Pöördumine ERJKle: Kas Haabersti linnaosalehes avaldatu on varjatud poliitiline reklaam?

Tallinna linnavolikogu liige Manuela Pihlap, kes on ühtlasi ka revisjonikomisjoni esimees saatis Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) kirja, kus palub hinnangut, kas Haabersti linnaosa ajalehes avaldatu näol võib olla tegemist varjatud poliitilise reklaamiga.

Ajalehe „Haabersti“ oktoobrikuu numbris on linnaosa vanemast Anna Levandist (Isamaa) neli fotot ja tema nime on lehes olevates tekstides mainitud 20 korral. Linnaosa vanema asetäitja Rain Veetõusmest (Isamaa) on pilte kaks ja nime on mainitud kolmel korral. Lisaks veel on koalitsioonipoliitikuid kolmel fotol ja neid on nimeliselt mainitud 11 korral. Ainuüksi Isamaa poliitikuid on fotodel kokku kaheksal korral ja nende nimesid on tekstides mainitud 31 korda. Ja seda kõike ühes 12-leheküljelises lehes. Kokku on selles ühes lehes tänase Tallinna linnavõimu koalitsioonipoliitikud (Isamaa ja REF) fotodel üheksal korral ja neid on 33 korda nimepidi mainitud.

Pihlapi sõnul jääb paratamatult mulje, et Haabersti linnaosas on avalikke vahendeid ehk Tallinna maksumaksja raha kasutatud poliitilistel eesmärkidel ning linnaosavanem Anna Levandi tegeleb enda poliitilise mainekujunduse ja erakonna varjatud rahastamisega linnakassast. „Tallinna linnal on loodud sisemine reeglistik, et selliseid olukordi vältida, kuid hetkel tundub, et lisaks sellele oleks vaja sõltumatut kolleegiumi, kes jälgiks nii lehe kui ametliku sotsiaalmeediakanali sisu ning annaks hinnangu sellisele tegevusele,“ ütles Pihlap.

„Kohalikel lehtedel ja linnaosa valitsuse ametlikel sotsiaalmeediakanalitel on oluline ülesanne elanike teavitamisel, et tagada omavalitsuse tegevuse avalikkus ja elanike informeerimine. Samuti on mõistetav, et linnaosavanem on esindusfiguur, kelle sõna ja tegevused peavad jõudma linnaelanikeni, kuid siinkohal on oluline teha vahet vajaliku informeerimise ja oma poliitilise mainekujunduse vahel,“ rääkis Manuela Pihlap.

 „Haabersti linnaosa ajalehe oktoobrikuu numbrit ja sotsiaalmeediasse tehtud postitusi analüüsides tuleb küsida, kas teavitustegevuse väärtus langeb, kui iga uudisnupu juures poleks Anna Levandi fotot? Kui avaldatakse uudis uutest lipumastidest, kas see uudis vajab illustreerimiseks pilti lipumastidest või pilti Anna Levandist koos lipumastidega,“ jätkas Pihlap.

„Sotsiaaldemokraatide, Reformierakonna, Eesti 200 ja Isamaa lubadused on Tallinnas võimule saades sulanud kiiremini kui kevadine lumi. Koalitsioonipoliitikute esindatus nõukogudes on saavutanud enneolematu taseme, lubatud kõikide kõnniteede puhastamist lumest sel talvel ees ootamas pole ning Isamaa poolt juhitud linnaosa valitsuse välja antav ajaleht ja sotsiaalmeediakanal annavad edasi sõnumeid, mis sarnaneb isikukultusele,“ lõpetas Manuela Pihlap.

Keskerakonna juhitud Tallinna linnavalitsus oli lähtuvalt Riigikontrolli varasematest soovitustest kehtestanud linnameediale eneseregulatsiooni, millest lähtuti lisaks ajalehtedele Pealinn ja Stolitsa ka linnaosalehtede puhul. Varasemalt sel teemal agaralt etteheiteid teinud erakonnad lasevad aga nüüd ise pealinnas õitseda isikukultusel.

1 Kommentaar
  1. Loomulikult 2 päeva ago
    Reply

    on see enesereklaam. Ent samas teame, et igast kenast inimesest saab poliitikas KÕNTS!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.