Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti pöördumine

Head erakonnakaaslased!

Täna saabus ringkonnakohtust Porto Franco süüasjas Keskerakonna suhtes vastupidine otsus võrreldes varasemalt maakohtu tehtud otsusega. See oli ootamatu, kuna esimese astme kohus on leidnud, et süüdistuseks puuduvad tõendid. Lisaks puudutavad süüdistused erakonna mõnda liiget, kuid süüdimõistmise korral karistatakse aga kogu erakonda. Kuigi esimese astme kohus leidis, et süüdistused on põhjendamatud, jäi ringkonnakohus teisele arvamusele. Peab tõdema, et kaks kohtuastet on hinnanud esitatud tõendeid täiesti erinevalt.

Erakond on alati olnud veendunud, et pole käitunud valesti. Loomulikult mõistan, et praegused emotsioonid erakonna sees on väga tugevad ja see kohtuasi on erakonda palju mõjutanud ning oluliselt ka kahjustanud erakonna mainet. Kuid kinnitan, et tutvume rahulikult ringkonnakohtu otsusega ja kaalume tõenäoliselt edasi kaebamist riigikohtusse. Põhjalikuma otsuse analüüsimise järel koos advokaatidega saame juba täpsemalt öelda, kuidas me antud juhtumiga edasi läheme.

Soovin kõigile tekkinud olukorras meelekindlust! Eesti Keskerakond on oma pika ajaloo jooksul pidanud üle elama mitmeid väga keerulisi olukordi, kuid sellele vaatamata oleme neist alati välja tulnud. Teeme seda ka seekord!

Lugupidamisega

Mihhail Kõlvart
Keskerakonna esimees

5 kommentaari
 1. Jaak 2 kuud ago
  Reply

  Muidugi reformierakondlastel on alati õigus ja neid ei karistata kunagi.peavoolumeedia on nende alluvuses ja samuti õigusmõistmine. Kui poliitik olevat kukkunud trepist alla ei hakatud asja uurimagi ehkki tehti kindlaks et ta oli sellises asendis et teda oli lükatud.Edgar Savisaarele tehti jubedaid asju tiriti haif’ge inimene kohtusaali, kapo rüüstas ta kodu ja surmasuust pääsenud inimene vaatas pealt istudes ratastoolis. Ta eksnaine sai Riigikokku tänu oma endise abikaasa alatule laimule. Eestimaa parim ajakirjanik suri valesüüdistuste rahe all jne. reformierakonnal oli tagatuba kus mõeldi välja valesüüdistusi neile kes segasid reformierakondlasi võimule saamast. kas mõned reenisid sellega raha nagu nüüd need kes vajutavad nupule nõustudes igasuguste tobedateseadustega mis viivad meie inimesed veel suuremasse vaesusesse. Krossil vist pole enam nii palju aega valesüüdistusi välja mõelda tal ju aktsiaselts ka ja raha tuleb.

 2. Eve 2 kuud ago
  Reply

  Keskerakond on alati olnud Eestimaa parim erakond ja on ka praegu.Kõigr halvemad erakonnad on valitsuses.

 3. Sergei. 2 kuud ago
  Reply

  Paljud teist on saanud minu avaliku loo -mis postitatud ( jõudis 27.02.2024) nii Euroopa parlamendi , kui ka USA kongressi liikmete ette. Seal ju kirjas, kuis meie kohtutes lood on- ja mis te ise vaikite ???

 4. Puutini käsilased võiksid peeglisse vaadata 2 kuud ago
  Reply

  Mitmendat korda kriminaalkorras süüdi mõistetud jõuk jätkab süüdimatult – nemad on vargad väljaspool seadust.

 5. Uunold Heinoülovello 2 kuud ago
  Reply

  Seda jama e. erakonna metoodilist hävitamist Süvariigi poolt oleks saanud vältida kui toonane erakonna esimees Jüri Ratas ei oleks süvariigi emissaride survel püksi pissinud ega kajakallast võimule lasknud. Ta oleks pidanud nood santažöörid eesotsas sinisalu ja parmasega kukele saatma ning muutma valimisseadust põhiseadusele vastavaks s.t. e-valimiste ärajätmist.
  Keskerakond peaks annetama Jüri Ratasele Keskerakonna Auhauakaevaja tiitli.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.