Endise majandus- ja taristuministri Taavi Aasa kommentaari Nordica ümber toimuva kohta

Taavi Aas, endine majandus- ja taristuminister (Keskerakond)

Eesti Ekspressi lugu minu ministriks olemise ajal toimunud Nordica laienemisest on sügavalt pahatahtlik. Loomulikult saab igaüks, ka minister aru, et suurem lennuk on suurem kui väike lennuk. See aga ei tähenda, et toona oleks olnud teemaks lennufirma kiire laienemine. Veelgi enam, mõne uue lennuki ostu pidime arutama iga-aastasel ettevõtte üldkoosolekul.

Sellised koosolekud toimuvad korra aastas ministri, nõukogu esimehe ja juhatuse liikmete osavõtul. Paraku lõppes minu ministriks olek enne üldkoosoleku toimumist, täpsemalt 03.06.2022. üldkoosolek toimus aga 10.06.2022 juba ministri kohusetäitja Maris Lauri juhtimisel. Palju tema Nordica arendamisse süvenes, pole mulle kahjuks teada. Seega ei saa kuidagi väita, et oleksin olnud teadlikult või mitteteadlikult osaline lennukite ostu otsuse tegemisel.

Küll aga saan kinnitada, et minu ministriks olemise ajal oli eesmärgiks ettevõtte taas kasumlikuks muutmine, et võimalikul erastamisel oleks tulemus võimalikult soodne. Aastatel 2021 ja 2022 oli Nordica grupp kasumis ning konservatiivse strateegiaga jätkates oleks see nii ka jäänud. Ilmselt poleks suureks probleemiks olnud ka mõni suurem lennuk. Pigem on tänase seisu põhjuseks uued allhanked, näiteks koostöö Marabuga. Need otsused on aga tehtud teiste ministrite ajal.

Loodan, et teema võtab arutada ka Riigikogu eelarve kontrolli erikomisjon.

3 kommentaari
 1. Nojah 11 kuud ago
  Reply

  Eesti meedia on reformierakondlaste hääleroro- ja midagi head sealt loota pole.

 2. Jura Koffimassin 11 kuud ago
  Reply

  See loll Aas võib vabandada palju tahab. Inimesed usuvad pigem ajakirjandust kui mingit läbikukkunud poliitikut. Keegi ei tea ühtegi asja mida see Aas oleks korralikult teinud.

 3. Nordika 10 kuud ago
  Reply

  oli algusest peale surnud, sest seda vedas sm Palmeer. meiesuguste lollikeste arvel ta omale miljonid kokku kühveldanud ongi.
  Meie ise ju lennukeid ei ehita, seega pole meil tagavara. Meid on liiga vähe et neid hooldada, tuleb väljast tellida. venelased veel on aga nende järel eestlasi peale ei tule.
  Valiti samuti valed liinid – Rootsi siseliinid. Palju Palmeer nendega vahelt tegi, aruandest näha pole.
  Nii kukkuski välja et meile vormistatud kohustuste najal sõidutas Palmeer oma svenssoneid ja pani papi tasku. Meile jäeti tühjad pihud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.