid ei jätku koole peame sulgema ravijärjekorrad aastaotsa Kuhu siis raha kadunud on Aga valime ikka reformierakonda seda korruptiivset kampa kellele lähevad korda vaid rikaste huvid Ja keskerakond on alati valmis selle kamba kintsu kaapima No kui Kiige taoline vusserdaja saab juhtohjad kaob keskerakond areenilt

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.