Kovalenko-Kõlvart: korruptsioonivastane erikomisjon asub uuendama riigikogu liikme head tava

Anastassia Kovalenko-Kõlvart Foto: Erik Peinar

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon on otsustanud asuda põhjalikult uuendama riigikogu liikme head tava, keskendudes kuluhüvitistele, huvirühmade ja lobikohtumistele ning riigikogu liikmete käitumisele saalis. Heade tavade kaasajastamine võetakse ette, kuna nende koostamise ajast on toimunud olulised muutused nii ühiskonnas üldiselt kui ka parlamentaarses kultuuris.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Anastassia Kovalenko-Kõlvart ütles, et kuigi riigikogu liikme head tavad käsitlevad olulisi väärtusi, on nende väljatöötamisest möödunud kümme aastat ning selle aja jooksul on toimunud olulisi muudatusi, millele on kohane tähelepanu pöörata uues redaktsioonis. „Korruptsioonivastase erikomisjoni istungil tegime otsuse, et riigikogu liikme hea tava vajab täiendamist kolmel olulisel suunal. Uuendamise raames keskendume huvirühmade ja lobistidega kohtumiste registreerimise ja avalikustamise teemale, riigikogu liikmete kuluhüvitiste ja eluasemekulude hüvitise reeglistikule ning vajadusele edendada lugupidavat suhtlemist parlamentaarses käitumiskultuuris,“ ütles Kovalenko-Kõlvart.

“Antud teema on olnud laual ka varem, mitme erineva esimehe juhtimisel, kuid edasi pole suudetud selle teemaga liikuda, kuna puudus poliitiline konsensus. Mul on hea meel, et komisjoni liikmed näevad täna vajadust muudatuste järele,”  ütles Kovalenko-Kõlvart ning lisas, et heade tavade uuendamine toimub riigikogus laiapõhjaliselt ja kaasavas diskussioonis.

Esimese sammuna on korruptsioonivastane erikomisjon saatnud täna hommikul välja pöördumise, palvega esitada oma ettepanekud riigikogu liikme heade tavade uue redaktsiooni väljatöötamiseks, kõigile fraktsioonidele ning fraktsiooni mittekuuluvatele riigikogu liikmetele. Seisukohti ja ettepanekuid oodatakse nii heade tavade praeguse redaktsiooni sisu kui ka uute teemade osas, mida on kohane riigikogu liikme heades tavades käsitleda. Korruptsioonivastane komisjon ootab fraktsioonidelt ja riigikogu saadikutelt ettepanekuid 2. detsembri 2024 tööpäeva lõpuks.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.