Klandorf: Gräzin võis kaotada poliitilise orientatsiooni

Kalle Klandorf

Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kalle Klandorfi sõnul võis Igor Gräzin neljapäeval linnapeale Mihhail Kõlvartile esitatud umbusaldusavaldusele alla kirjutades kaotada poliitilise orientatsiooni. 

Klandorf ei pidanud Gräzini tegutsemist heaks. „Ega see hea asi ei ole, kuna läheb Keskerakonna põhikirjaga vastuollu. Erakonna põhikiri ütleb, et inimese saab parteist välja visata, kui ta läheb fraktsiooni vastu. Üks asi on avaldusele alla kirjutamine ja teine asi hääletada. Vaatame, kuidas ta teisipäeval hääletab,” ütles Klandorf BNS-ile.

Kui keegi fraktsiooni liikmetest või erakonna liikmetest teeb avalduse Gräzini tegutsemise kohta Keskerakonna juhatusele, siis hakkab juhatus Klandorfi sõnul küsimust arutama. Tänaseks tema teada sellist avaldust tehtud ei ole. „Kui inimene on avalikult teatanud, et läheb Reformierakonda, siis mis me tsirkust teeme, anname võimaluse tal lahkuda,” rääkis Klandorf. Kui Gräzin teisipäeval hääletab Kõlvarti umbusaldamise poolt, ei ole enam avaldust vaja ja juhatus teeb ise otsuse.

Klandorf lisas, et Keskerakond on püüdnud seni asju tasa ja targu lahendada. „Meie jõuame seda igal ajal teha, ega see protsess ei ole ka nii kiire, et täna tuleb avaldus ja kohe heidetakse välja. Äkki inimene eksis oma asjadega ja on segaduses ja tal ei ole poliitilist orientatsiooni. Võibolla peab keegi tal aitama selle uuesti üles leida,” lausus Klandorf.

Igor Gräzin astus Keskerakonda 2022. aasta 25. märtsil, seega saab tal esmaspäeval erakonnas oldud täpselt kaks aastat.

BNS

14 kommentaari
 1. Riho Rink 3 nädalat ago
  Reply

  Erakonna Tartu kongressil jäi juhatuse valimistel Gräzin ühe häälega esimesena künnise alla. Meenutan sellepärast, et kongressil oli piisav arv delegaate, et valikutes mitte eksida. Sedapuhku küll.

 2. Tähelepanelik Tööline 3 nädalat ago
  Reply

  Gräzin on küll üliintelligentne ning väga tark mees. Targem ja intelligentsem kui kogu meie valitseva eliidi pundar kokku. Aga eesti poliitikas on nagu sordiini all ning teeb kummalisi et mitte öelda veidraid lükkeid. Nagu nt. tema suur euroskepsis-mis on muidugi targa mehe puhul loogiline ning enesestmõistetav kuid peavooluerakonna liikme jaoks veider seda avalikult eksponeerida.
  Ning väga veider, miks ja mille pärast tal oli vaja KE-sse põigata? Mis ta tõmbleb? FSB uinunud agent hakkab ärkama?

  • Jurakas 3 nädalat ago

   Küllap loodeti vaktsiinimõrvar Kiiksu kaasabil Keskerakonda liberastseks muuta. Ning küllpa kuulus Gräzin ka Kiiksu meeskonda. Vähemalt varjatult.
   Nüüd, kus Kiiks saabast sai ja varvast viskas, on ka Kiiksu kaasvõitlejatel – KE liberastiseerimist soovinutel – aeg sama teha.

 3. Tähelepanelik Tööline 3 nädalat ago
  Reply

  Krt, ma ei usu, et Krääsin omasooihar on. Aga mine tea. Tänapäeval ei tea kunagi millal mehest eit , omasooihar või munni mudel saab.

 4. Eluvaatleja 3 nädalat ago
  Reply

  Selles eas peaksid vaimselt tervel ja stabiilsel inimesel nii isikuomadused kui poliitilised vaated juba ammu välja kujunenud nii, et võimalikud on siin vaid kaks varianti, kas Gräzin on olnud alati lihtsalt tavaline konjunkturist, kes tegutseb lihtsalt vastavalt sellele kuidas talle isiklikult parasjagu kasulikum on või siis teise variandina on ta vaimne tervis järsult halvenenud, mis selles eas juba samuti väga võimatu ei ole, ere näide USA hetkel ametis oleva presidendi näol on meile ju kõigile nähtav.

 5. Tähelepanelik Tööline 3 nädalat ago
  Reply

  Ma kujutan ette et kuluaarides ütles Igor Mihhailile (nagu Michael Corleone oma vanemale vennale Sonnyle ): It`s Not Personal, Mihhail, It`s Strictly Business.
  Igoril on vaja tingimata RE-sse tagasi võetud saada, KE-l pole Igor-poisile mingit mõnusat töökohta pakkuda ning uuele peremehele on käsiraha vaja sisse maksta. Ehk Igor kiikab Prüsseli poole- tal Prüsseli kapsas meeldib ja loodab ehk ´mõnes sealses office s mingi kirjutuslaua taha hea palga pääle saada . Pole ju paha?

 6. Eluvaatleja 3 nädalat ago
  Reply

  Kardan, et prüsseli kapsast tuleb Igoril edaspidi aknalaual lillepotis kasvatada vahelduseks lohutavatele meenutustele reformierakondlaste ammumöödunud armastusest tema vastu. Pole tal vaesekesel ju peale viimast meelemuutust enam neile suurt midagi pakkuda, sest isegi poliitilistel prostituutidel saabub paratamatult aeg, kus isegi porikärbsed neist meelsamini suure ringiga mööda lendavad.

 7. Feja Räim 3 nädalat ago
  Reply

  Isamaa reedab alati. See erakond tuleb alati vastaseks lugeda, et mitte õnnetust kaela tõmmata. Tööõnnetus oli ka Gräzini erakonda võtmine. Mina tema mõistust küll ei näe.

 8. oh, teid 3 nädalat ago
  Reply

  Gräžin ongi targem , kõik arvestasid temaga isegi siis kui Ameerikas loenguid pidas ja teenis hästi. Kui läks Muhusse usklikuks , jälle olid kõik rõõmsad.
  Ta on lihtsalt lasknud teistel vahutada ja ise võtnud koore. Nüüdki võis tema ütlusest arusaada, teen mida soovin – nii olen alati teinud- ehk siis saab sellest lugeda : kõik arvestate minuga:) ja kui ei arvesta, pole ka sooja ega külma.

 9. Tähelepanelik Tööline 3 nädalat ago
  Reply

  Lp. Feja, mina näen küll Gräzini mõistust . Kahjuks. Igor Gräzin on akadeemiline mees, professor, paljulugenud mees ning tal on kahtlemata hiilgav mõistus ,tal on funktsionaalse lugemise ja analüüsi oskus olemas, ta on kirjutanud akadeemilisi töid õigusfilosoofiast, õigustõlgenduse teooriast , uurinud õigussemiootikat jne. Ta teeb ka pedagoogilist tööd, on lektor, professor ja kolumnist. See ei ole aga mingi moraali olemasolu garantii ega eetika mõõdupuu.
  Tihti on nii, et sotsiopaatilisi küünikuid, mitmeperselisi reetureid, kaabakaid ning kurjategijaid võibki just ajugeeniuste hulgast leida…
  Eetika puudutab seda mida me ütleme ja mida ütlemata jätame, seda mida me teeme või tegemata jätame, kes me oleme ja mida me väärtustame. Kurjad geeniused on ajaloos varemgi rolli mänginud. Nad leiava, tehes sigadui, vähemalt enese jaoks ikka põhjenduse-milleks see hea on.
  Minu või Teie arvates Gräzinil on väärastunud eetika: ta on ” moraalne värdjas”… aga ega tema nii ei arva, nii temal kui ka paljudel teistel temasarnastel on meist erinev arusaam sellest mis on hea ja õige. Eri ühiskonnagruppidel samuti.
  Tähtis on arutlus -ja põhjendamisoskus. Mind ega Teid, austatud Feja , Gräzini põhjendused ei veena aga paljusid veenavad. Gräzin on korra isegi parlamenti isikumandaadi saanud…
  Mina ei tea mis on Gräzini liikumapanevaks jõuks? Võibolla see vana patukott, ekskommar ja küünik ..kes on viimasel aal ristiusku pööranud !?! on saanud ühtlasi “ülevaltpoolt” valgustust selle kohta mis on hea ja õige ?

 10. Eluvaatleja 3 nädalat ago
  Reply

  Liikumapanev jõud? Gräzin on tüüpiline nartsislike kalduvustega hasartmängur: tark, ilus, endasse armunud ja mänguilu ning ümbritsevate tähelepanu nautiv. Ainult nagu sellised tegelased ikka on temagi valmis ilma igasuguste südametunnistus või moraalsete kõhklusteta panema vajadusel mängulauale kõik, mida siis parasjagu ka ei küsitaks. Kuid isegi sellise tähelepanu ja mänguõnne korral nagu Gräzinil on läinud korda seda seni elus nautida saabub paratamatult aeg, kus mäng enam ei õnnestu, sellega seni kaasnenud tähelepanu lakkab ja võlausaldajad koputavad uksele. Ja Igorile on see aeg kui mitte juba saabunud siis kindlasti kohe-kohe saabumas ning sõltub juba muidugi temast, kuidas ta sellega isiklikus või akadeemilises plaanis toime tuleb, aga poliitikas on tema karjäär juba usutavasti lõplikult läbi, isegi kui teda esialgu ka kuidagimoodi veel premeeritakse.

 11. robert 3 nädalat ago
  Reply

  Gräzin on lihtne enesearmastust põdev valitud rahva esindaja Kui tegemist oleks teadlasega siis milleks teadlasele poliitiline erakond Ja veel ülekargamisega Lihtsalt parim enne ammu mõõdas ja büünele järjest raskem pääseda Kes teda nüüd ootab Ehk vast sotsid Nendel roosasid habemikke ikka vaja Oravatel endilgi noori punapõskseid küllaga Milleks seda kulunud habemetortsu vaja

 12. Eve 3 nädalat ago
  Reply

  Tallnnas on olnid palju aastaid keskerakondk valisus ja Talonn m olnud heades kätes.Savisaar kangutai lahi alatute süüdistustega tema vastu. Kõlvart on olnud väärikas Savisaare töö jätkaja Tallinnas on palju head ära tehtud Muidugi on põhjust olla rahul Kõlvarti tööga. ta on tubli ja õiglane poliitik.Gräsin on tark teadlane aga poliitikuks ta ei sobiEi tea kelle ees ta nüüd poeb. Kas ehk pederastide pooldajad on hakanud talle meeldima.

 13. ................ 3 nädalat ago
  Reply

  1975–1990 Eestimaa Kommunistliku Partei liige
  1991–2002 Ameerika Ühendriikide Vabariikliku Partei liige; -Umbes samal ajavahemikul jõudis olla Euroopa Liidu Demokraat liikumises(Libertas)
  2003.a. jäi roolis ca 4 promilliga vahele.
  NSV Liidu Ülemnõukogu liige, NSV Liidu rahvasaadik 1989–1991
  1994. aastal oli ta Eesti Reformierakonna asutajaliige ja lahkus 2019 – põhjus, et ta ei saanud Paeti asemel Euroopasse (asi oli peaaegu kohtuni…). Seega ärgu Gräzin öelgu , et tal on ükskõik ja niisama on osavõtlik:) kõikjal .Ühel momendil isegi Muhu valla volikogus:).
  Aastal 2022 astus ta Keskerakonda ja 2023 valimistel Riigikokku, ei saanud. Muidu jõudis olla viies(5) Riigikogus.
  2020 aastal sai temast kiirelt koolitusel diakon-vikaar ja 2023 aastal usupugejad juba andsid emerituse nime. Seega saab kiirelt nagu politseis – kaptenist kindraliks:).
  …..kuna inimene on jõudnud olla kõikjal, võib olla Riigikogu töö jäigi pisut lonkama ? – oleks Eesti asjad olnud suurema tähelepanu all kui Reiljani saadikupuutumatuse eest hääletamine ja SIIM KALLASE saadikupuutumatuse säilitamise eest samuti ….
  Mäletame minevikku ja seepärast on huvitav kuulda resoluutseid lauseid nüüd – eks igaüks otsustagu, kas nüüdne hääletamine oli ikka väga südamelähedane :)? , või oli soovituslik kelleltki

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.