Keskerakond esitas kaebuse Tallinna valimiskomisjonile ja Riigi valimisteenistusele ebavõrdse kohtlemise pärast

Keskerakonna valimisnimekiri 2024 Euroopa Parlamendi valimistel

Ajaleht Pealinn on kohelnud Euroopa Parlamendi kandidaate ebavõrdselt, jättes arusaamatutel põhjustel esitamata mitmed valimistel osalejad. Pealinna 28. mai väljaandes, kus anti ülevaade Euroopa Parlamendi valimiste korraldusest ning tutvustati valimisnimekirju, jäid kajastamata Keskerakonna, Parempoolsete ja üksikkandidaatide nimekirjad. Keskerakond peab seda ebavõrdseks ja ebaausaks kohtlemiseks ning esitas kaebuse Tallinna valimiskomisjonile ja Riigi valimisteenistusele, kuna Tallinna linnameedia on rikkunud Euroopa Parlamendi valimise seadust.

“Valimisnimekirjade poolik esitamine on kahetsusväärne, ausate valimiste põhimõtete rikkumine ning eirab ka aastaid kehtinud linnameedia hea tava printsiipe,” ütles Keskerakonna aseesimees Lauri Laats. “Eriti halb näeb osade kandidaatide väljajätmine ajalehest seetõttu, et samas lehes jagus vabalt leheruumi linnapea Jevgeni Ossinovski intervjuu jaoks, ehkki linnameedia hea tava kohaselt ei tohiks Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadile taolist eelist konkurentide ees anda.”

“Pealinna leht jõuab pea 50 000 leibkonnani, mistõttu tekitab puudulikult esitatud informatsioon Euroopa Parlamendi valimiste kandidaatide seas ebavõrdse olukorra. Ootame nüüd Tallinna valimiskomisjoni ja Riigi valimisteenistuse poolt kiiret sekkumist, et ka opositsiooni kandidaatidele oleksid valimistel tagatud võrdsed võimalused,” lisas Lauri Laats.

Lauri Laats tõi välja, et nii Pealinna kui ka Stolitsa viimastes intervjuudes jagab linnapea ja Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat Jevgeni Ossinovski mitmeid poliitilisi hinnanguid. “Meer ei hoia tagasi kiitusega enda ja parteikaaslaste suunal ning kasutab juhust, et Keskerakonnale halba varju heita. Nii on tekkinud kahtlus, et tegemist on avalik-õiguslikest vahenditest rahastatud poliitreklaamiga, mille kulud peab Jevgeni Ossinovski Tallinna linnale hüvitama. Praegune olukord on võrreldav 2017. aasta juhtumiga, kui toonasest linnapeast Taavi Aasast ilmus viis kuud enne valimisi pealinna ajalehes artikkel, mis oli kohtu hinnangul keelatud annetus. Sellegi küsimuse osas oleme Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) edastanud avalduse menetluse alustamiseks,” rääkis ta.

Kaebuses Tallinna valimiskomisjonile ja avalduses Riigi valimisteenistusele toob Keskerakond välja, et puudulike kandidaatide nimekirjade esitamisega avalikkusele läheb Tallinna Linnakantselei vastuollu põhimõttega, et valimised on vabad, üldised, ühetaolised ja otsesed. Ühtlasi palutakse võtta kasutusele meetmed puuduliku informatsiooni levitamise peatamiseks ning tervikliku informatsiooni levitamiseks, et kõigile kandidaatidele oleksid tagatud Euroopa Parlamendi valimistel võrdsed võimalused.

3 kommentaari
  1. Jaak 7 kuud ago
    Reply

    Mul käis ajaleht Pealinn kogu aeg aga nüüd ei taha ma seda enam lugeda . Keskerakond on parim erakond jakeskerakondlased tegutsevad ausalt. Nüüd on nad ka reeturitest vabad kes tegutsevad oma huvides.Valitsevad erakondlased mõtlevad välja igasuguseid nippe et võimul olla.

  2. Eve 7 kuud ago
    Reply

    Valitsevad erakonnad teevad mida tahavad ja vaevalt teiste kaebused meile korda lähevad. Aga nüüd naeme ka selle näite varal kas meil on õiglust võo mitte ja ehk ikka võetakse arvesse see kaebus ja lahendus tuleb keskerakondlaste jasuks.

  3. Alina 7 kuud ago
    Reply

    ))) Kuumad tüdrukud ootavad teid – – – Top25.fun

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.